Sölden / Obergurgl / Pitztal

Exkluzivní lyžařská oblast Sölden leží hluboce zaříznuta do údolí Ötztal v rakouském Tyrolsku a díky výborným sněhovým podmíkám, perfektní lyžařské infrastruktuře a legendární après-ski atmosféře se stala v posledních letech jedním z nejoblíbenějších rezortů v Rakousku kam míří čeští lyžaři a snowboardisté. Lyžařský terén včetně obou ledovců, Tiefenbachu a Rettenbachu, je pokryt sjezdovkami všech úrovní a obtížnosti. Systém lanovek je velmi rychlý a výkonný a najdete zde i skvělé terény pro lyžování v hlubokém sněhu. Oblast se pro svou perfektní vybavenost a dokonale upravené sjezdovky stala domovem každoročně pořádaného Světového poháru v lyžování. Sölden nabízí dohromady 148km tratí, ovšem nalézá se jen pár kilometrů (stačí jen rychlá jízda skibusem) od další výtečné vysokohorské oblasti Obergurgl-Hochgurgl a vášnivým sportovcům se tak otevírá dalších 112 km čerstvých lyžařských tras. Ledovcová oblast Pitztal se nalézá asi 1h20 jízdy ze Söldenu a je přístupná z vesničky Mandarfen. Je zde vůbec nejvyšší lyžařský areál v Rakousku a proto se Pitztalu také často říká "Střecha Tyrolska" s bezkonkurenční kvalitou sněhu. Výstavba nových projektů v této oblasti je poměrně vzácná, takže většina transakcí v oblasti realit se děje v druhotném trhu již existujících nemovitostí. 

 • Nadmořská výška: až do 1.377 – 3. 440 metrů
 • Lyžařské tratě celkem
  • Sölden Arena 148 km (černé 28/ červené 51 / modré 69)    
  • Obergurgl/Hochgurgl 112 km (černé 20/ červené 55 / modré 37)    
  • Pitztal 89 km (černé 16/ červené 51 / modré 22)    
 • Lyžařské vleky: 34 v Söldenu, 25 v Obergurglu a 25 v Pitztalu
 • Běžecké trasy: 130 km v Söldenu, 12 km v Obergurglu a 70 km v Pitztalu
 • Golfová hřiště: 18 jamkové a 9 jamkové golfové hřiště v Söldenu, 18 jamkové a 9 jamkové golfové hřiště v Obergurglu
 • Dopravní spojení: Do Söldenu cesta autem z Prahy trvá zhruba 6h30, z letiště v Innsbrucku 1h10 a z letiště v Mnichově 3h10.

Nenechte si ujít: Pitzexpress – nejrychlejší podzemní lanovku na světě. Na vrcholu ledovce Pitztal pak najdete nejvyšší kavárnu v Rakousku. Z vyhlídkové terasy se můžete pokochat pohledem na 50 třítisícovek včetně nejvyšší hory Tyrolska Wildspitze (3.774 metrů). Ledovec Sölden zase nabízí filmový svět Jamese Bonda 007 Elements, který se nachází ve výšce 3.048 metrů nad mořem. 

Nabídka nemovitostí na prodej v lokalitě Sölden / Obergurgl / Pitztal 

Popis rezortu

Městečko Sölden leží téměř na konci Öetztalského údolí a je to rezort s jedinečnou atmosférou a živou après-ski scénou. Jeho centrum je rušné, plné obchodů a restaurací. O dramatické pohledy zde není nazbyt - Sölden je obklopen třemi monumentálními vrcholy: Gaislachkogl (3,058 m) s velkou vyhlídkovou plošinou, Tiefenbachkogl (3,250 m) s 25 m dlouhým visutým mostem a vyhlídkou s 360° rozhledem, odkud je možno dohlédnout až do italských Dolomit, plus Schwarze Schneide (3,340 m).Co se týče sjezdovek, skiareál dohromady nabízí 148 kilometrů tratí různých obtížností. Ke sjezdovkám vedou z centra Söldenu 2 gondoly, jednak GaislachkoglTal a GigijochTal, takže i v plné sezóně je zde velmi málo front. Ledovce Rettenbach a Tiefenbachgletscher mají mírné a široké modré ledovcové tratě a nabízejí 37 km sjezdovek. Nedaleká lyžařská oblast Obergurgl – Hochgurgl, která uzavírá celé údolí v Ötztal-Sölden, byla nedávno zpřístupněná kombinovaným skipasem Sölden - Obergurgl / Hochgurgl. Tato oblast je jedna z nejvýše položených v Rakousku a jsou zde optimální sněhové podmínky od listopadu do května. Výborná lyžařská oblast je i Pitztal ve stejnojmenném údolí, kde jsou sjezdecké terény umístěny na svazích ledovce Rifflsee. 

Zimní sezóna a lyžování

Zimní radovánky, která oblast Sölden/ Obergurgl/Pitztal nabízí, jsou plné rozmanitých možností, velkolepých scenérií a perfektně upravených sjezdovek. Vzhledem k tomu, že oblast Söldenu leží sevřena hned mezi třemi třítisícovkami souhrnně nazývanými BIG 3 s úchvatnými vyhlídkovými plošinami, jsou zde možnosti rozmanité. Na ledovci Rettenbachgletscher začíná vůbec nejdelší sjezd celého areálu s délkou téměř 13 km. Při sjezdu do údolí překonáte převýšení 1.900 metrů. Přímo na ledovci se nachází trať, na které se jezdí Světový pohár. Kdo má raději lyžování v neudržovaném terénu, může vyrazit pokořit bílé plochy s nedotčeným prašanem u Gaislachkoglu. Rozlehlé a dokonale upravené sjezdovky umožňují freestyle i klasické lyžování všech náročností. Pro milovníky snowboardingu je na Giggijochu připraven snowpark s U-rampami, high jumpy, raily až po boarder X. Milovníci běžeckého lyžování zase ocení širokou nabídku lyžařských tratí. Ale nudit se nebudete, ani pokud odložíte lyže. Oblast Sölden se stala kulisou pro film Spectre ze série slavných Bondovek. Proto byla na vrcholu ledovce otevřena instalace ELEMENTS 007, která vás provede zážitkovým světem Jamese Bonda. Z Gaislachalmu zase vede cca 5 km dlouhá sáňkařská dráha, která láká návštěvníky toužící po zábavě. Ale nouze není ani o další zimní sporty. Vyzkoušet můžete bruslení, chůzi na sněžnicích nebo adrenalinový paragliding a bungee jumping. 

Oblast ledovce Pitztal je také velmi atraktivní. Na ledovec vás vyveze unikátní podzemní dráha Gletscher U- Bahn. Na její horní stanici se nachází rozsáhlý Fun Park s u-rampou, skoky a mnoha dalšímu atrakcemi. Až si užijete dostatečné množství zábavy můžete pokračovat s Pitz Panorama Gondel až do oblak (3,440 m). Obě oblasti žijí i kulturou a festivaly. V Umhausenu na vás čeká muzeum věnované slavnému pravěkému muži Ötzi, po němž bylo údolí pojmenováno. V Söldenu se každoročně koná Weltcup Opening k zahájení sezóny a Electronic Mountain Festival k jejímu ukončení. 

Letní sezóna

V létě areály ožívají nadšenými turisty a milovníky adrenalinových sportů. Čeká zde na vás dohromady okolo 400 km značených cyklistických tras, na kterých můžete objevovat místní zákoutí a obdivovat podmanivě krásnou přírodu. Zajet si můžete po nejvýše položené asfaltce až na ledovec Rettenbach. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet širokou škálu sportů od raftingu a kanoistiky, až po horolezectví či tandemový seskok. Pro turisty je zde připraveno i několik zajímavých tematických tras. Po stopách Ötziho se mohou vydat z areálu Vent až na vrchol sedla Tisenjoch. Vyzkoušet můžete i Alpskou ekologickou stezku, která začíná u prostřední stanice lanovky na Gaislachkog. A pokud zatoužíte po osvěžení, kromě místních jezer můžete navštívit Freizeit Arenu v Söldenuse skluzavkami nebo si užít welness v jediných tyrolských lázních Aqua Dome.

Gastronomie

Tyrolské speciality, jako je Tiroler Gröstl (vařené brambory s kousky nakrájeného masa a smaženým vejcem), Kasspatzln (horké špecle se sýrem), Strauben (smažené sladké pečivo), Tiroler Marend (svačinka ze sýra, špeku a uzenin), nebo Blattlstock (velké placky plněné sušenými hruškami, mákem nebo tvarohem) můžete vyzkoušet v jakékoliv z mnoha horských chat a restaurací roztroušených po okolí. Vaří se zde pokrmy všech možných chutí od místních specialit, až po ty mezinárodní.