Proč naši klienti kupují nemovitosti v zahraničí?

Koupě nemovitosti v zahraničí je v Čechách stále populárnější. Propojenost České Republiky se zbytkem světa i kupní síla Čechů ve vztahu k zahraničí v posledních dvou desetiletích stále stoupá, a tím i dostupnost zahraničních realit pro českého kupujícího. Tento trend bude i nadále pokračovat spolu s přibližováním se životní úrovně v České Republice k zemím západní Evropy, kde je nákup realit v zahraničí obvyklou součástí životního stylu střední a vyšší třídy. Jaké jsou tedy výhody vlastnictví bytů nebo domů v zahraničí?

1. Rekreace / životní styl

V České Republice existuje dlouholetá tradice chataření a chalupaření. S růstem cen těchto rekreačních nemovitostí mnoho Čechů zjišťuje, že je čím dál tím dostupnější koupit si takovou druhou nemovitost v zahraničí, a nahradit chalupu domkem u moře nebo chatu apartmánem v Alpách.

Vlastní dům nebo apartmán si můžete zařídit po svém, přizpůsobit svým potřebám a preferencím rodiny. Ve vlastní kuchyni si můžete vyvařovat české speciality a dívat se přitom na moře, nikomu nebude vadit Váš pes nebo děti, spát budete pod peřinou ne pod hotelovou dekou... To vše přispívá k pocitu pohody a příjemněji strávené dovolené. Navíc, vlastní nemovitost dovoluje improvizaci. Můžete využít na poslední chvíli uvolněný víkend k úniku za lepším počasím. Pro jiné je naopak vlastní nemovitost u moře nebo na horách skvělá pro dlouhodobé pobyty při léčbě nejrůznějších nemocí.

2. Nákup nemovitosti k přestěhování do ciziny nebo na důchod

Co může být v životě lepší než trvalé prázdniny, pokud si to můžete dovolit?

V západní Evropě a ve Spojených Státech se již stalo tradicí koupit si na důchod dům u moře nebo v jiné příjemné lokalitě a užívat si odpočinku na zdravém vzduchu.

Není vaše povolání vázáno na určitou lokalitu a jazyk nebo si můžete dovolit strávit část nebo celý rok v cizině? Anebo chcete, aby Vaše děti vyrůstaly u moře nebo na horách, či jim chcete poskytnout to nejlepší vzdělání na jedné z prestižních evropských soukromých škol nebo universit? V důsledku stále většího důrazu kladeného na zdraví a vzdělání dětí, se mnoho rodičů stěhuje do ciziny, aby našli ideální místo pro výchovu svých potomků.

3. Nákup zahraniční nemovitosti jako investice

Češi jsou národ, který rád investuje do nemovitostí. Historicky bylo časté, že rodiče kupovali bydlení pro své děti a negativní zkušenosti s finančním trhem v 90.letech a jeho poměrná nerozvinutost u nás vedly mnoho lidí k uložení peněz do nemovitostí v ČR, které pronajímají.

Vzhledem k poměrně nízkým nájmům nejsou ale výnosy z nemovitostí u nás nikterak vysoké a investice v zahraničí často přinese větší zisky. Navíc manipulace ČNB s korunou přesvědčily mnoho Čechů, že je lepší mít úspory uložené v jiných měnách.