Průvodce oblastí SkiWelt Wilder Kaiser a Brixental

Přemýšlíte o koupi nemovitosti v oblasti Wilder Kaiser? Domus Global nabízí několik zajímavých příležitostí v tomto rodinném rekreačním středisku. Přečtěte si tento prospekt a seznamte se se zajímavostmi a přírodními divy.

Ať už hledáte klidné rodinné rekreační středisko, nebo naopak špičkové lyžařské středisko s nejmodernější infrastrukturou, SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental Arena vás nezklame. Zimní středisko je proslulé svým uvolněným charakterem a rodinnou atmosférou, ale také nabízí špičkové zimní zařízení, dokonale připravené terény a více než 280 km propojených sjezdovek, což z něj činí jednu z největších lyžařských oblastí světě.

  • Nadmořská výška: až 1 957 m.
  • Lyžařské tratě: 284 km (černá 10 / červená 129 / modrá 122)
  • Lyžařské běžecké tratě: 23 km
  • Lanovky a vleky: 90
  • Tobogán dráhy: 5 (celkově 14 km)
  • Běžkařské stezky: 70 km
  • Zimní turistické stezky: 113 km
  • Dostupnost: Letiště Salzburg 2 hod., letiště Innsbruck 1 hod., letiště Mnichov 2,5 hod. Praha autem 6 hod.

Nenechte si ujít: Navštivte některé z krásných oblastí, kde se natáčel známý rakouský seriál „Horský doktor“, který byl zadaptován i u nás, pod názvem „Doktor Martin“, anebo se vydejte na víkendovou túru po masivu Wilder Kaiser a vychutnejte si nádherná panoramata v okolí.

Nabídka nemovitostí v lokalitě Wilder Kaiser a Brixental

Popis rezortu

Region Wilder Kaiser leží uprostřed lyžařského světa Wilder Kaiser - Brixental v severních Kitzbühelských Alpách a je často hodnocen jako jedna z nejlepších oblastí pro lyžování na světě. Toto Zimní království, jak je oblasti přezdíváno, je domovem několika malebných horských vesnic včetně Ellmau, Going, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. V zimě se může pochlubit pestrými, dokonale udržovanými svahy a úžasnou nabídkou dalších sportovních aktivit. To vše doplněno úchvatným výhledem na impozantní masiv Wilder Kaiser a krásnou nedotčenou přírodu, která láká i v létě na velmi pestrou nabídku outdoorových aktivit. Pro svou celoroční přitažlivost patří tato oblast k nejpopulárnějším. To je také důvod, proč si zachovává živou atmosféru ve všech ročních obdobích.

Zimní sezona

Ačkoliv je v mezinárodním měřítku tato oblast trochu méně známá než věhlasné středisko Kitzbuehel, nemusí svému slavnějšímu sousedovi vůbec nic závidět. Místní lyžařský terén patří k těm nejlepším na světě. Nabízí 284 km sjezdovek, z nichž 245 km obhospodařují sněhová zařízení, která zajišťují dobré sněhové pokrytí v celé oblasti, vynikající infrastrukturu, kratší čekací doby a vysoký komfort pro návštěvníky. Zaměření resortu na rodiny a lyžařské začátečníky je prvotřídní - v celé oblasti najdete řadu zábavných sjezdovek a lyžařských škol. Nabídku nespočetných aktivit pro celou rodinu doplňuje i množství blízkých zábavních parků. Pro milovníky sáňkování se zde nachází 5 sáňkařských tratí, které pokrývají více než 14 km. Máte možnost volby mezi romantickými lesními stezkami, nebo sportovnějšími a strmějšími sjezdovkami. Idylickou krajinu na úpatí Wilder Kaiser můžete také objevovat na běžkách. Ať už startujete v Blattltrail v Goingu nebo na Sunnseittrail v Söllu, najdete zde vždy dobře připravený terén s krásnými výhledy. K dispozici je také 113 km zimních turistických stezek.

Letní sezona

Od poloviny května do konce října zůstávají v provozu lanovky pro turisty a horské cyklisty. Celá oblast je prošpikována hustou sítí turistických tras, které vedou přes velmi rozmanitou krajinu - ať už jde o úzké průchody mezi skalami, nebo příjemné pěšinky vedoucí přes zelené pastviny. Hledáte-li adrenalin a výzvy, můžete vyzkoušet svou fyzi

ku a připojit se k jedné z organizovaných pěších túr. Zkuste pokořit feraty v doprovodu profesionálního průvodce, nebo rovnou absolvovat víkendový 65 kilometrový výlet kolem Kaiserkrone. Možností je zde skutečně mnoho! Zaměření na rodiny s dětmi je zde patrné na každém kroku a díky atraktivní nabídce mnoha aktivit můžete velmi snadno naplánovat zajímavou a neotřelou dovolenou, která bude bavit všechny. Někdy je těžké nalákat potomky, ale pro zoufalé rodiče máme tajný tip:

V okolí jsou k dispozici 3 dobrodružné parky, které nadchnou každé dítě: Ellmiho Zauberwelt s vílami a elfy najdete u Hartkaiser. Hexenwasser Hochsöll - zábavní vodní svět s čarovnou vodou a vodními atrakcemi u Söllu a zážitkový park KaiserWelt nedaleko Scheffau. Můžeme zaručit, že jakmile projdete hradní branou do lesa KaiserWald, zapomenete na svět stejně jako vaše ratolesti. Pokud zde budete trávit horké letní dny, máte mnoho možností na výběr. Navštívit můžete aquapark KaiserBad Ellmau se skluzavkami a vodními atrakcemi, nebo si užít přírodní koupání v idylickém jezeře Badesee Going.

Nekonečné možnosti jsou zde i pro fanoušky golfu. Zatímco 27 ​​jamkové golfové hřiště Wilder Kaiser umístěné přímo na úpatí majestátních hor dělá Ellmau jedním z nejkrásnějších golfových středisek v Alpách, ani ostatní hřiště nejsou k zahození. Můžete například vyzkoušet méně formální golfové hřiště s 9 jamkami Mühlberghof v Ellmau. Kromě toho zde najdete 4 golfová hřiště v Kitzbuehelu a dalších 7 do hodiny jízdy odsud.

Gastronomie

Stejně, jako všude v Rakousku, jsou i zde kulinářské zážitky nedílnou součástí zábavy. Zastávka v jedné z horských chat je téměř povinná - vyzkoušejte některou z tyrolských specialit jako jsou ječmenová polévka, "Brodakropfen" (plněné taštičky), Kaiserschmarren"(císařský trhanec) nebo "Gröstl" (tradiční rakouské jídlo na pánvi z masa a brambor). Máte také možnost rezervovat "snídani v horách", když se brzy ráno vydáte na ranní túru a vychutnáte si domácí chléb s bylinkovým máslem, nebo další organické produkty v jedné z horských chat s výhledem na Wilder Kaiser jako kulisou.

  

Hledat nemovitosti na prodej.

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku.