Průvodce údolím Gastein

Malebné údolí Gastein se nachází jižně od Salcburku a je tvořeno 3 malebnými alpskými městečky a 4 lyžařskými areály, které patří k nejkrásnějším v rakouských Alpách. Celá lokalita je součástí lyžařské oblasti Ski Amadé, která pod jednou permanentkou pokrývá přes 760 km sjezdovek. Nové lyžařské nemovitosti se na trhu objevují poměrně vzácně. Domus Global nabízí několik zajímavých, dobře umístěných nemovitostí v této oblasti včetně centra Bad Gasteinu.

  • Nadmořská výška: až 2 686 m
  • Lyžařské tratě: 200 km (černá 29, červená 108, modrá 63)
  • Lanovky a vleky: 43
  • Běžkařské stezky: 45 km
  • Turistické stezky: 600 km
  • Golfové hřiště s 18 jamkami
  • Dvoje moderní lázně se širokou nabídkou služeb
  • Dostupnost: letiště Salzburg 1 hod, Praha autem 5,5 hod

Nenechte si ujít: 140 m dlouhý visutý most v Stubnerkogelu, který patří k nejvyšším v Evropě. Procházka po této hvězdné atrakci ve výšce 28 m je zážitkem pro všechny milovníky adrenalinu.

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Gastein

    

  

  

Popis rezortu

Údolí Gasteinu je obklopené pohádkovou horskou scenérií a nabízí celoročně nepřeberné množství aktivit pro všechny horské nadšence. Zatímco tři městečka v údolí – Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein – nabízejí lázně, útulné restaurace a krásnou architekturu v typickém "belle époque" stylu, vzájemně propojená lyžařská střediska v horách nadchnou lyžaře všech úrovní. Díky své celoroční přitažlivosti je toto údolí ideálním místem pro investice, jejichž návratnost garantuje celoroční obsazenost.

    

Zimní sezona

Údolí je rájem pro všechny milovníky zimních sportů. Čtyři lyžařské oblasti zde jsou součástí obrovského areálu Ski Amadé a nabízejí propracovanou síť moderní infrastruktury, která vás vyveze za překrásnými panoramaty. Celý areál, který nabízí 220 kilometrů upravených lyžařských tratí a kde dopravu na ně zajišťuje 43 moderních lanovek a vleků, vznikl propojení oblast Stubnerkogel s Angertalem a Schlossalmem, dále propojením Dorfgasteinu s údolím Grossarl za pomoci tzv. lyžařské houpačky. Nejnáročnější sjezdovky najdete na Graukogel a v oblasti Sportgastein, kde vás lanovka dopraví až do výšky 2700 metrů nad mořem. Sportovní vyžití v zimě doplňuje 45 km upravovaných běžkařských tras, sáňkařská dráha, trasy pro zimní pěší turistiku nebo pro výlety na sněžnicích. 

  

   

Letní sezona

Oblast Gastein se svěžími loukami, impozantními vrcholy a množstvím čerstvého horského vzduchu je čarokrásná i v letním období, kdy nabízí širokou škálu dobrodružných zážitků. Hlavní vleky zůstávají otevřené i v létě, a tak vás mohou vyvézt k majestátním vrcholům hor, z nichž můžete obdivovat 360°panorama. Obujte si turistické boty a prozkoumejte národní park Hohe Tauren, který ukrývá více než 600 km turistických tras různých obtížností. Milovníci adrenalinu zase mohou vyzkoušet paragliding, lukostřelbu, nebo lezení. Relaxaci můžete zakusit při kurzu jógy pod širým nebem, anebo sjet do údolí a ponořit se do termálních vod lázní v Bad Hofgastein, či navštívit Felsentherme se slanou vodou v Bad Gastein. Milovníci golfu jistě ocení 18 ti jamkové golfové hřiště postavené proti kulise vrcholu Hohe Tauern, stejně jako minigolfové hřiště a kryté zlaté centrum s 3D simulátorem a video analýzou pro zlepšení vašich dovedností. Městečko Dorfgastein, nacházející se na samém začátku údolí, je ideální místo na dovolenou pro aktivní rodinu s dětmi. Celé údolí je dobře dostupné nejen autem, ale i vlakem.

   

Gastronomie

S nejvyšší koncentrací ekologických polnohospodářů v Rakousku je Salzburgsko skutečnou perlou i v oblasti gastronomie. Koncept „Via Culinaria“ spojuje vybrané restaurace s v regionu. Ty nabízejí vynikající kvalitu a autenticitu ve spojení s příjemnou obsluhou. Můžete si vybrat z útulných vesnických hospůdek až po luxusní restaurace s bílými ubrusy. V zimě můžete ochutnat místní speciality v jedné z chat „Ski Toques“ připravené rukou uznávaného šéfkuchaře, nebo si objednat „Summit Breakfast“ na vrcholu Sportgasteinu a obdivovat východ slunce.

   

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku