Jak probíhá koupě nemovitosti s Domus Global?

Zde se dozvíte, jak obvykle postupujeme při spolupráci s klienty:

Ideální je kontaktovat Domus Global tak 2-6 měsíců předtím, než byste svou novou zahraniční nemovitost chtěli začít užívat. Tak bude dostatek času na výběr vhodných nemovitostí, kupní proces a případné dokončení nebo úpravy nemovitosti k Vašemu budoucímu užití.
Ideálně byste již měli mít poměrně přesné představy o tom, co, kde a za kolik chcete koupit. To nám usnadní práci a zajistí nejlepší výsledek. Nejdůležitější otázky, které byste si jako budoucí kupující měli zodpovědět jsou:

  • Země a oblast koupě. Informace a inzerované nemovitosti na těchto stránkách Vás mohou inspirovat a pomohou určit rozpočet, ale rádi Vám i telefonicky nebo osobně poradíme.
  • Poloha nemovitosti (vzdálenost od moře, sjezdovky, centra města, letiště)
  • Typ, stav a stáří nemovitosti
  • Velikost nemovitosti
  • Další požadavky (bazén?, zahrádka?, výhled na moře?, podlaží nemovitosti?)
  •  Rozpočet, který by měl být realistický a odpovídat oblasti, kde chcete koupit. Vždy počítejte s cca. 10% na náklady koupě (jde především o převodové daně), i když ve finále mohou být náklady nižší, ale v některých zemích bohužel i vyšší.

Potom, co nám tyto požadavky sdělíte, Vám zašleme vhodné nabídky. Na základě Vaší reakce na ně, kritéria vyběru upravíme. Až najdeme alespoň jednu, ale ideálně 3-10 vhodných realit domluvíme se na cestě k jejich prohlidkám.
Pokud si v rámci prohlídek nějakou nemovitost vyberete, dohodneme se na postupu při jednání o ceně. Ceny jsou v mnoha zemích k jednání a lze proto často dosáhnout slevy z původní ceny, kterou zadal prodávající.

Další postup a uzavírání kupních smluv se již liší podle země, kde budete kupovat. Obvykle se ale uzavírají 2 smlouvy a celá koupě zabere minimálně 14 dní.  Informace najdete v jednotlivých rubrikách zemí.

Ceny nemovitostí při koupi našim prostřednictvím jsou obvykle totožné jako při koupi přímo v zahraničí. Výhodou je úplná asistence v ČJ během celého procesu a fakt, že naše nabídka je mnohem širší než ta, jakou má jedna místní agentura, protože spolupracujeme s mnoha zahraničními realitními kancelářemi. Další informace najdete v rubrice Naše služby.


KONTAKTUJTE NÁS pro další informace.