Průvodce oblastí Hochkönig

Krásný resort nabízející pravou alpskou pohostinnost uprostřed nejkrásnějších rakouských scenérií. Bezkonkurenční nabídka zimních a letních aktivit.

  • Nadmořská výška: 1,921m
  • Lyžařské tratě:         120 km
  • Lanovky a vleky:        34
  • 3 sněhové parky a 1 zábavný svah 
  • 18-ti jamkové golfové hřiště Urslautal Golf Club mezi letovisky Maria Alm a Saalfeld
  • Alpská letní bobová dráha v Saalfeldenu
  • Vzdálenost: Letiště Salzburg 45 min, letiště Mnichov 2,5 hod, Praha autem 5,5 hod, Brno 6 hod, České Budějovice 3,5 hod.

Nenechte si ujít: Podobně, jako Sella Ronda v Itálii, patří Königstour k nejkrásnějším lyžařským okružním trasám v celých Alpách. Trasa měřící 35 km vás provede po těch nejkrásnějších sjezdovkách s úchvatnými panoramaty. Během této trasy překonáte 7500 výškových metrů.

Nabídka nemovitostí na prodej v Hochkönigu

Popis rezortu

Oblast Hochkönig je snadno dostupná autem z České Republiky, nebo z letišť v Salzburgu a Mnichově.  Nabízí zcela autentickou vesnickou domácí atmosféru, která je pro Alpy specifická. Celá oblast je neuvěřitelně malebná a nabízí čarokrásné výhledy do krajiny jako z pohádky.  Je obklopena majestátními vrcholky hor, zelenými údolími a svěžími svahy.  Součástí místního koloritu jsou i volně pobíhající hospodářská zvířata, která můžete potkat na místních silnicích. Region je velmi přátelský ke svým návštěvníkům a nabízí celoročně širokou škálu aktivit. V zimě můžete absolvovat na lyžích nejkrásnější alpskou trasu Königstour, v létě zase okusit adrenalin při horolezectví, nebo se nechat unášet místní romantickou krajinou při turistice, nebo e - cyklistice. Pro rodiny jsou zde k dispozici zábavní parky, najdete tu i golfové hřiště. Nabídka je vskutku rozmanitá a region má tak co nabídnout všem svým návštěvníkům.

Zimní sezóna & Lyžování

Celá oblast je součástí rozsáhlého lyžařského areálu Ski Amadé, který zahrnuje více než 760 km sjezdovek a 270 vleků rozmístěných v několika střediscích. V samotném Hochkönigu najdete 120 km rozmanitých a dobře udržovaných sjezdovek, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Oblast se odlišuje od ostatních letovisek v Rakousku tím, že je rozložena na skutečně velmi rozsáhlé ploše. Největší atrakcí zde je již zmiňovaná Königstour, 35 km dlouhá lyžařská trasa vedoucí přes 6 vrcholů, která nabízí nejen úžasné lyžařské zážitky, ale také přenádherná panoramata a výhledy na měnící se scenérii Hochkönigu a Steinernes Meer. Trasa je velmi dobře značená, takže na ní nezabloudíte a je vhodná i pro méně zdatné lyžaře. V současnosti má začít stavba dvou zbrusu nových lanovek, které propojí centrum městečka Maria Alm s ostatními letovisky v areálu.

Region Hochkönig myslí i na rodiny s dětmi - nabízí 3 sněhové zábavní parky a jeden zábavný svah. Pokud ale toužíte po syrové alpské přírodě a poněkud dobrodružnějších zážitcích, určitě zkuste freeride v Abergu, v jehož okolí se nachází několik vyznačených neupravených tras. Zároveň je zde asi nejkompaktnější síť sjezdovek. Pro běžkaře je zde připraveno na 40 km běžkařských tratí, z nichž se většina nachází v okolí Maria Alm. Skutečnou lahůdkou je Panoramatická stopa, která vede z Dientenu do Mühlbachu. Mezi další lákadla patří sáňkařské dráhy, nebo ski touring – výlety na sjezdovkách, kterých je v nabídce mnoho. Vypravit se na ně můžete sami, nebo se zkušeným průvodcem. A pokud zatoužíte po skutečné romantice, proč se nevypravit na výlet zasněženou pohádkovou krajinou na saních tažených koňským spřežením?  


Letní sezóna

Je těžké říci, jestli je Hochkönig atraktivnější v zimní, nebo v letní sezóně. Obě totiž nabízejí návštěvníkům specifickou atmosféru a bohatou nabídku rekreačních aktivit. Jednou z nejoblíbenějších je zde pěší turistika. Oblast oplývá hustou sítí značených stezek vedoucích neuvěřitelně pestrou krajinou od lesů a horských vrcholů počínaje, přes zvířecí farmy a toky smaragdových potoků konče. Na některé s místních farem můžete absolvovat prohlídku s průvodcem, který vás poučí o kultivaci a zdravotních účincích místních rostlin. Dobrodruzi se mohou vydat zkoumat Königsweg, která je přístupná i v létě. Začít můžete v Maria Alm, odtud pokračovat přes Dienten do Mühlbachu, a pak zpět do výchozího bodu. Milovníky horské cyklistiky potěší, že Königsweg mohou zkoumat i na kolech. Zajímavé je, že region je průkopníkem v oblasti elektrických kol a jako první zavedl síť nabíjecích stanic v údolích a v horách pro e-kola, takže nemusíte mít obavy o vytrvalost baterie. Jen tak, pro zábavu, můžete navštívit alpskou letní bobovou dráhu v bezprostřední blízkosti Saafeldenu. Je 1,6 km dlouhá a obsahuje 61 zatáček. Milovníky golfu jistě potěší golfový klub Urslautal umístěný naproti úchvatné kulise hor mezi městečky Maria Alm a Saafelden. A po dlouhém adrenalinovém dni si můžete odpočinout při lázeňských procedurách v některém z místních welness center.

     
Gastronomie

Oblast je obzvlášť přívětivá, co se místních bio produktů týče a je snadné ochutnat místní speciality na některé z mnoha horských farem, nebo ve městě. V nabídce jsou zde i tematické gastronomické výlety, které vás zavedou za tajemstvím místních specialit do těch nejkrásnějších míst. Zajímavé je, že Hochkönig je jediná rakouská veganská oblast, a tak si vegani a vegetariáni mohou vybrat ze vskutku široké nabídky bezmasých jídel. Pro milovníky zlatého moku se zde v březnu koná festival Craft beer s exkluzivními ochutnávkami různých piv v místních horských chatách. 

Nabídka nemovitostí na prodej Hochkönig

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku