Průvodce lokalitou Rauris

Rauris je idylická klidná původně zlatokopecká alpská vesnička ležící mimo frekventované trasy a s 32 km sjezdovek je relativně malým lyžařským centrem, má však rychlou dojezdovou vzdálenost do větších rezortů jako je Gastein a Zell am See. Rauris poskytuje nádherné zázemí také pro fanoušky letních sportů. Nabízí se zde na prodej některé skvělé lyžařské chalety, a to za dostupnou cenu.

  • Nadmořská výška: až 2.175 m

  • Lyžařské tratě celkem: 32 km (černé 5/ červené 12 / modré 15)

  • Lyžařské vleky: 10 

  • Běžkařské tratě: 40 km

  • Turistické trasy: 295 km v údolí Rauris a 780 km v Taxenbachu

  • Dopravní spojení: Autem z Prahy 5h20, z letiště v Salzburku 1h10, z letiště v Innsbrucku 2h40 a z letiště v Mnichově 3h.

Nenechte si ujít: Pokuste se vylézt na zamrzlé vodopády Barbara nebo navštívit 600 let starou výrobnu pálenky Schnapps.

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Rauris

  

Popis rezortu

Údolí Rauris se nachází v malebné a klidné oblasti sahající od Taxenbachu, přes Rauris, až k mohutné hoře Kolm Saigurn. Navzdory snadné dostupnosti do Salzburku a blízkosti dalších slavnějších lyžařských rezortů jako je Bad Gastein nebo Zell am See, zůstává oblast převážně neznámá pro mezinárodní návštěvníky. Zachovala si své venkovské kouzlo a tradice a je krásnou základnou jak pro zimní, tak pro letní dovolené, s úžasným výběrem z rekreačních sportů a kulturních aktivit. Pracuje se zde na nových projektech rekreačních apartmánů a domů, a tak by se Rauris mohl stát díky svému slibnému charakteru ideální rakouskou investiční nemovitostí.

Zimní sezóna a lyžování

Lyžařská oblast Rauris je relativně kompaktní a nachází se zde asi 32 kilometrů dobře udržovaných sjezdovek s dobrou kombinací náročných a mírnější svahů, které jsou povětšinou nezalesněné a orientované na severovýchod. Rauris patří do oblasti, ve které platí Ski Amadé skipass. Můžete se tedy poté, co jste využili možností místního lyžování, snadno přesunout do blízkých rozsáhlejších středisek za dalším lyžařským a snowboardovým vyžitím. K dispozici je zdarma skibus mezi vleky Rauris, Wörth, Hochalmbahn a Kreuzbodenbahn, stejně jako mezi Taxenbachem a Raurisem. Pro děti je nachystána spousta snadných svahů, hřišť, a také 700 metrů dlouhá zábavní sjezdovka s tunely a klopenými zatáčkami, a dále například noční sáňkování na drahách osvětlených světlomety. Více než 30 kilometrů perfektně udržovaných běžkařských tratí Vám umožní obdivovat místní krásnou přírodní scenérii, a to ve Vašem vlastním tempu. Après ski scéna je v porovnání s jinými rakouskými rezorty klidnější, ale přesto je zde mnoho příjemných míst, kam zajít na skleničku.

Letní sezóny

Díky své poloze v srdci Národního parku Hohe Tauern je Rauris skvělou základnou pro aktivní letní dovolenou s bezpočtem možností pro turistiku, cyklistiku a pro další dobrodružství. Toto vše se Vám nabízí s úchvatným horským pozadím a uprostřed divoké flory a fauny. Nebuďte proto překvapeni, pokud zde spatříte skalního orla a další dravé ptáky, nebo Vám zkříží cestu horský kozorožec, protože se nacházíte ve skutečně čistém přírodním teritoriu. Je zde mnoho míst s nesmírnou přírodní, historickou a kulturní silou. Najdete zde například pramen Rauriser UrQuell, odkud vytéká voda až z hloubi země, nebo soutěsku Kitzloch či muzeum Údolí Rauris, kde se můžete poučit o historii těžby zlata v této oblasti. Děti bude jistě bavit rýžování šupinek zlata, což je možné na třech rýžovacích stanovištích v údolí.

Gastronomie

Údolí Rauris je domovem původních jednoduchých rustikálních jídel, jako jsou masové taštičky Fleischkrapfen, koblihy a brambory s petrželí. Horské chaty jsou otevřené po celý rok a je čirou radostí zastavit se zde na jejich slunné terase na jedno z místních tradičních občerstvení. A pokud byste rádi zažili něco speciálního, navštivte Kalchkendlalm a upečte si svůj vlastní kváskový chléb na jednom z nabízených pekařských kurzů.

   

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku