Průvodce lokalitou Zell am See a Kaprun

Zell am See leží v srdci salcburského lyžařského regionu a je jedním z jeho nejstarších a zároveň nejpůvabnějších středisek. Historické městečko s tradičními rakouskými domy Zell am See leží na pobřeží čarokrásného jezera Zell. Kaprun se nachází pouhých deset minut jízdy autem odsud. Obě idylická střediska jsou umístěna v pohádkových kulisách panenské přírody a jsou vzájemně propojena kvalitní infrastrukturou. Vzhledem k jejich poloze a vysoké nadmořské výšce, zde začíná lyžařská sezona již na podzim, a končí začátkem léta. Tehdy se otevře písečná pláž na březích pohádkového jezera, jehož křišťálové vody lákají návštěvníky ke koupání a vodním sportům stejně jako čerstvě probuzená, mladá příroda.

  • Nadmořská výška: až 3 029 m
  • Lyžařské tratě: 138 km (černá 23, červená 58, modrá 57)
  • Běžkařské stezky: 107 km
  • Vodní sporty: jezero Zell
  • Golfová hřiště: 2 (18 jamek, městečko Zell)
  • Lázeňská zařízení: Zell a Kaprun
  • Bobová dráha: 1 (Maisifliitzer)
  • Dostupnost: Letiště Salzburg 1 hod, letiště Mnichov 2,5 hod, letiště Innsbruck 1 hod, Praha autem 6 hod.

Nenechte si ujít: Vychutnejte si v létě jedinečný zážitek, který mnoho středisek nenabízí. Ráno si zalyžujte na ledovci, odpoledne se ponořte do teplých vod jezera Zell a večer se třeba projděte v žabkách po historickém centru městečka Zell. Na světe je jen málo míst, kde můžete zažít všechna roční období v jednom dni.

Nabídka nemovitostí ke koupi v lokalitě Zell am See a Kaprun

  

Popis rezortu

Dvě malebné alpské vesnice, křišťálově čisté jezero, tři hory s fantasticky upravenými svahy pro všechny úrovně obtížnosti a mezi nimi monumentální ledovec nabízející celoroční lyžování - to je Mekka zimních sportů, Evropský sportovní region, který nemá obdoby. Středisko nabízí rozmanitou škálu vyžití nejen v zimě, ale i v letním období. Objevujte dramatické horské scenérie, ponořte se do překrásné architektury historického jádra městečka Zell, které ukrývá malebné historické centrum s velkou pěší zónou, nebo navštivte majestátní Grandhotel na poloostrově obklopeném vodou – příležitostí je mnoho. Dostatečná velikost střediska, jeho scénická poloha mezi alpskými štíty a široký výběr aktivit lákají návštěvníky všech věkových kategorií. Není divu, že je středisko hojně navštěvováno i známými osobnostmi z celé střední Evropy. Například rodina Porsche zde má své letní sídlo již mnoho desítek let. 

Zimní sezona

V zimě nabízí Zell am See a okolí cca. 138 km značených a upravených sjezdovek. Většina je přímo nad městem na pohoří Schmittenhöhe a zbytek tvoří Maiskogel a sjezdovky na ledovci v Kaprunu, který je asi 10 minut jízdy autem. Sjezdovky v Zell jsou pěšky dostupné nejen z centra Zell am See, ale přes Areitbahn i z části Schuettdorf, která je vzdálená asi 30 minut chůze podél jezera. Terén zde je tak rozmanitý, že každé lyžařské srdce zaplesá. Najdete tu mírné rodinné svahy, středně náročné červené svahy, nebo náročné sjezdové tratě. Výběr je jen na vás. Ale není to jen terén, který činí toto místo unikátní. Dramatická přírodní scenérie je zde bohatá na neopakovatelné výhledy. Ať už se shlížíte do údolí z otevřených ledovcových svahů, anebo z dobře chráněných lesních tratí vedoucích do malebných vesnic. Středisko nepřetržitě pracuje na modernizaci a inovacích. Horkou novinkou pro rok 2019 bude projekt K-ONNECTION, který spojuje Maiskogel a Kitzsteinhorn do jednoho lyžařského střediska. Díky vysoké nadmořské výšce oplývá ledovec Kitzsteinhorn množstvím lehkého prašanu bez poskvrnky v průběhu celé sezony, což z něj učinilo ráj pro freeridery a freestylisty. Vyzkoušejte si skoky na 5 freeriderových tratích ledovce, nebo kružte obloučky do alabastrového sněhu, kterého je zde vždycky dost. Tím ale romantika nekončí. Den můžete stylově zakončit na sjezdovce v Zell am See, která nabízí lyžování po tmě. Après-ski scéna začíná v horní části hory u Schnaps Hans a pokračuje dál do města, kde můžete až do pozdního večera pokračovat ve vašich lyžařských botách.

Pokud vás láká pohostinnost horských chat, určitě doporučujeme vyhradit si den na běžky. Hradní stezka poměrně jednoduchá rovná trasa vedoucí k hradu Kaprun (odsud její název) a nabízí neopakovatelné výhledy. Na Schmittenu se můžete projet kolem přehradní nádrže Plettsaukopf s výhledem na celý region, nebo okusit trochu více adrenalinu na vrcholové běžkařské trase na Kitzsteinhornu. Celkem je zde pro vás upraveno 107 km běžkařských stop. A pokud raději chodíte po svých, přijdete si také na své. Pěší turistika je zde další z nejpopulárnějších aktivit, proto středisko nabízí množství okouzlujících turistických stezek. Zell am See je dokonalým místem pro nejrůznější výlety. Známá panoramatická silnice na nejvyšší horu Rakouska Gross Glocker začíná jen cca. 15 km od města. Rodiny s děti určitě nadchne bobová dráha Maisifliitzer. A pokud počasí nevyjde, je zde pořád známý vodní park Tauern Spa Kaprun se spoustou vnitřních bazénů a tobogánů, nebo Zell am See Leisure Centre s termálními lázněmi.

  

Letní sezona

Křišťálové vody jezera Zell, desítky kilometrů značených turistických tras a cyklostezek, dramatické vrcholy ideální pro všechny druhy adrenalinových sportů, to vše zde lze zažít. Oblast Zell am See - Kaprun je eldorádem pro perfektní letní dovolenou. Jezero Zell nabízí množství vodních radovánek, ať už jde o plavání, plachtění, výlety lodí, nebo rybaření. Pro nadšené golfisty jsou zde k dispozici rovnou dvě 18 ti jamková golfová hřiště s rozmanitým terénem a malými rybní

ky a přírodními biotopy pod stínem dramatických vrcholů hor.

Trochu technického vzdělání můžete získat při procházce k některé ze dvou vysokohorských vodních nádrží, které demonstrují technologii elektráren postavených v poválečných letech. Děti si zamilují organizované pěší túry za lamami alpakami, které pořádají místní agentury. Jako zajímavou zkušenost můžete absolvovat jódlovací kurz ve Schmittenhöhe, kde se naučíte základy této typické rakouské pěvecké techniky. A konečně, návštěva výhledové plošiny Gipfelwelt 3000 je téměř povinností, která vám pomůže ocenit majestátnost hor.

Gastronomie

Po náročném sportu je třeba potěšit i svůj žaludek. Tento region nabízí pestré kulinářské spektrum, které potěší každého gurmána. Čerstvost a kvalita potravin jsou zde samozřejmostí. Místní speciality, jakými jsou Císařský trhanec, Vídeňský řízek, nebo sýrové noky můžete vyzkoušet v některé z útulných horských chat, nebo restaurací.

   

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku