Průvodce oblastí Nassfeld

Lyžařské středisko Nassfeld je jedním z TOP 10 lyžařských středisek v Rakouských Alpách s celkem 110 km skvěle upravených sjezdovek. Oblast je vyhlášená nejen jedinečnými panoramaty, ale také tradičně dostatkem sněhu a díky poloze v blízkosti hranic s Itálií i spoustou sluncem naplněných dní. Ideální destinace pro lyžaře všech úrovní, včetně rodin s malými lyžaři. Na svého si přijdou i vyznavači freeride lyžování. Vyhlášené je také místní pohostinství s nespočtem restaurací a útulných horských chat, kde na vás dýchne pravá alpská atmosféra. 

  • Nadmořská výška: až 2200 metrů nad mořem

  • Lyžařské tratě celkem: 110 km (černé 11/ červené 69 / modré 30)

  • Lyžařské vleky: 30

  • Běžecké trasy: 80 km

  • Golfové hřiště: 18 jamkové golfové hřiště 

  • Léto: koupání v jezerech Presseneger See a Weissensee v údolí

  • Dopravní spojení a lokalita:  cesta z Prahy do Nassfeldu zabere necelých 7 hodin, cesta z Brna pak cca o hodinu méně. Výhodou střediska je poloha na pomezí Rakouska, Itálie a Slovinska. Do Benátek je to pouhých 200 km a k moři ještě blíž (130 km, necelé 2 hodiny autem). Za 2 hodiny jste v Lublaně a za 3 hodiny v Chorvatsku.

     

Nenechte si ujít: Nenechte si užít romantické noční lyžování v zimě nebo vodní park pro děti Kärtens 1 v létě!

    

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Nassfeld.

   

     

   

           

Popis rezortu
Nassfeldský horský pas na pomezí Rakouska a Itálie byl zbudován v době první světové války a od té doby nabízí celoroční spojení mezi Rakouskem a Itálií.
Nabízí jedinečné mikroklima, které zaručuje dobré sněhové podmínky od prosince do dubna, a proto je místními nazýván „Schneeloch“, tj. „Sněhová díra“. Jde ale také o nejslunnější středisko Alp, které nabízí až 300 sluncem zalitých dní v roce. Středisko patří k největším a především nejmodernějším v Korutanech a díky stabilním sněhovým podmínkám je oblíbené jak mezi rodinami s dětmi, tak mezi milovníky freeridingu, carvingu nebo snowboardingu.  Rezort má ale co nabídnout i během léta, ať už se jedná o aktivní dovolenou či odpočinek a koupání u jezera s překvapivě teplou vodou.     

      

Zimní sezóna a lyžová
Díky tradičními dostatku sněhu zde vzniklo největší lyžařské středisko v Korutanech Nassfeld se 40 nádhernými sjezdovkami o celkové délce 110 km, které jsou skvěle upravovány a v případě potřeby dostatečně zasněžovány systémem sněžných děl, který byl plně zmodernizován několika milionovou investicí v roce 2019. Místní lyžařskou specialitou je 7,6 km dlouhá sjezdovka Carnia, jejíž 2,2 km jsou osvětleny a určeny pro noční lyžování, což z této trati dělá nejdelší osvětlenou sjezdovku v Alpách. Další zimní aktivity zahrnují běžecké trasy (80 km), zimní turistické trasy (55 km), noční lyžování, snow park, plochu pro freeride, sáňkařské dráhy, bruslení na jezerech a mnoho dalšího. Pro děti jsou připraveny 3 cvičné svahy a několik lyžařských škol.

   

      

Letní sezóna
Pobyt v Nassfeldu se ale vyplatí i v létě a to nejen pro milovníky horské turistiky.  V oblasti  je je připraveno 950 km tras pro horská kola nejrůznější náročnosti, včetně nejdelšího sjezdu v Alpách. Rodiny s dětmi ocení několik dobrodružných hřišť, dětské turistické trasy, skalní labyrint, lezecká stezka, ale hlavně nejdelší alpskou horskou dráhu Pendolino, který nabízí jedinečný zážitek z rychlé jízdy s neskutečnou alpskou kulisou.
Pokud dáváte přednost dovolené u vody, užijete si koupání v teplých jezerech Presseneger See a Weissensee v údolí, kde teplota vody v létě dosahuje až 28 stupňů a kvalita je až na úrovni pitné vody, nebo raftingu a jízdy v kánoi na řece Gail. Dětem se bude líbit ve vodním parku Kärtens 1.
Golf si můžete zahrát v místním 18-jamkovém golfovém hřišti. Mezi další možnosti vyžití patří rybaření, jízda na koni, park pro střílení lukem nebo dokonce procházky a lamami.

   

     

     

Gastronomie
Během svého pobytu v Nassfeldu určitě nevynechejte příležitost ochutnat korutanské speciality servírované v místních okouzlujících restauracích a půvabných horských chatách. Místní pokrmy jsou založené na kombinaci klasické rakouské a italské kuchyně. Jednou ze specialit těstovinové taštičky plněné různými náplněmi.  

     

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku