Průvodce lokalitou Obertauern

Stabilní sněhové podmínky, lákavá přírodní scenérie a vyhlášené lyžařské středisko s živou atmosférou láká celoročně všechny, kteří hledají lyžování uprostřed nádherné salzburgské přírody v místech, kde se jezdí i světový pohár, ve vysokých horách, které dosahují až 2526 m.n.m.

  • Nadmořská výška: až 2526 m.
  • Lyžařské tratě celkem: 100km ( 4 černá 6/červená 35/ modrá 61) 
  • Lyžařské vleky: 31
  • Běžecké trasy: 70 km
  • Turistické trasy: nad 100 km
  • Tři golfová hřiště v okolí
  • Park divokých zvířat pro děti
  • Vzdálenost: Letiště Salzburg 1.1 hod., letiště Klagenfurt 1,40 hod, Praha autem necelých 6 hod.

Nenechte si ujít: Dobrodružnou rodinnou procházku po malebných pastvinách Gnadenalm, která vede přes rozlehlé louky a podél oplocených pastvin s hospodářskými zvířaty. Na osmi zastávkách seznamuje návštěvníky se skutečnými příběhy, kuriozitami a zajímavostmi.

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Obertauern

  

Popis rezortu

Obertauern, nebo-li Horní Taury, se nachází v srdci salzburgského kraje. Má jedinečnou kompaktní polohu a je ze všech stran obklopen sjezdovkami, takže návštěvníci mají vždy 360 ° perspektivu a snadno se zorientují bez ohledu na to, kde se nacházejí. Není divu, že městečko získalo přezdívku „snowbowl“ - sněhová koule. Středisko má jedny z nejlepších sněhových podmínek v Rakousku a poskytuje vynikající předpoklady pro lyžování od konce listopadu do začátku května s množstvím čerstvého prašanu. Obertauern se od ostatních rakouských středisek odlišuje svou historií – je možná jediným účelovým lyžařským střediskem, které se v poválečných letech vyvinulo z předcházejícího nadšení lyžařů, kteří sem přicházeli již po první světové válce. Díky stabilním sněhovým podmínkám si je v roce 1965 dokonce vybrala skupina Beatles, která sem přijela natočit film Help!, což přineslo rezortu okamžitou slávu. Horní Taury nabízí více než 100 km upravených sjezdovek s nejmodernější výtahovou infrastrukturou, 70 km běžeckých tras vedoucích přes fascinující scenérie, 25 lyžařských chat s živou après-ski scénou, která i nadále přitahuje fanoušky zimních sportů z celého světa. Ale středisko nenabízí jen zimní radovánky. Na své si přijdou návštěvníci i v létě.  Najdete zde vše pro perfektní letní dovolenou -  úžasné horské scenérie, turistické a cyklistické příležitosti a různorodé vyžití pro rodiny s dětmi. Díky spolehlivým sněhovým podmínkám a dlouhé zimní sezóně je obsazenost vysoká, takže koupě rekreačního domku nebo chaty je atraktivní možností, jak investovat své peníze do smysluplného projektu. 

   

Zimní sezona a lyžování
Sjezdové lyžování v Obertauernu je snadné a zábavné. V městečku je mnoho přístupových míst, takže jste nikdy vzdáleni od vleku, který vás vyveze k neopakovatelným zážitkům, jež toto jedinečné rakouské letovisko nabízí. Zařízení jsou rychlá a moderní, takže čas, který skutečně strávíte na vlecích a lanovkách, je minimální. To vše garantuje zážitek, při kterém si můžete vychutnat skutečné lyžařské dobrodružství. Sjezdovky jsou poseté lyžařskými chatami a slunečnými terasami, které jsou ideální pro vydatné občerstvení, které vás osvěží a dodá potřebnou energii. Pokud jde o obtížnost svahu, jsou zde možnosti pro každého. Na své si přijdou jak milovníci volného stylu, tak zkušení lyžaři. I začátečníci zde najdou vhodnou nenáročnou sjezdovku. Děti se mohou cvičit na jedné z velkých sjezdovek v rodinném lyžařském středisku Bibo Bear Family s terénem, který je vhodný i pro kojence. Pro ty, kteří milují vlnky/ obloučky na čerstvě připravených ranních svazích, se každou středu lanové dráhy otevřou dřív než obvykle, aby mohly návštěvníky vyvézt v klidném ránu vstříc nerušeným zážitkům na sjezdovkách. Milovníci běžek zase mohou obdivovat okolní přírodu na mnoha kilometrech připravených a pečlivě udržovaných tras. Jejich obtížnost se liší a vyhovuje tak potřebám všech. Obertauern oplývá jak lehčími, tak velmi náročnými terény. Chcete-li se po celodenním lyžování potěšit zábavou, má středisko 6,5 km sáňkovacího terénu, jehož část je osvětlená i ve večerních hodinách. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, můžete si užít lekci v nově otevřeném centru biatlonu, které nabízí snow – biking na vypůjčených sněžných kolech, nebo vyzkoušet biatlon. Pro skutečný adrenalinový zážitek neváhejte vyzkoušet snow – kitting, nebo se zkuste projet na snowboardu.  

      

   
Letní sezona
Nedotčená divoká příroda Horních Taur poskytuje ideální základnu pro aktivní a zábavnou letní dovolenou. Ať už máte v plánu dobýt vrcholky hor na kole, nebo si chcete jen užít špetku horské turistiky, můžete si být jisti, že zde najdete perfektní turistickou nebo cyklistickou stezku. Hlavní lanovky zůstávají otevřené i v létě a k vrcholkům vás vyvezou s kolem, kočárkem, nebo třeba se psem. Zastavit se můžete u jednoho z mnoha alpských jezer a vyzkoušet jeho průzračnou vodu ke koupání, nebo navštívit impozantní, 60 metrů dlouhý vodopád, který působí jako kulisa z westernu. Johanneswasserfall se nachází nedaleko střediska Horní Taury schovaný v údolí nedaleko od silnice. Nebo vyzkoušeje jedno z mnoha „mountain skyvers”, lehkých kol speciálně určený pro sestup hluboko do údolí. A pokud i to vám bude málo, nacházejí se do hodiny jízdy odsud hned tři golfová hřiště: Golfclub Lungau, Golfclub Radstadt a Putting Green Obertauern. Pro milovníky zábavných exkurzí se nedaleko odsud rozprostírá zábavní park Wild & Freizeitpark Untertauern. Na více než 11 hektarech je park domovem více než 40 druhů divokých zvířat včetně muflonů, jelenů, zajíců, poníků a lam. Děti si zamilují lanový park i zábavná hřiště. Pro rovnováhu těla i ducha jsou zde nabízeny i kurzy jógy ve volné přírodě, což této oblasti ještě přidává na hodnotě. Ale nejen parky a přírodou se tento region může pochlubit. Nabízí i řadu možností, jak plnohodnotně využít svůj volný čas od rybolovu, po jízdu na koních. A jako perlička na závěr – přímo přes Obertauern prochází legendární panoramatická trasa 99, která vede přes alpskou trasu Grossglockner, a průsmyk Sölk. 

  
Gastronomie
Jako všude v Rakousku i zde tvoří místní gastronomie nedílnou součást zimní nebo letní dovolené. To je také případ Horních Taur, kde si milovníci kulinářských zážitků rozhodně přijdou na své. Ať už v jednom z rychlých občerstvení při alpských výletech, nebo při návštěvě restaurací se sofistikovanějším jídelním lístkem. Možností je bezpočet. Od rustikálních chat nabízejících lahůdky salzburgské kuchyně po bistra a taverny rozeseté podél rezortu, které nabízejí lehčí občerstvení. V každém případě si můžete být jisti, že veškeré produkty jsou místní a pocházejí z okolních farem.

    

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku