Průvodce lokalitou Kitzbühel

Kitzbühel je jedinečné kosmopolitní letovisko a svým živým centrem naplněným moderními obchody a vybranými restauracemi nadchne i náročné zákazníky. Je to říše divů zimních sportů se světoznámou sjezdovkou „Streif“ a se skvělými terény vhodnými jak pro zkušené lyžaře, tak pro rodiny s dětmi. K prodeji se zde nabízí široký výběr skvělých luxusních nemovitostí, které na Vás dozajista učiní velký dojem.

  • Nadmořská výška dosahuje 2.000 metrů

  • Celkový počet lyžařských tras 179 km (černé 17 / červené 61 / modré 101).

  • 54 vleků

  • 36 km lyžařských tras

  • 500 km turistických tras

  • 750 km cyklistických tras

  • 170 km zimních turistických tras

  • 4 golfová hřiště

  • Dopravní spojení: Z Prahy sem trvá cesta autem zhruba 5h30, z letiště v Innsbrucku 1h20, z letiště v Salzburku 1h20 a z letiště v Mnichově 2h.

Nenechte si ujít: Vyzkoušejte si, co dokážete, a poměřte své síly se závodní dráhou „Streif“, stejně tak jako šampióni v lyžování, a můžete si tak odškrtnou položku ze seznamu životních výzev. Nebo si sjeďte poněkud snadnější „Streif-Familienabfahrt a naplňte si tak svoji dávku adrenalinu. V lednu se pak přijeďte podívat, jak po této extrémní trati létají hvězdy lyžařského světa.

Nabídka nemovitostí na prodej v oblasti Kitzbühel
  

Popis rezortu

Kosmopolitní ve svém nastavení, přesto hluboce zakořeněný ve své minulosti hornického města. Takový je „Kitz“, pravděpodobně nejslavnější rakouské alpské středisko, zasazené mezi vrcholky Kitzbühler Horn a Hahnenkamm a obklopené úchvatnou alpskou scenérií. Je snadné propadnout kouzlu tohoto malebného města, a porozumět tak každoročnímu přívalu tisíců jeho návštěvníků, kteří zde mají jedinečnou příležitost vychutnat si mnoho atraktivních příležitostí k trávení volného času. Kitzbühel je dokonalou destinací pro milovníky zimních i letních sportů, a to díky stovkám kilometrů perfektně upravených sjezdovek, turistických a cyklistických tratí, restauracím světové třídy, prvotřídnímu wellness a golfovému zázemí. Pokud ale stojíte raději stranou okázalosti města, potom se můžete usadit i v jedné z klidnějších přilehlých vesniček jako jsou například Reith, Kirchberg, Aurach nebo Jochberg. Tyto vesnice leží v blízké vzdálenosti k nabízeným aktivitám a mají dobře dostupné přístupy ke sjezdovkám, přesto si zachovaly mír a klid klasických tyrolských vesnic a své tradiční venkovské kouzlo. Kitzbühel je světoznámou destinací, takže ceny nemovitostí často reflektují tuto exkluzivitu. Dlouhotrvající tradice místa ale také znamená, že ceny nemovitostí jsou stabilní a lze zde počítat s vysokou obsazeností a vysokými výnosy z pronájmu přes zimu i léto.

Zimní sezóna a lyžování

Se světoznámou sjezdovkou „Streif“, která je pokládána za jednu z největších výzev ve sjezdovém lyžování na světě a na které se každý rok v lednu schází největší lyžařské hvězdy pokoušející se překonat rekord při soutěži na Hahnenkammu, se Kitzbühel řadí mezi nejatraktivnější místa světového lyžování. I když si ale odmyslíme kouzlo světového šampionátu, zůstává Kitzbühel všestranným lyžařským střediskem pro skutečné sportovní nadšence. Ve srovnání s některými jinými rakouskými středisky a mezinárodními konkurenty se sice Kitzbühel nachází v relativně nízké nadmořské výšce, ale i tak je destinací s jistotou sněhové pokrývky, která se zde drží v průměru 200 dní v roce. Koncem listopadu jsou tu skvělé podmínky pro freeridery, kteří ocení dobré podmínky pro powder skiing a cliff jumps. Středisko má také dobrou reputaci jako země divů pro rodiny. Tréninkové vleky v údolí jsou zdarma a jsou zde dostupné další zábavné aktivity, jako je například jízda na oslících nebo tématické procházky orientované na děti. Pokud jste unaveni městem a chcete objevovat klidnější stranu Kitzbühelu, čekají na Vás stovky kilometrů stezek pro klasické lyžování, které jsou všechny perfektně udržované.

Letní sezóna

Když roztaje sníh, jsou kopce a louky tohoto letoviska otevřené pro nekonečné možnosti letních radovánek. Lanovka Bergbahn AG Kitzbühel zůstává v provozu i v létě a donese Vás nahoru k vrcholkům, kde se rozbíhají stovky kilometrů značených stezek pro turisty a cyklisty ve všech stupních obtížnosti napříč malebnou krajinou. Různé typy tras od kopcovitých stezek po rovnější asfaltové cesty Vám umožní objevovat krajinu ve Vašem vlastním tempu. Skutečnost, že jen v Kitzbühelu najdete 4 golfová hřiště a mnoho dalších jich je v krátké dojezdové vzdálenosti, činí z tohoto letoviska báječné místo pro golfové nadšence. Jezero Schwarzsee jistě nadchne náruživé plavce, veslaře i ostatní milovníky vodních sportů. Ti, kdo preferují pobyt ve městě, jistě budou mít potěšení z nákupů v Kitzbühelu a okolních vesnicích a najdou zde vše od místních řemeslných výrobků po designové zboží světových značek. Wellness hotely připravily širokou nabídku skvělých procedur pro relaxaci a regeneraci. V případě špatného počasí máte stále na výběr spoustu odpočinkových aktivit od halových tenisových kurtů, po fitness centra a kryté plavecké bazény se skluzavkami.

Gastronomie

Svým širokým výběrem vybraných restaurací, útulných barů, legendární après-ski scénou a výbornou kulturou kaváren nemůže Kitzbühel nikdy zklamat náročného cestujícího labužníka. Ať už máte raději vydatnou tyrolskou kuchyni nebo dáváte přednost osmichodovému degustačnímu menu, nebude vědět, co dřív si vybrat.

   

Hledat nemovitost na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku