Průvodce oblastí Hinterstoder

Lyžařské středisko Hinterstoder-Höss se nachází v hornorakouském Stodertalu. Z České republiky je skvěle dostupné autem a je oblíbené jak mezi rodina, tak mezi sportovními lyžaři. Nabízí asi 40 km sjezdovek všech úrovní. Díky svým idylickým zimním scenériím, vysokohorským sjezdovkám ve výšce více než 2 000 metrů nad mořem a kvalitní infrastruktuře toto středisko nezklame žádného lyžařského nadšence. Je zde k vyzkoušení závodní sjezdovka s místy maximálním sklonem 60% Hannes-Tinkl, kde se jezdí světový pohár, dále je zde rodinná sněhová stezka s hupy a strmými zatáčkami a několik velmi útulných chat, kde si můžete vychutnat alpskou kuchyni. Součástí totoho regionu, který se jmenuje Pyhrn-Priel, je i další lyžařské středisko Wurzeralm - Spital am Pyhrn, kde je dalších 22 km sjezdovek.

    

  • Nadmořská výška: 600 až 2000 metrů nad mořem
  • Lyžařské tratě celkem: 40 km (černé 10/ červené 18 / modré 12)
  • Lyžařské vleky: 12
  • Běžecké trasy: 45 km
  • Golfové hřiště: 18-ti jamkové golfové hřiště ve Windischgarsten 
  • Léto: koupání v přehradních jezerech Schafkogelsee a Hutterersee 
  • Dopravní spojení a lokalita:  cesta z Prahy do Hinterstoderu zabere necelé 4 hodiny, cesta z Brna 4 hodiny a 15 minut, cesta z Ostravy trvá cca 5,5 hodiny. To dělá z Hinterstoderu jedno z nejlépe dostupných středisek v Rakousku.  

     

Nenechte si ujít: Nenechte si v zimě ujít skialpinistický výstup na jeden z okolních vrcholků nebo v létě adrenalinovou bobovou dráhu!

    

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Hinterstoder. 

    

     

   

Popis rezortu
Hinterstoder je malebné městečko  s cca 1000 obyvateli situované v Horním Rakousku nedaleko hranic s Českou republikou. Město leží na horním toku řeky Steyr, která severně od centra vytváří vodopád Stromboding Wasserfall, a patří spíše menší rezorty, což mu ale neubírá na kvalitě. V centru obce je krásný, pozdně barokní kostelík z roku 1787. Lyžařský areál se nachází jižně od města, kde se zvedá terén na Hösskogel. Zásadní událostí pro rozvoj místního lyžařského areálu bylo postavení první sedačkové lanovky a její uvedení do provozu v roce 1959. Celý lyžařský areál pak prošel zásadní obnovou v roce 2006. Městečko je perfektně vybavené i co se služeb týká – jsou zde různé obchody, restaurace, cukrárna, bary, lyžařské školy. Samozřejmostí je také půjčovna lyží. 

   

   

Zimní sezóna a lyžování
I když je středisko pokládáno spíše za menší, určitě nadchne lyžaře všech úrovní, v neposlední řadě mezi pravidelné návštěvníky patří také freerideři. Profilem je středisko ideální pro rodiny – třičtvrtě sjezdovek tvoří snadné a středně těžké terény. Hinterstoder je ale i dějištěm světového poháru můžu (naposledy 2011 a 2016) ve sjezdovém lyžování. Pro nejmenší, teprve začínající lyžaře je zde připraven Sunny Kids Park s jezdícími koberci a dalšími atrakcemi. Samozřejmostí je zasněžování při nedostatku sněhu. Pro akrobatické lyžaře je k dispozici Snowpark Höss. Okolí Hinterstoder nabízí také cca 45 km stop pro klasické lyžaře (klasické lyžování i bruslení) nebo náročné výstupy pro skialpinisty na jeden z okolních vrcholů. 

  

Letní sezóna
V létě nabízí Hinterstoder celou řadu volnočasových aktivit – je zde 600 km horských stezek, které můžete objevovat pěšky i na kole, nebo nespočet zajímavých turistických cílů jako je vyhlídková plošina Dachsteinblick nebo vodní nádrž Schafkogelsee. Na své si přijdou i milovníci adrenalinových sportů - od paraglidingu po horolezectví. Děti se mohou těšit na alpskou dráhu, hřiště, nádherné koupání v jezeře Gleinkersee a další atrakce. Horské chaty a několik lanovek zůstávají otevřené i v létě. Lákavou atrakcí je i nádherné jezero Schiderweiher, které bylo vyhlášeno nejkrásnějším místem Rakouska v hlasování publika televize ORF a které je díky okolní vysokohorské scenérii velmi fotogenické.

   

        

    

V létě je možné využít místní turistickou letní kartu Pyhrn-Priel AktivCard nebo SaisonCard  , které návštěvníkům poskytují mnoho výhod jako je vstup na různé atrakce a místa, např. do zábavního parku Wurbauerkogel, kde si najde zábavu celá rodina – od bikeparku, horské dráhy až po lukostřelbu. 
Golf si můžete zahrát v místním 18-jamkovém golfovém hřišti cca 20 minut vzdálené golfovém klubu v obci v Windischgarsten. Mezi další možnosti vyžití patří tenis, minigolf, squash, letní bobová dráha nebo plážový volejbal. 

 

   

Gastronomie
V místních restauracích návštěvníky vydatně pohostí klasickými rakouskými specialitami, které jsou tradičně ovlivněny českou a také německou kuchyní. Nezapomeňte ochutnat nejrůznější masové speciality jsou je nakládané vepřové nebo klasické bramborové knedlíky plněné masovou náplní. Milovníky sladkého kromě jiných klasických rakouských dezertů jistě nadchne linecký koláč. 

       

Hledat nemovitosti na prodej.

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku.