Průvodce lokalitou Saalbach/Hinterglemm

Tato oblast v centru Salzburgského regionu je jednou z největších a zároveň nejmodernější lyžařských oblastí. Pod souhrnným označením Ski Circus se skrývají tyto vzájemně propojené lokality - Saalbach-Hinterglemm a Leogang- Fieberbrunn s dohromady 270km sjezdovek. Velkou výhodou je dostupnost na letiště do Salzburgu. Oblíbené a velmi tradiční Zell am See je vzdálené jen několik minut jízdy. Obě tradiční alpská letoviska oplývají živou après-ski scénou, dokonale udržovaným lyžařským terénem a množstvím přírodních krás.

Ceny nemovitostí reflektují exkluzivitu alpských nemovitostí v tomto rezortu, kde je teď na prodej několik úžasných luxusních lyžařských apartmánů a chat.

  • Nadmořská výška: až 1 003 m
  • Lyžařské tratě: 270 km (černá18, červená 112, modrá 140)
  • Turistické stezky: 400 km
  • Cyklistické stezky: 400 km
  • Golfová hřiště: 2 (18 jamek)
  • Zábavní parky: Timoks Alm ve Fieberbrunnu s alpskou bobovou dráhou, Glemmtaler Baumzipfelweg v Hinterglemmu – přírodní park s nejvýše položenou stezkou v korunách stromů
  • Dostupnost: Letiště Salzburg 1,30 hod, letiště Innsbruck 2,20 hod, letiště Mnichov 2,45 hod. Vzdálenost z Prahy autem 6 hod.

Nenechte si ujít: Alpský most Golden Gate (Zlatá brána) v přírodním parku v Hinterglemmu. Jedná se o konstrukci modřínového dřeva se schodišti, věžemi a mosty, po jejíž délce jsou roztroušeny vyhlídkové plošiny. Most je dlouhý 200 m a je zavěšen ve výšce 40 m. Otevřeno je po celý rok.

Nabídka nemovitostí na prodej v lokalitě Saalbach/Hinterglemm

  

  

Popis rezortu

Saalbach je tradiční malebné alpské letovisko s malým kostelíčkem a živou atmosférou. Leží na konci malebného, zalesněného údolíčka, a možná proto si zachovalo svůj tradiční, alpský ráz bez velkých moderních výstřelků. Pro příjemnou procházku jistě poslouží pěší zóny, které se nacházejí v centru města. Středisko je hojně navštěvované nejen v zimě, ale jeho obliba stoupá i létě, kdy sem přijíždějí turisté za aktivní dovolenou na kolech a za turistikou. Hinterglemm leží 4 km odsud do údolí a společně tato střediska tvoří lyžařský areál Ski Cirkus, ke kterému patří i vesnice Leogang a Fieberbrunn. Areál nabízí na 270 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností, které uspokojí každého milovníka lyžování. Ani v létě středisko nespí. Nabízí nepřeberné množství aktivit a přírodních krás dech beroucí alpské scenérie. Jedná se tedy o celoroční destinaci pro každého, kdo hledá překrásnou přírodu, zábavu a relaxaci smíchanou s místní tradicí a výborným jídlem. Středisko má dlouhodobou reputaci, na které si zakládá, a mnoho fanoušků, kteří se sem rádi vracejí. To z něj činí jedno z nejatraktivnějších míst pro budoucí investice.

   

Zimní sezona

Co se týká lyžování, přijdou si zde na své podstatě všichni - rodiny s dětmi, sportovní lyžaři, snowboardisté, milovníci dokonale upravených sjezdovek i vyznavači freeridu. Velkou výhodou je, že zde v podstatě není vůbec není nutné k přepravě za lyžováním použít auto. K celkovým 270 kilometrům upravených sjezdovek se můžete dopravit díky široké síti ski busů a díky skvělé dostupnosti lanovek přímo z města. Ty vás dopraví i do dalších částí oblasti Ski Circus. Od připojení Fieberbrunnu se lyžařská oblast stala centrem freeridingu. Freeride trasy jsou dobře označené a středisko je vybaveno i nejnovějšími anti -lavinovými přístroji. Neustálá inovace zaměřená na infrastrukturu s sebou přinesla i kompaktní síť gondol a lanovek umožňující lyžařům rychle se pohybovat po areálu. Zkrátila se tak čekací doba a byl usnadněn přístup k těm nejdůležitějším sjezdovkám. Například přímo z centra Saalbachu vyjíždí kabinková lanovka až na vrchol Schattberg Ost (2 020 m) s impozantní černou non-stop sjezdovkou Nordabfahrt. Rozmanitost outdoorových zimních aktivit je opravdu obrovská. Můžete závodit s motorkami na ledě, vydat se na túru na sněžnicích, nebo si zasáňkovat na některé ze sáňkařských drah. Ani když padne tma, resort zdaleka nespí. Dál žije bzučivou après-ski scénou s mnoha nočními bary a kluby, které zůstávají otevřené až do časných ranních hodin.

  

   

Letní sezona

Oblast je velmi oblíbená i v letních měsících. Na své si zde přijdou především cyklisté, vyznavači pěší turistiky nebo Nordic walkingu a v posledních letech i běžci. Se sítí 400 km turistických stezek a 400 km cyklistických tras, je Saalbach / Hinterglemm považován za Eldorado pro outdoorové nadšence. Hlavní lanovky jsou v provozu i během léta. Výhodou je i tzv. Joker card, která nabízí mnoho výhod pro její držitele, mimo jiné i vstup na místní koupaliště, minigolf, na tenisové kurty, neomezené využívání místních lanovek, vstup do zábavního parku, absolvování trasy s průvodcem apod. Pro příznivce golfu je zde k dispozici golfové hřiště ve 20 km vzdáleném Zell am See, kde je možné také se vykoupat v jezeře. Oblíbenou místní letní atrakcí je také pobyt či návštěva jedná z mnoha salaší, kde mohou turisté ochutnat tradiční místní kuchyni. Pro dobrodružnější povahy je zde možnost připojit se k tzv. „Saalbach Wander Challenge“, 70 km dlouhé pěší výzvě rozdělené do třech túr, které místy překonávají 3 970 výškových metrů. Za svůj výkon budete odměněni trofejí, kterou si můžete vyzvednout v jakékoliv z informačních kanceláří. Pro milovníky botaniky doporučujeme trasu „Herbal walk“, která vás seznámí s místními rostlinami. Bikery jistě potěší okružní trasa přes 5 vrcholů, která spojuje Saalbach Hinterglemm a Leogang. Ti, kteří neradi šlapou do kopce, mohou během této trasy využít 5 lanovek.

Gastronomie

Místní lahůdky a speciality můžete okusit ve více než 40 horských chatách, restauracích, barech a salaších. Ať už si vyberete některý z útulných barů, prosluněnou terasu, nebo typickou alpskou chatu, můžete si být jisti, že se zde setkáte s příjemným personálem a vynikajícími lokálními pokrmy. Ochutnat můžete například Spätzle (těstovinové halušky se sýrem, zelím a cibulkou), nebo zapečený brambor s ochuceným tvarohem a zeleninou.

  

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku