Průvodce lokalitou Dachstein West

Lyžařský areál Dachstein West zahrnuje tři malebné alpské vesnice Gosau, Russbach a Annaberg, které si zachovaly původní rustikální kouzlo a pohostinnost. Uspokojí i ty nejnáročnější potřeby sportovních nadšenců a to jak v zimě, tak v létě. Svými obrovskými, vzájemně propojenými lyžařskými oblastmi nabízí nejen vyžití pro milovníky lyžování, ale i nekonečné možnosti pro další rekreační aktivity včetně pěší turistiky, cykloturistiky a koupání v divoké přírodě. Lyžařská střediska jsou vybavena moderními výtahy, které vás zavezou až na samé vrcholky hor nabízející úchvatné panoramatické výhledy. Jelikož leží v těsné blízkosti Salzburgu, přitahuje tato oblast návštěvníky po celý rok a nabízí tak ideální možnost pro investice do lyžařských, nebo víkendových nemovitostí. Domus Global nabízí několik atraktivních nemovitostí v blízkosti lyžařských vleků. Vzhledem k tomu, že se jedná o méně známou oblast v zahraničí, mají střediska autentickou a přátelskou atmosféru a ceny nemovitostí bývají výhodné. Jedná se tak o vzrušující projekt na trhu nemovitostí. Vzdálenost od Prahy je zhruba pět hodin jízdy, střediska jsou tedy snadno dostupná.

  • Nadmořská výška: až 1620 m.
  • Sjezdovky celkem:  51km (černá 3 / červená 33 / modrá 15)
  • Lanovky a vleky: 23
  • Několik golfových hřišť do hodiny jízdy autem.
  • Dopravní spojení: vzdálenost z Prahy 5 hodin jízdy, letiště Salzburg 1h, letiště Mnichov 2h30, letiště Klagenfurt 2h30, letiště Innsbruck 2h45

Nenechte si ujít: Zbrusu nový "Himmelsleiter" nebo "Ladder to Heaven", nejnovější atrakci, kterou tvoří 40m dlouhý panoramatický obří žebřík, který vás po vzrušujícím adrenalinovém lezení na vrchol dovede až k  nezapomenutelnému výhled na ledovec Dachstein a Großglockner. 

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Dachstein West

   


Popis rezortu

Západní oblast Dachsteinu je kompaktní a skládá se ze tří malebných alpských vesnic: Gosau, Russbach a Annaberg, které jsou v zimě propojeny lyžařskými vleky a dobře vybaveny i pro milovníky letních sportů s nesčetnými možnostmi pro pěší turistiku, cykloturistiku a koupání v přírodě. S řadou atrakcí a snadným přístupem ze Salzburgu přitahuje letovisko návštěvníky celoročně a oblast je proto dokonale vhodná pro investice do nemovitostí.


Zimní sezona a lyžování

Najdete vše, co potřebujete pro perfektní zimní azyl v oblasti Dachstein West: pestré sjezdovky, moderní infrastrukturu pro sjezdové lyžování a nekonečné běžecké tratě. Skvělý způsob, jak si prohlédnout celé letovisko, je "Panoronda", 44 km dlouhý panoramatický lyžařský okruh podél Dachsteinu, který nabízí malebné výhledy na celou oblast. Najdete zde četné zábavné sjezdovky, stejně jako velký freestyle snowpark pro začátečníky, který ale uspokojí i pokročilejší lyžaře. Tyto tři idylická střediska zůstávají trochu stranou pozornosti turistů, a proto se jim podařilo udržet autentickou a přátelskou atmosféru a pohostinnost srovnatelnou s jejich známějšími sousedy. To také přináší své výhody: méně přeplněné lanovky a přívětivé ceny.

  

Letní sezona
I v létě zůstávají lanovky v provozu ve všech třech obcích a vynášejí turisty a cyklisty na vrcholky malebných hor, kde si mohou vychutnat bohatou síť stezek a nádherné panoramatické výhledy na ledovec Gosau a skalnatý hřeben Gosaukamm. Projděte se po rozkvetlých loukách a voňavých lesích, nechte se rozmazlovat slunečními paprsky a brzy zapomenete na každodenní stres. 
Obtížnost turistických stezek se liší - některé jednodušší túry jsou vhodné pro pěší turistiku a dokonce i pro kočárky, zatímco ti, kteří hledají poněkud více vzrušující a profesionální horolezecké zážitky, mohou využít náročné, ale odměňující se Via Ferrata vedoucí k vrcholu Donnerkogelu. Vycházková trasa „Brunův horský svět" je oblíbená zejména dětmi a je zpestřena zastávkami s herními úkoly a atrakcemi. Od května do září bývá rodinami hojně navštěvován vodní park Russbach s přírodním koupalištěm s působivým vodopádem, tobogány a kánoemi. Annaberg má na druhé straně jezdecké centrum, které nabízí lekce jízdy na koni. V krátké vzdálenosti je dostupných i několik golfových hřišť (Golfclub am Mondsee nebo Golfclub Gut a Altentann). Chcete-li se vymanit z ruchu rezortu a vypravit se po vlastní ose, doslova se nabízí Halštatské jezero, které je vzdáleno pouhých 15 minut jízdy autem.


Gastronomie
Už jste někdy vyzkoušeli horskou procházku v kombinaci s ochutnávkou sýra?Západní oblast Dachsteinu je domovem nespočetných farmářů a můžete si být jisti, že všechny ingredience jsou místní a autentické. Po celý rok zde lyžařské chaty a místní restaurace nabízí vydatné občerstvení, které je kulinářským zážitkem ať už v zimě, nebo v létě. Své gastronomické zážitky můžete načerpat v některé z taveren podél sjezdovky, nebo na stezkách. Dobré jídlo pak můžete spláchnout některým z vynikajících schnapsů.

  

Hledat nemovitosti na prodej.

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku.