Průvodce oblastí Lungau / Katschberg / Mariapfarr

Domov 15 tradičních vesnic, kde jsou zvyky a tradice stále živé v nespočtu kulturních akcí, takový je region Lungau ležící na příhodném místě mezi Salzburkem a Klagenfurtem, přesto však poněkud trochu stranou, což mu umožňuje zachovat si své původní kouzlo a přívětivou atmosféru. Najdete zde i náročné a perfektně udržované sjezdovky a spoustu atrakcí pro aktivní letní dovolenou. Region tak může být pro Vás skvělou volbou pro prázdninový domov, a to díky nabídce chaletů v klidných lokalitách nebo nemovitostí v blízkosti lyžařských vleků.

  • Nadmořská výška: až do 2.400 metrů

  • Lyžařské tratě celkem: 150 km (černé 27/ červené 74 / modré 49)

  • Lyžařské vleky: 32

  • Běžecké trasy: 150 km

  • Golfové hřiště: 18 jamkové a 9 jamkové golfové hřiště v Lungau

  • Venkovní plavecký bazén v Katschbergu

  • Dopravní spojení: Autem z Prahy trvá cesta zhruba 5h45, ze Salzburského letiště 1h20 a z letiště v Klagenfurtu 1h10

Nenechte si ujít: Užijte si chvíli klidu během projížďky v saních s koňským spřežením romantickou zimní krajinou. Pokud dáváte přednost jízdě v sedle, je jízda na koních dostupná během celého roku.

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Lungau

  

Popis rezortu

Oblast Lungau leží na hranici mezi Salzburskem a Korutany, díky čemuž se těší výhodám pramenícím z dostatku slunečného počasí, které je charakteristické pro jadranský ráz Korutan, ale také má stabilní sněhovou pokrývku až do jarních měsíců. Je to oblast, která dokázala odolat masivnímu přívalu turistů, kterému čelí některé jiné rezorty, a zachovat si svoji přívětivou tradiční atmosféru. Nenechte se ale zmást ospalejší atmosférou, protože lyžařská infrastruktura drží krok s ostatními rezorty a jejich špičkovým moderním lyžařským zázemím. V této oblasti jsou realizovány velmi zajímavé projekty na výstavbu nemovitostí, a to za příznivou cenu. Oblast Lungau má skvělý potenciál růstu a je atraktivní i svojí blízkou polohou k Salzburku a Klagenfurtu.

Zimní sezóna a lyžování

Lyžařská oblast SkiLungau poskytuje lyžařům a snowboardistům přístup ke třem hlavním střediskům regionu Lungau včetně Katschbergu, Grosseck-Speierecku a Fanninbergu, které společně zahrnují 150 km sjezdovek a 32 vleků. Můžete si také obstarat Lungo Ski Pass, který pokrývá i některé další lyžařské rezorty, jako je například Obertauern, které se nacházejí poněkud dále, ale stále ve snadné dostupnosti. Skoro třetinu tras tvoří černé expertní sjezdovky, což činí z tohoto rezortu ráj pro zkušené lyžaře, kteří mají rádi náročné výzvy. Rezort je dobře vhodný i pro rodiny s dětmi, neboť nabízí mnoho širokých sjezdovek vhodných pro začátečníky, a také dětské lyžařské parky, kde najdete iglů, teepee a různé pohádkové scenérie a zábavné hry. Pokud chcete strávit i klidnější chvíle, vyzkoušejte některou z tratí pro běžecké lyžování, na které budete moci beze spěchu obdivovat malebné horské panorama. Obzvlášť populární jsou v této oblasti výlety na lyžích a nachází se zde mnoho příležitostí pro všechny úrovně náročnosti. Chůze na sněžnicích, jízda na sáňkách, noční lyžování a jízda v saních tažených koňmi jsou dalšími místními možnostmi zábavy na čerstvém vzduchu.

  
   

Letní sezóna

Region Lungau se pyšní svým jedinečným historickým a kulturním dědictvím a návštěvníci zde mají mnoho možností dozvědět se více o této zajímavé oblasti a jejím životním stylu. Během roku pořádá každá vesnice množství událostí a oslav, aby udržela živé své zvyky, jako jsou například průvod Samson Parade nebo Střelba do terče na jezeře Prebersee. Jako největší biosféra UNESCO v Rakousku, je region Lungau potěšením pro letní návštěvníky, protože v tomto ohledu oplývá mnoha nabídkami rekreačních aktivit. Můžete se zde například seznámit s přírodním bohatstvím regionu při procházkách s průvodcem specializujícím se na biosféru, nebo můžete vyrazit na vlastní pěst na jednu z mnoha turistických a cyklistických tras. Venkovní plavecký bazén Gries v Katschberg-Rennwegu je krásně umístěný v nedotčené přírodě a je skvělým místem pro uvolnění a radost z plavání, máte zde ale i možnost zahrát si plážový volejbal nebo minigolf.

Navzdory své tradiční atmosféře nezůstává region Lungau pozadu za svými okázalými alpskými sousedy, a to pokud jde o propracovanost svých wellness zařízení. Můžete se zde těšit například ze středisek v BadeInsel Spa v Tamswegu nebo v Samsunn Welness Centru v Mariapfarru. Na milovníky golfu čekají skvěle udržovaná hřiště v Lungau Golfclubu, a to jak 18 jamkové, tak menší 9 jamkové zkušební hřiště, která jsou obě skvěle udržována.

    

Gastronomie

Pravděpodobně jste nikdy neslyšeli o delikatesách regionu Lungau, ale jakmile je jednou ochutnáte, už na ně nezapomenete. Naprosto nezbytné je okusit skopovou pečeni podávanou s bramborami, křenem a brusinkami, ale měli byste také vyzkoušet některé další speciality jako je tauernské žitné pivo, horský včelí med nebo lungauský marcipán. Tyto pochoutky na Vás čekají napříč celým regionem v mnoha útulných chatách, tavernách a horských biofarmách.

    

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku