Průvodce lokalitami Saalachtal | Lofer | Waidring

Salzburgský Saalachtal tvoří dvě populární rodinná lyžařská střediska: Almenwelt Lofer a Heutal in Unken. Obě představují to nejlepší z lokality Pinzgau a jsou synonymem pohostinnosti a idylické krajiny. Nabízí převážně ploché a široké sjezdovky, proto jsou obě oblasti ideální jak pro začátečníky, tak pro rodiny s malými dětmi. Funguje zde i velmi dobře značená síť běžkařských tratí. V těsné blízkosti se nachází lyžařský areál Steinplatte-Waidring. Je zasazen v oblasti „Drei Länder (Tří krajiny)“ mezi Tyrolskem, Salzburkem a Bavorskem, tudíž je sem přístup jak z rakouské, tak z německé strany. Toto atraktivní středisko nabízí vynikající a velmi pestré lyžařské možnosti. Samozřejmostí je moderní zařízení a lanovka vedoucí z Waidringu, nebo z německé strany z osady Seegatterl (asi 5 km od Reitu). Ski busy jezdí zhruba v půlhodinových intervalech a jsou zdarma (i pro nelyžaře). Všechna střediska jsou mimořádně dobře přístupná a jsou tak ideální nejen na dovolenou, ale i na zkrácené nebo víkendové pobyty. Do Salzburgu se dostanete za 45 minut jízdy autem, další populární města jako Zell am See, nebo Saalfelden jsou také snadno dostupná v rámci jednodenního výletu. Do Saalachtalu se z Prahy dostanete za necelých pět hodin.

  • Nadmořská výška: až 1860 m.
  • Lyžařské tratě celkem:  Lofer / Heutal 57km, Steinplatte / Waidring 45km
  • Lyžařské vleky: Lofer / Heutal 14, Steinplatte / Waidring 14
  • Škola snowkittingu v Loferu
  • Canyoning, jízda na kajaku a rafting u Teufelsschluchtu
  • Ferraty a horolezecké stezky na náhorní plošině Steinplatte
  • Zábavní park pro děti – Triassic Park u Waidringu z letiště v Slazburgu necelou hodinu jízdy, z letiště v Mnichově dvě hodiny

Nenechte si ujít: Vyhlídková plošina Steinplatte (Waidring), která je umístěna ve výšce 70 metrů nad propastí a nabízí nezapomenutelný panoramatický výhled na okolní vrcholky. 

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Saalachtal

  

Popis rezortu

Jedná se o tři různá střediska, která jsou vzájemně snadno dostupná a nabízejí širokou škálu přírodních krás a rekreačních aktivit v různých ročních obdobích. Stále jsou ještě méně známá na mezinárodní scéně, proto jsou městečka ideálními oblastmi pro pro investice do nemovitostí vzhledem k flexibilním podmínkám jejich užívání a vynikajícími budoucímu potenciálu, který tvoří investice regionu do cestovního ruchu a souvisejících zařízení.

    

Zimní sezona a lyžování

Zimní sezona nabízí neomezené možnosti jak si vychutnat sluneční paprsky a pobyt na čerstvém vzduchu. Začneme-li lyžováním, zatímco Almenwelt Lofer a Heutal in Unken jsou špičkovou volbou pro rodiny a začátečníky s širokým výběrem lehkých, plochých a širokých svahů, terén Steinplatte / Waidring vás překvapí několika náročnějšími terény a báječným sněhovým parkem s 24 překážkami pro hravou jízdu po vlnách, prudkými zatáčkami, tunely a zábavnými boxy. Prozkoumat můžete i další lyžařské areály, neexistují zde žádné limity - doveze vás k nim lanovka  "3 Länder Freizeit-Arena". Ta vás vyveze do dalších pěti středisek: Erpfendorf - Lärchenhof, Skilifte Kirchdorf, Skistar St. Johanner Bergbahnen, Bergbahn Pillersee - Buchensteinwand, Skigebiet Winklmoosalm - Reit im Winkl. Pro fanoušky zimních sportů zde existuje celá řada potěšení. Mohou se vydat na prohlídku malebné oblasti Saalachtal na sněžnicích, nebo na běžkách po velmi oblíbených běžeckých tratích. Ty je provedou po romanticky zasněžených cestách různorodou malebnou krajinou přes řeky a pastviny až k vyhlídkovým místům, kam se občas zatoulá i divoká horská zvěř. Pro dokonalý pocit uvolnění po celodenním lyžování či náročné tůře nabízí nedaleký Lofer koupaliště s mnoha atrakcemi, anebo se můžete nechat hýčkat v blízkých termálních lázních Bad Reichenhall opatřených venkovními i vnitřními bazény, tobogány a dalšími atrakcemi. Najdete je zhruba 30 km od Loferu. A pokud přece jen toho adrenalinu nebudete mít ještě dost, můžete zkusit školu snow-kittingu, kterou najdete přímo v Loferu. 

   

Letní sezóna

V létě je celá oblast rájem pro milovníky pěší turistiky, cyklistiky a outdoorových aktivit obecně. Ať už se chcete vyšplhat na vrcholky sami, nebo si půjčit elektrické horské kolo, či se nechat vyvézt gondolou, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek. Ten zaručují impozantní horské masivy a čistá, neporušená příroda. Hora Steinplatte nabízí příjemné a nezapomenutelné prostředí pro milovníky turismu a horolezectví. Sezónní horolezci jistě ocení rozmanitost tras a různé úrovně obtížnosti (alpské trasy s více tratěmi až do 8SL)  a stejně úchvatné, dech beroucí ferraty. Za návštěvu určitě stojí divoké přeje Teufelsschlucht ukryté dole v údolí, které jsou skvělou destinací pro milovníky kajaku, raftingu nebo canyoningu. Jednou ročně je toto místo hostitelem soutěže nazvané Lofer Rodeo, kterou sleduje několik tisíc diváků. Děti budou ohromeny v zábavním parku Triassic Park, umístěném na vrcholu Steinplatte Gondola. Ten nabízí řadu zábavných stezek a zážitků zaměřených na svět pravěkých dinosaurů.

   

Gastronomie

Tradice a zvyky hrají důležitou roli v životě obyvatel Pinzgau, stejně jako tradiční gastronomie. Ať už je to zastávka v jedné z tradičních horských chatrčích během výletu, nebo návštěvy jednoho z každoročních festivalů, jako je slavný Harvest Festival, či jiných zajímavých akcí, máte zaručenou ochutnávku nejlepších místních specialit z typické Jaus'n sezónní nabídky (ranní nebo večerní), čerstvých sýrů, domácích džemů a perníkových sušenek.

  

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku