Průvodce Korutanami

Korutany jsou jednou ze spolkových zemí Rakouska sousedící se Slovinskem a Itálií, což dodává tomuto regionu slunečné ladění jaderské oblasti. Korutany jsou domovem 24 lyžařských letovisek a nachází se zde také několik skvělých méně známých a méně navštěvovaných lyžařských oblastí, které si zachovávají svojí místní atmosféru a jsou rájem pro milovníky letních sportů, a to díky svému teplému podnebí a mnoha křišťálově čistým jezerům. Region se stává stále populárnějším pro rekreační ubytování, a tak jsou ve výstavbě úžasné nové projekty V prvotřídních lokalitách včetně apartmánů s výhledem na jezero Ossiach nebo luxusních ski-in ski-out bytových domů v lyžařské oblasti Gerlitzen.

  • 24 lyžařských oblastí (Bad Kleinkirchheim 100km+, Großglockner 55km, atd.)

  • Přes 400 horských jezer, z nichž je mnoho vhodných pro plavání a vodní sporty.

  • Pronájem elektrokol E-bike v síti čítající přes 50 půjčovních míst.

  • Hustá síť golfových hřišť.

  • Dopravní spojení: hlavním dopravním uzlem regionu je letiště v Klagenfurtu. Z Prahy je tato oblast vzdálená zhruba 6 a půl hodiny jízdy autem.

Nenechte si ujít: Weißensee je v zimě největší upravovanou ledovou plochou v Evropě. Najdete zde 25 km dlouhý bruslařský okruh, a dále také hřiště na hokej a na curling.

Lyžařské nemovitosti na prodej v Korutanech
 

  

Popis rezortu

Korutany jsou nejjižnější částí Rakouska hraničící se Slovinskem a Itálií, a mají tak své osobité kouzlo a jadranskou atmosféru. Jsou nejslunnější částí Rakouska a najdeme zde nejvyšší rakouskou horu Großglockner a také přes 400 alpských jezer azurové barvy. Úžasná panoramatická scenérie a čerstvý vzduch poskytují krásné prostředí pro mnoho úžasných lyžařských radovánek, pěší turistiku a další sportování. Mezi korutanské bohatství stojící za pozornost patří malebné historické vesnice, lyžařská letoviska nacházející se na působivých místech a romantická kopcovitá krajina. Tato atraktivní místa jsou rozeseta po celém regionu, a tak Vás nikdy neomrzí jejich objevování, neboť další krásná překvapení na Vás čekají vždy za dalším rohem. Díky svému záviděníhodnému klimatu proudí do oblasti návštěvníci po celý rok, čímž se zakoupení nemovitosti stává jistou investicí pro pronájem nebo je lákavé i jen jako získání rekreačního domu snů pro vlastní užitek.

    

Zimní sezóna a lyžování

Korutany jsou mimořádným místem pro zimní dovolenou. Jsou domovem 24 lyžařských středisek s rozmanitým lyžařským terénem. Ať už je to populární Bad Kleinkirchheim (s více než 100 kilometry sjezdovek), nebo středně velká střediska jako Großglockner (s 55 kilometry sjezdovek) či Gerlitzen Alpe (se 42 kilometry sjezdovek). Každé středisko má jinou atmosféru a jiný lyžařský terén – od prudkých svahů klesajících z velkých výšek po mírnější kopcovité svahy vyhovující svou náročností různým kategoriím lyžařům, což jistě uvítají například rodiny s dětmi. Velmi rozvinutá je zde také nabídka wellness, a tak po aktivním dni stráveném lyžováním je jistě velmi příjemné se uvolnit třeba v termální lázni, jako je například nedávno renovované supermoderní Römerbad Thermal Spa v Bad Kleinkirchheimu. Korutany jsou také rájem pro výlety na lyžích. Nová stezka Nockberge propojuje 5 lyžařských středisek a vede turisty po různorodé a fascinující krajině. Podobně jsou i dobře rozmístěné stezky pro klasické lyžování, a to mezi údolí a pohoří regionu nabízející tak rozmanitý terén pro každý stupeň náročnosti. Ti, kdo dávají přednost poznávání zasněžené krajiny na sněžnicích, mají také spoustu příležitostí. A s tolika jezery, která přes zimu zamrzají, není divu, že bruslení je zde nejoblíbenější volnočasovou aktivitou.

  

    

Letní období

Korutany jsou známé také jako „rakouská riviéra“, a to díky svému letnímu teplému klimatu a mnoha krásným jezerům vhodným ke koupání a pro vodní sporty. Krásná krajinná scenérie rovněž dokonale láká k procházkám a cyklistice. Zlatým hřebem pro každého pěšího turistu je dozajista Alpe-Adria-Trail, trasa čítající 43 etap překonávající úsek dlouhý přes 750 kilometrů, vycházející z Großglockneru v Korutanech, pokračující přes Slovinsko a končící blízko Terstu v Itálii. Turisté si samozřejmě mohou vždy vybrat i jen určitou etapu a projít si ji individuálně. Najdeme zde také okružní a speciální stezky, na kterých je možné například zkoumat fosílie, anebo se vydat na romantičtější trasu jako je „Love Trail“, kde mohou turisté v každé z etap nahrát své osobní myšlenky na téma lásky a partnerství. Bohaté jsou i příležitosti pro rekreační cyklistiku, a navíc mají Korutany s více než 50 půjčovnami napříč regionem nejrozvinutější síť cyklistických půjčoven, přičemž kola mohou být předen zajištěna objednáním online. Najdeme zde také hustou síť golfových hřišť, včetně 27 jamkového hřiště Klagenfurt-Seltenheim se zajímavým ostrovním greenem, nebo Kärtner Golf Club Dellach na břehu Wörthersee. „AlpeAdria Golf Card“ poskytuje přístup k 21 golfovým greenům v Rakousku, Itálii a Slovinsku dávající tak příležitost zažít při hře zcela rozdílné přírodní terény.

     

Gastronomie

Těstovinové taštičky, knedlíky, jezerní pstruh a moučník Reindling s hnědým cukrem, skořicí a rozinkami jsou některé z mnoha specialit korutanské alpsko-jadranské kuchyně. Jídlo je spíše jednoduché, ale všechny ingredience jsou z místních zdrojů a garantují gurmetský zážitek charakteru farmářských a bio potravin.

    

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku