Průvodce oblastí Zillertal Arena

Středisko Zillertal patří k nejlepším místům pro investice nebo nákup nemovitostí. Nejenže nabízí neuvěřitelné množství vyžití, ale oplývá i čarokrásnou přírodou a nejvyššími vodopády v Evropě, které lákají každoročně mnoho návštěvníků. Jeho obrovský potenciál je lákadlem pro všechny investory a středisko se tak stalo horkým kandidátem číslo jedna všech zájemců o nemovitost v Rakouských Alpách. Domus Global vám nabízí hned několik nemovitostí v této oblasti. Prohlédněte si naše portfolio lyžařských nemovitostí na prodej a pak už jen vyberte tu ideální.

Oblíbený vysokohorský areál s prvotřídním lyžařským zařízením a zaručenými sněhovými podmínkami nabízí spoustu zábavy nejen na sjezdovkách. Najdete zde vše – od sáňkařských drah a sněhových parků, až po pulzující après-ski scénu. Snadná dostupnost z Innsbrucku a poměrně krátká vzdálenost z Prahy (5,5 hod jízdy) jej činí ideálním místem pro víkendový výlet, nebo pro investice do nemovitostí.

  • Nadmořská výška: až 2 500 m.
  • Lyžařské tratě: 143 km (černá 11 / červená 89 / modrá 43)
  • Lanovky a vleky: 52
  • Lyžařské a snowboardové školy: 11
  • Běžkařské stezky: 200 km
  • Cyklostezky: 325 km
  • Sáňkování: 7 km dlouhá sáňkařská dráha Gerlosstein a osvětlené dráhy v Gerlosu a Krimmlu
  • Parky: Funpark v Hochkrimmlu, Snowpark Zillertal Arena v Gerlosu a Action -Park v Kreuzwiese in Zell
  • Dostupnost: Letiště Salzburg 2 hod, letiště Innsbruck 1 hod, letiště Mnichov 2 hod, Praha autem 5,5 hod.

Nenechte si ujít: Absolvujte pohádkovou túru do hor a obdivujte sílu vody impozantních Krimmelských vodopádů. Jsou největší v Evropě a zároveň 5. největší na celém světě!

Nabídka nemovitostí ke koupi v lokalitě Zillertal Arena

Popis rezortu

Zillertal se nachází na hranici mezi Salzburgským regionem a Tyrolskem a představuje jednu z největších lyžařských oblastí Rakouska i celých Alp. Celá lyžařská oblast je obklopena čtyřmi horami a nabízí vskutku pohlednicové výhledy na Zell am Ziller (580m), Gerlos (1 300m), Wald-Königsleiten (1 600m) a Krimml / Hochkrimml m). Díky své vysoké nadmořské výšce jsou zde sněhové podmínky zajištěny až do jara. Ale nejen přírodními krásami tato oblast vyniká. Nabízí nepřebernou řadu zimních i letních aktivit turistům všech věkových kategorií. Proto je zde velice dobře rozvinuta infrastruktura a ski busy propojující jednotlivá střediska jezdí pravidelně po několika minutách. To je také důvod, proč je tato oblast hojně navštěvována po celý rok, což jen podtrhuje její obrovský potenciál pro budoucí investice.

  

   

Zimní sezona

Zillertal Arena je poměrně neobvyklou, rozsáhlou oblastí, která se rozprostírá od Zellu v Zillertalu přes Gerlos až do Waldu-Königsleitenu a Krimmlu-Hochkrimmlu. Pokud byste ji chtěli projet celou, museli byste zdolat vrcholky čtyř hor, které ji obklopují. Odměnou by vám pak byly impozantní výhledy do překrásné pohádkové krajiny. Lanovky a vleky jsou zde velmi moderní a pravidelně se propojují a inovují. A to včetně vyhřívaných sedadel, wifi hotspotu, fotobotů a sněhové techniky. Lyžařský terén uspokojí lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Najdete zde množství poměrně obtížných, červeně značených tratí, ale i dobré, pomalejší sjezdy pro děti a začátečníky. A jedna horká novinka pro ranní ptáčata: V březnu 2019 budou každý čtvrtek a neděli otevřeny vleky v Zellu, Gerlosu a Königsleitenu již v 6:55!

Pokud jde o tzv. off-piste aktivity, tedy jízdu ve volném terénu mimo sjezdovky, můžete si vybrat z mnoha možností. Nabídka je vskutku pestrá. V okolí najdete hned tři akční parky: Funpark v Hochkrimmlu, Snowpark Zillertal Arena v Gerlosu a Action -Park v Kreuzwiese in Zell. Vynechat byste neměli ani 7 km dlouhou sáňkařskou dráhu Gerlosstein na Hainzenbergu a Alpskou bobovou dráhu v Zellu s 360° a 540° zatáčkami. Určitě skvělou zprávou pro budoucí majitele nemovitostí je i fakt, že jakmile se seznámíte se místním lyžařským terénem, můžete se vydávat objevovat další nedaleká střediska. Jsou snadno dostupná i v rámci jednodenního výletu a patří mezi ně například Mayrhofen a Hintertux, nebo oblasti Bramberg a Neukirchen.

Letní sezona

Dovolená ve střediscích v Zillertal Areně chytí za srdce každého. Tato oblast oplývá čarovnými přírodními divy včetně křišťálově čistých pramenů, barevných horských luk a dech beroucích pohledů na několik třítisícovek. Nabízí nespočet volnočasových aktivit uprostřed nádherných alpských pastvin a impozantních vrcholů jak pro rodiny, tak pro party přátel nebo jednotlivce. Lanovky zůstávají otevřené i v létě a vynášejí turisty až k vrcholům, kde na ně čekají rozmanité trasy různých obtížností. V Zell am Ziller jsou návštěvníky obzvláště oblíbené výlety kolem oblasti Kreuzjoch a Gerlosstein am Hainzenberg. Středisko připravilo i turistické trasy na míru. "Dámská misijní stezka" a "Pánská misijní stezka" jsou 4-denní výlety, které poskytují fantastický úvod do přírodních divů regionu a zároveň jsou skutečnou fyzickou výzvou. Rezervovat si je můžete u některé z turistických kanceláří. Pokud patříte k milovníkům cyklistiky, je zde více než 325 km cyklistických a horských cyklistických stezek, které se táhnou od Zillertalu v Tyrolsku až po Pinzgau v Salzburgu. Samozřejmostí je i velké množství půjčoven elektrických kol.

Nejúchvatnějším místem Zillertal Arény jsou bezpochyby Krimmelské vodopády. Patří k největším na světě a jejich vody spadají do 380 m hlubokého údolí, které omývají léčivými vodami. Jejich prokázané přírodní léčivé vlastnosti jsou prý prospěšné pro ty, kteří trpí astmatem a alergiemi.

Gastronomie

Stejně jako všude v Rakousku, i tady vaše kulinářské srdce zaplesá. Pochutnat si na místních specialitách můžete v některé z 31 horských chat, či v alpských restauracích, snow barech, nebo rychlých občerstveních. Neochutnat tyrolské knedlíky, nebo slavný Kaiserschmarrn by byl hřích.

  

Hledat nemovitosti na prodej.

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku.