Průvodce lokalitami Bramberg | Neukirchen

Plánujete investice ve slibně se rozvíjející alpské oblasti? Pak vás možná zaujme tato zajímavá oblast s výtečnou polohou a obrovským budoucím potenciálem. Dvě kouzelná malá střediska Bramberg a Neukirchen se nacházejí přímo v srdci Národního parku Hohe Tauern (Vysoké Taury) nedaleko vyhlášeného luxusního lyžařského střediska  Kitzbühel. V Brambergu a Neukirchenu je na trhu velmi málo nemovitostí, které by mohly být užívány jako prázdninové bydlení. Přímo u lanovky v Brambergu a v Neukirchenu ale vyrosty 2 luxusní nové komplexy s veškerým pohodlím, které nabízí byty a horské chaty za poměrně výhodné ceny. 

  • Nadmořská výška: 819 m.n.m.
  • Lyžařské tratě: 75 km 
  • Běžecké trasy: 45 km
  • Cyklistické trasy: 800 km
  • Golfové hřiště: Cca 8 min. Autem v Mittersilu
  • Dostupnost: Letiště Salzburg a Innsbruck 2 hod autem, Praha 6 hod. Jízdy autem


Nenechte si ujít: Sáňkování na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze světa ve středisku Wildkogel-Arena, kam vás odveze lanovka z Smaragdbahn vedoucí z Brambergu, nebo Wildkogelbahn z Neukirchenu. Odsud vás čeká ještě 10 minut chůze, tedy dost času na to nabrat odvahu a vrhnout se po 14 km dlouhé sáňkovací dráze dolu do údolí. Cestou překonáte převýšení 1 300 metrů.

Lyžařské nemovitosti na prodej v oblasti Bramberg a Neukirchen

  
    

Popis rezortu
Dvě alpské vesnice Bramberg am Wildkogel a Neukirchen am Grossvenediger se nacházejí v idylické oblasti Oberpinzgau, méně než 2 hodiny jízdy od Salzburgu nebo Innsbrucku. Ačkoliv nejsou ještě tolik známá jako jiné oblasti v Rakousku, oplývají bezpočtem přírodních krás, které lákají stále více návštěvníků. Příkladem toho jsou monumentální Untersulzbachské vodopády, které nabízejí úžasnou přírodní podívanou. Okolo zhruba 80 m hluboké rokle vodopádu se nachází několik výhledových míst, které návštěvníkům umožňují fantastický pohled na burácející masy vody. 
Nedaleko odsud se nachází i jedno z nejluxusnějších alpských středisek Kitzbühel, což této oblasti přidává na hodnotě. Letovisko tak může nabídnout klidnou rodinnou atmosféru prostoupenou špetkou luxusu, jaký nedaleký Kitzbühel nabízí. Sněhové podmínky jsou zde zaručeny od podzimu do jara, což z této lokality tvoří jednu z budoucích perel tohoto regionu. Mnozí řidiči jistě ocení i snadnou dostupnost. Střediska jsou vzdálena necelých 6 hod. Jízdy autem z prahy a k jejich návštěvě není třeba zdolávat žádný složitý vysokohorský terén. 


Zimní sezona
Wildkogel Arena, jak se tomuto centru také říká podle jeho hlavního vrcholku nabízí 80km sjezdovek. To sice není tolik jako v některých slavnějších rakouských střediscích, ale je stále třikrát větší, než největší střediska v ČR. Lyžařské terény jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, 85%  všech sjezdovek jsou modré a červené. Pokud se náhodou budete během týdenního lyžování nudit, pouhé 3 km od Brambergu začíná lanovka Panoramabahn, která spojuje se 130km sjezdovek slavné oblasti Kitzbuehelu. Dokonce se uvažuje o přímém propojení obou lyžařských oblastí. Pokud pojedete 15 minut druhým směrem, přijedete k lanovkám známé Zillertal Areny. Další zimní aktivity zahrnují běžecké tratě a hlavně nejdelší sáňkařkou dráhu na světě, která je dlouhá 14km a má převýšení 1300m. Areál se neustále inovuje, takže příští sezónu se lyžaři a snowboardisté mohou těšit na novou lanovku pro 10 cestujících, která otevře dveře novému lyžařskému terénu. Běžecké tratě nabízí více než 45 km tras pro objevování. Kromě lyžování a snowboardingu můžete vyzkoušet i další  zimní aktivity, od sněžnic a sáňkování až po bruslení a pozorování volně žijících živočichů v přírodním parku. 

  


Letní sezona
Ani v létě tato malebná střediska nespí. Pro milovníky turistiky a cykloturistiky nabízejí ideální výchozí bod k objevování a zkoumání této překrásné alpské oblasti. I příznivci adrenalinových sportů si přijdou na své. Je zde možnost zapůjčit si tříkolku a vrhnout se střemhlav dobrodružným okamžikům dolu do údolí po speciálně upravené, 4,5 km dlouhé trase. A komu i to bude málo, může se nechat vyvézt lanovkou pro ještě silnější zážitek do nadmořské výšky 2300 metrů a prohlédnout si celou oblast z ptačí perspektivy prostřednictvím paraglidingu.  Ani v deštivých dnech se zde nemusíte nudit. V nedalekém Neukrichenu můžete ochutnat dotek kultury v místním divadle Cinetheatro, z jehož širokého programu od promítání po prezentaci knih si jistě vyberete. I děti si přijdou na své. Jistě ocení zážitkový park Kogel-Mogel Adventure Arena s horolezeckými věžemi, stěnami, trampolínami a míčovými hrami. Milovníky golfu pak jistě potěší nedaleké golfové hřiště v Mittersillu, keré uspokojí jak začátečníky, tak pokročilé.

Gastronomie
Dovolená byla vždy ideálním časem pro čerpání kulinářských zážitků. A že tato oblast má co nabídnout! Své chuťové pohárky mlžete připravit na výživné pokrmy a jedinečné delikatesy. Těmi může být kořeněný farmářský chléb s růžovým želé, nebo třeba nadýchané sýrové knedlíky. Vychutnat si je můžete na jedné z mnoha slunečných teras chatek a penzionů roztroušených po okolí.

   

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku