Objevte Bad Gastein a okolí

Plánujete investovat do nemovitosti v Rakousku? Líbí se Vám rakouské Alpy a nevíte pro jakou lokalitu se rozhodnout? Přečtěte si informace níže a objevte s námi oblast Gastein

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, klikněte prosím zde: Nabídka realit v oblasti Gastein. 

      

reality gastein na prodejMalebné údolí Gastein se nachází jižně od Salcburku a je tvořeno 4 lyžařskými areály, které jsou jedny z nejkrásnějších v rakouských Alpách. Celá lokalita je součástí lyžařské oblasti Ski Amadé, která pod jednou permanentkou pokrývá přes 600km sjezdovek. Asi nejvýraznějším a nejvyhledávanějším městečkem celého údolí je lázeňské Bad Gastein, jehož půvabné centrum je tvořeno domy v typickém "belle époque" stylu. Dalším výrazným městečkem regionu je Bad Hofgastein, které rovněž nabízí atraktivní kombinace lyžařského střediska a lázeňského městečka. V centru města je malebná pěší zóna s restauracemi a obchůdky. Městečko Dorfgastein, nacházející se na samém začátku údolí, je ideální místo na dovolenou pro aktivní rodinu s dětmi. Celé údolí je dobře dostupné nejen autem, ale i vlakem. Dominantou a oblíbenou atrakcí je visutý most na Stubnerkogelu, který je 140 metrů dlouhý a který je umístěn ve výšce 28 metrů.

    

reality v Bad Gastein na prodej

  

Celý areál, který nabízí 220 kilometrů upravených lyžařských tratí a kde dopravu na ně zajišťuje 50 moderních lanovek a vleků, vznikl propojení oblast Stubnerkogel s Angertalem a Schlossalmem, dále propojením Dorfgasteinu s údolím Grossarl za pomoci tzv. lyžařské houpačky. Nejnáročnější sjezdovky najdete na Graukogel a v oblasti Sportgastein, kde vás lanovka dopraví až do výšky 2700 metrů nad mořem. Vleky a lanovky nad Bad Hofgastein projdou v příštích letech rozsáhlou rekonstrukcí. Sportovní vyžití v zimě doplňuje 45 km upravovaných běžkařských tras, sáňkařská dráha, trasy pro zimní pěší turistiku nebo pro výlety na sněžnicích. 

    

reality Gastein prodejPozadu nezůstává údolí ani v letní sezóně, kdy kromě lázeňských pobytů nabízí i mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou - pěší turistika, Nordic walking, horská kola, golf, gurmánské výlety po salaších, lukostřelba, tenis atd. V létě jsou samozřejmě v provozu i některé lanovky, které vás vyvezou na okolní vrcholy. Koupání je možné v jezeře, které leží mezi Bad Gasteinem a Bad Hofgasteinem.  

Zejména Bad Gastein je považován za poměrně prestižní středisko a je zde mnoho luxusních nemovitostí. Často nabízí jedinečné výhledy na údolí. Najdou se ale i levnější alternativy. Nevýhodou může být velké převýšení v rámci městečka Bad Gastein, které někdy znesnadňuje  pěší překonání i kratších vzdáleností. V místě je ale několik veřejných výtahů. Velkou výhodou je naopak popularita města v letních měsících, která zaručuje celoroční výnosy v případě pronájmu.