Průvodce lokalitou Oblärn

Pokud milujete horská panoramata, louky poseté květy, zurčící potoky a nevyhledáváte velká lyžařská střediska s hordami turistů a vykřičenými bary, Öblarn pro Vás bude rájem. A určitě se zde nebudete nudit ani v zimě ani v létě.

  • Nadmořská výška: až 668 m
  • Sjezdovky: 123 km ve Schladmingu (18 min jízdy), 43 km v Tauplitzu (15 minut), 14km in Galsterberg (15 minut) 
  • Běžkařské stezky: 490 km
  • Vysokohorské turistické trasy: 1000 km 
  • 19 via ferrat
  • Cyklistické stezky: 930 km
  • Golfová hřiště: 5
  • Vzdálenost: Letiště Salzburg 1,5 hod, letiště Klagenfurt 2 hod, letiště Mnichov 3 hod, letiště Innsbruck 3 hod, Praha autem 5 hod.

Nenechte si ujít: Půvaby Öblarnu odhalily významné rakouské rodiny již koncem 19.století a začaly si zde zřizovat svá letní sídla. Proto v Öblarnu naleznete i mnoho vil s krásnou architekturou z počátku 20.století. Öblarn rozhodně není příkladem levného turistického ruchu.

Nabídka nemovitostí v Öblarnu

Zimní sezóna

Okolí Öblarnu je rájem běžkařů a dohromady s náhorní plošinou Ramsau a Tauplitzem zde najdete přes 500km běžkařských tras. Můžete si zde vybrat z různé náročnosti a nadmořských výšek. Při dobré sněhové situaci se projedete po pohádkových údolních trasách nebo můžete naopak vyjet až na ledovec Dachstein, kde jsou lyžařské stopy i ve výšce 2700 m. I milovníci sjezdového lyžování si ale v okolí Öblarnu přijdou na své. Kdo bydlí v Öblarnu si může zajet buď do Haus im Ennstal a napojit se zde na obrovskou lyžařskou oblast Schladmingu se 123 km sjezdovek nebo naopak do rodinn0ho Tauplitzu se 43km sjezdovek, kde je sníh až do prvních týdnů v dubnu. Nejdéle lze lyžovat na blízkém ledovci Dachstein. Dále je pár minut jízdy od Öblarnu je i malá rodinná oblast Galsterberg.

Letní sezóna

V létě nabízí Öblarn širokou škálu procházek a horských túr. Příroda je zde velmi krásná a nabízí nádherné výhledy na masiv Grimmingu (2351m) a nejvyšší zelení porostlou horu Rakouska Gumpeneck (2226m). Za deset minut přijedete do přírodního parku Sölktaler, kde můžete navštívit i hrad Sölk ze 14.století. Pokud se rádi koupete, je to možné přímo na öblarnském koupališti, kde je i hřiště na beach volleyball. Děti ocení i velký potok, který protéká přímo centrem obce Öblarn. Vyjet si můžete do historického Schladmingu,  do Gröbmingu na zipline, na některé z okolních golfových hřišť,  rybářských rybníků nebo na horskou dráhu na Ramsau. Za necelou hodinku se dostanete i k nádherným jezerům solné komory, kde lze strávit celý den koupáním nebo návštěvou půvabných městeček Hallstatt nebo Bad Aussee.

Gastronomie

Oblärn je známý pro svou pohostinnost a můžete zde ochutnat různé štýrské lahůdky a produkty, které Vás zaručeně posílí při výšlapu v horách nebo při lyžování. Rozhodně nezapomeňte na štýrský sýr Nock'n s Ennstaler, sedlácké koblihy nebo ennstalské jehněčí. 

Nabídka nemovitostí v Öblarnu

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku