Průvodce lokalitami Zauchensee, Flachauwinkl a Kleinarl

Přemýšlíte-li o koupi nemovitosti v Salzburger Sportwelt, podívejte se na našeho průvodce po Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl, který vás seznámí nejen s informacemi o tomto skvělém lyžařském středisku, ale i s nemovitostmi, které jsou momentálně v prodeji.

Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl je součástí lyžařské oblasti Salzburger Sportwelt, která spadá do rozsáhlého lyžařského areálu Amadé o délce 760 km. Díky své vysoké nadmořské výšce a blízkosti Salzburgu je to nejen skvělé místo pro dovolenou, ale také velmi atraktivní letovisko, pokud jde o alpské investice do nemovitostí.

  • Nadmořská výška: až 2188 m
  • Lyžařské tratě: 65 km (760 km v areálu Amadé)
  • Lanovky a vleky: 25
  • Běžkařské stezky: 260 km
  • Zimní turistické stezky/sněžnice: 47 km
  • Letní turistické stezky: přes 200 km
  • Dostupnost: Letiště Salzburg 0,45 min., Praha autem 5,5 hod.

Nenechte si ujít: Sjezdovka Tauernkar potěší náročné lyžaře. Svah je dlouhý 1 450 metrů a převýšení činí 500 metrů. Pevný tréninkový terén je určený pro ty nejzkušenější lyžaře.

Nabídka nemovitostí na prodej v lokalitě Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl

Popis rezortu

Lehká dostupnost z letiště v Salcburgu a poměrně krátká vzdálenost z Prahy činí toto letovisko atraktivním pro budoucí investice. Nabídka sjezdovek je zde velmi pestrá: od tratí, na kterých se jezdí Světový pohár, přes široké rodinné sjezdovky v romantické přírodě s více možnostmi sjezdu a cvičné louky až po off -piste trasy, které uspokojí i náročné freeridery. Ti zde najdou i přední freeride centrum. Vysoká nadmořská výška garantuje hromadu sněhu až do dubna. Atraktivní je i blízkost mnoha dalších známých středisek včetně Schladmingu, Katschbergu, nebo Kaprunu. Se všemi těmito superlativy není překvapivé, že oblast Zauchensee-Flachauwikl-Kleinarl bude stále více objevována návštěvníky, a má tak obrovský potenciál. Nicméně možná díky modernímu zařízení a dobře propracované infrastruktuře si vedení rezortu návštěvnost reguluje tak, aby si středisko zachovalo soukromí a přátelskou atmosféru. Díky nekonečnému počtu akcí, které jsou zde pořádány, se tady rozhodně nikdy nudit nebudete. V nabídce je mimo jiné Jaguar Classic Sprint, FIS Ladies Worldcup, nebo každoroční kouzelné adventní trhy.

   

Zimní sezona

Lyžařský areál uspokojí skutečně každého. K dispozici je přes 65 km vzájemně propojených sjezdovek vedoucích po horských svazích s prachovým sněhem. V případě, že by se vám omrzely, je možnost nastoupit na skibus a vydat se na výlet objevovat oblast Salzburger Sportwelt. Navštívit můžete jakékoliv středisko v areálu Amadé díky společnému skipasu, který lze zakoupit. Chloubou oblasti je i mezinárodně uznávaný Freestyle Absolut Park, největší sněhový park v Rakousku s délkou přes 1,5 km a více než stovkou různých překážek. Park je rozdělen do šesti úseků: Kickerline – trasa s můstky, Rail line – trasa se zábradlím, Beginner line – trasa pro začátečníky, Rail/Mini/Pipeline – trasa se zábradlím/minirampou, Jib park – park pro jibbing, Superpipe – super rampa.

Zatímco rodiče si mohou užívat zábavy na velkých širokých tratích, děti mohou objevovat Zauchi´s Kinderland, který je domovem různých sněhových her a atrakcí. Každý rok se zde konají dva dětské závody: Internationale Kidstrophy (Mezinárodní dětská trofej) a Cross-country ski race (Závod v běhu na lyžích). Využít můžete různých slev pro rodiny, děti a mládež. Fanoušci běžeckého lyžování zase mohou využít 68 km dlouhou trasu Tauern, která spojuje šest místních městeček spadajících do Salzburgského sportovního světa. A jelikož je důležitá i relaxace, areál Amadé nabízí nádherné lázně. Na 1.350 m² najdete 11 bazénů, 5 saun, 3 tobogány a je zde samozřejmě i nabídka masáží a dalších procedur.

    

Letní sezona

I v letní sezoně si středisko zachovává svou příjemnou atmosféru. Lanovka zde zůstává v provozu a vyveze vás vysoko do hor, kde můžete podniknout rovnou několik tematických túr. Vydejte se po Stezce Měsíce (Mondpfad), nebo se nechte unášet přírodními krásami, které se snoubí s historií dávno minulou na naučné stezce Bauernregelweg! A ještě mnohem více. Pro milovníky cykloturistiky a elektrických kol je v nabídce přes 600 km značených stezek. Potěšit se můžete i jízdou na koni, pro niž je vyhrazen terén 100 km. A po celodenní zábavě může přijít vhod koupání v některém z průzračných jezer, nebo nedalekých koupališť. Rezort nabízí bohatý program po celé léto, nudit se určitě nebudete. Od pěších túr, vodních sportů, paraglidingu až po kurzy jógy pod širým nebem. Karta „Salzburgerland“ otevírá cestu k ještě bohatšímu vyžití. Je platná po celém regionu Salzbugska a nabízí volný vstup do více než 190 pamětihodností a atrakcí v širokém okolí.

  

Gastronomie

Ani zde se místní smysl pro kulinářské speciality nezapře. Můžete zůstat věrni tradicím o chutnat legendární Kaiserschmarrn – císařský trhanec, anebo trochu zaexperimentovat a okusit jiné místní produkty a speciality. V nabídce je toho mnoho: ryby z místních chovů, jako pstruh potoční z místní řeky, nebo duhový pstruh z jezera Zauchensee, zvěřina z místních hor, či ostružinové knedlíky. Zavítat můžete i na každotýdenní farářské trhy v Altenmarktu, nebo se připojit k některému z kulinářských výletů s průvodcem, které vedou historickým Altenmarktem, či se vydat na elektrokolech místní podmanivou přírodou do malých salaší ukrytých v horách při tzv. Kulinarische 3Berge.Tour “.

  

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku