Průvodce lokalitou Tauplitz | Bad Mitterndorf

Přemýšlíte o koupi nemovitosti v lyžařské oblasti Tauplitz? Máme pro vás vynikající nabídku lyžařských apartmánů a chat v tomto rozkošném rezortu. Prohlédněte si tuto stránku a objevte to pravé místo pro váš rakouský prázdninový domov! Jeden z nejlépe udržovaných štýrských rezortů je znám svou pohostinností a rodinnou atmosférou. 

  • Nadmořská výška: až 1965 m.
  • Lyžařské tratě celkem: 43km (120km pro celý Schneebärenský region, černá 6/červená 19/ modrá 18) 
  • Lyžařské vleky: 16
  • Běžecké trasy: 130 km
  • Golfové hřiště: 18 jamek
  • Vzdálenost: Letiště Salzburg 1,5 hod., Praha 4,5 hod.

Nenechte si ujít: Pro idylické a ničím nerušené zážitky navštivte některé z méně známých menších lyžařských středisek, jako je Loser nebo malý Kaiserau, kde pocítíte místní rodinnou atmosféru, nebo zavítejte do některé velmi autentické lyžařské chaty s vynikajícími regionálními pokrmy. 

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Tauplitzalm | Bad Mitterndorf


Popis rezortu


Přímo v srdci Rakouska, ukrytá ve štýrském kraji, se nachází oblast s bohatou lyžařskou historií vzkvétající už od počátku minulého století Tauplitz-Mitterndorf. Je součástí větší lyžařské oblasti známé jako Schneebären, která je pokryta jedním Ski pasem. Ten otevírá přístup k více než 120 km sjezdovek. Středisko je oblíbeno pro  nejspolehlivější stabilitu sněhových podmínek v Rakousku a garantuje sníh od začátku prosince, až do konce dubna. Tato slibná a neustále se vyvíjející oblast má silný růstový potenciál. Nabízí tak zajímavé realitní příležitosti. 


Zimní sezona a lyžování


Oblast Tauplitz / Bad Mitterndorf je středně velký lyžařský areál známý svou kvalitou sněhu, světovou infrastrukturou a rodinnou atmosférou. Nabízí dobrou kombinaci lehčích a náročnějších sjezdovek kombinovaných s kratšími trasami Schneiderkogelu, které uspokojí milovníky volného stylu a lyžování v prašanu. Díky "Schneebärenskému Skipasu" mohou lyžaři a snowboardisté navštívit další nedaleká lyžařská střediska, která jsou v něm zahrnuta:  Riesneralm (30 km), Planneralm (16 km), Loser (33 km) a Kaiserau (3 km). Daleko od sjezdovek na vás čeká množství zábavných aktivit včetně nočního sáňkování nebo relaxace v termálních lázních Grimming Therme.  Mezi obcemi Bad Mitterndorf a Tauplitz se nachází Kulm, největší přírodní skokanský můstek na světě. Už pětkrát zde proběhlo mistrovství světa na lyžích. Kulm je totiž jedním z pouhých pěti míst na světě, která umožňují skoky nad 240m. 

   

Letní sezóna

Tauplitzské středisko zůstává otevřené i v létě. Nabízí tak vstupenku do pohádkového světa okouzlujících jezer, krásné flóry a nezapomenutelných výletů. Bohatá a rozmanitá krajina je protkaná nesčetnými kilometry turistických tras. Jeden z nejoblíbenějších výletů vás zavede do oblasti šesti Tauplitzských jezer s křišťálově čistou vodou, která v létě láká ke koupání. Proto je třeba nezapomenout si přibalit plavky. I nadšenci cyklistiky zde najdou své vyžití. Je jim k dispozici 32 cyklostezek vedoucích po úchvatných vrcholcích a svazích.  Každoročně se zde koná slavnost Narzissenfest, spojená s oblíbenou květinou narcis, která demonstruje rozkvetlou alpskou přírodu. Pouhých 15 minut jízdy odsud se nachází osmnácti jamkové golfové hřiště zasazené u romantického zámeckého hotelu Schloss Pichlarn na úpatí majestátní hory Grimming. 

   

Gastronomie

Štýrsko má silnou tradici organického pěstování a globální trend v místních, nemodifikovaných potravinách podporuje současný zájem o ekologické zemědělství a dlouhodobý rozvoj pěstování bio potravin v regionu. V současné době se přes 3 400 farem zavázalo, že budou plnit přísné podmínky a zůstanou plně ekologické. Zastavte se v některé ze sítě restaurací oceněných titulem"Kulinarium Steiermark“ a zjistěte, zda pocítíte rozdíl! Můžete se také nechat překvapit chutí delikates v některém z mnoha obchůdků a bister. s lahůdkami pro rychlé zakousnutí. 
Charakteristickým znakem štýrské kuchyně je například štýrské vepřové maso nebo pečené jablečné prsteny. Ve Štýrsku máte také příležitost nahlédnout pod pokličku výroby –  na některé z místních pivovarů můžete objevit tajemství vaření piva, či proniknout do tajů výroby sýra na některé z biofarem, které nabízejí prohlídky s degustací.

   

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku