Průvodce Horním Rakouskem a oblastí Solné komory

Tento rakouský ráj, jemuž dala název sůl, kterou zde těžili již Keltové, je plný ohromujících přírodních zázraků: hor, jezer, ledových jeskyní, romantických soutěsek a krásných údolí třpytících se pod štíty hor. Pokud přemýšlíte o koupi nemovitosti v této perle rakouských Alp, máme pro vás celou kolekci nemovitostí v horách a u jezer. Pozorně si přečtěte tohoto malého průvodce, abyste pochopili obrovský potenciál této překrásné oblasti.

Horní Rakousko a oblast Solné komory (Salzkammergut) jsou domovem velkolepé alpské scenérie, jako vystřižené z pohádek, skvělých lyžařských terénů a mnoha zimních i letních atrakcí. To vše v kombinaci se všudypřítomnou místní kulturou, která společně s panenskou přírodou tvoří dokonalou symbiózu.

  • Nadmořská výška: až 2 109 m.
  • Lyžařské tratě: 63 km (přes Dachstein West a Krippenstein-Obertraun, černá 3 / červená 40 / modrá 20)
  • Místa světového dědictví (UNESCO): Hallstatt, Bad Goisern, Gosau, Obertraun
  • Golfová hřiště: 10
  • Vzdálenost: Letiště Salzburg 1 hod, Praha autem 5 hod.

Nenechte si ujít: Lyžařský areál Freeride Arena Krippenstein – Obertraun s nejdelším sjezdem v Horním Rakousku 11 km do údolí Obertraunu. Nezapomeňte navštívit i vyhlídkovou plošinu Pět prstů se skleněnou podlahou, vybudovanou na severním úbočí Krippensteinu. Na první pohled skutečně připomíná dlaň s pěti prsty rozevřenou do prostoru nad několika set metrovou propastí. Je odsud nádherný výhled na Halštatské jezero a městečka Hallstatt a Obertraun. Vede k ní 1 km dlouhý upravený chodník od stanice lanovky.

Nabídka nemovitostí v Horním Rakousku a v oblasti Solné komory

  

   

Popis rezortu

Horní Rakousko je jedním z devíti federálních zemí tvořících Rakouskou republiku. Jeho metropolí je hlavní město Linz ležící na evropském veletoku Dunaj. Toto území hraničí s Německem a Českou republikou. Salzkammergut, jehož název doslovně znamená "Solná komora", byl dlouhou dobou pod správou Habsburků. Během jejich vlády zde směly žít pouze osoby, které se zde narodily. Bez příslušného povolení se sem nikdo nemohl přistěhovat, ani se odsud odstěhovat. Dnes se jedná o rekreační oblast, která se táhne od Salzburgu k pohoří Dachstein a oficiálně spadá pod Horní Rakousko, Štýrsko a Salzburg. Tato bohatá oblast ukrývá nádherné scenérie ledovcových jezer, mohutných kopců a monumentálních hor. Jedná se o úžasné místo plné přírodních divů, jejichž fotografie se velmi často objevují na Instagramu a dalších sociálních sítích. Mezi nejčastěji sdílené divy patří kouzelné městečko Hallstatt s křišťálovým jezerem, nebo lázeňské městečko Bad Ischl, kde se císař Franz Josef a Sisi poprvé setkali a zamilovali. Zde se nikdy nenacházíte příliš daleko od lyžařských dobrodružství a množství krásných přírodních lokalit, což dělá z této oblasti ráj pro pěší turistiku, cyklistiku a relaxaci, přitahující návštěvníky po celý rok. Lákadlem jsou nejen výlety po místech zapsaných do Světového dědictví Unesco jako jsou: Hallstatt, Bad Goisern, Gosau nebo Obertraun, ale i čarokrásná zákoutí, která vás chytnou za srdce tak, že se sem budete chtít vracet. V této oblasti zůstává trh s nemovitostmi stabilní a v nabídce máme hned několik zajímavých investičních příležitostí.

Zimní sezona

Fanoušci zimních sportů si v regionu přijdou na své. Nabízí totiž spoustu zajímavých aktivit. Největším lyžařským areálem zde je oblast Dachstein West zahrnující tři vesnice Gosau, Russbach a Annaberg - tam najdete více než 50 km dokonale upravených sjezdovek. Nejvýše položené středisko v regionu je Krippenstein-Obertraun s 12 km upraveného terénu a více než 30 km značených, ale neupravených lyžařských tras pro ty, kteří hledají výzvu. Rájem freeriderů a snowboardistů je jistě lyžařská oblast Freesports Arena Krippenstein s třiceti kilometry variant mimo sjezdovky od drsných skalnatých hřebenů po rozmanité svahy a vybrané lesní úseky. Jako bonus je zde v nabídce 11 km dlouhý sjezd do údolí Obertraunu, který patří k nejdelším v Horním Rakousku.

   

Letní sezona

Ani v létě tato oblast nespí. Sotva odtají sněhové závěje, krajina se probouzí do nové sezony. Salzkammergut nabízí řadu různých aktivit od turistických atrakcí v malebných vesničkách a adrenalinových sportů, až po horskou turistiku, či koupání v jednom z mnoha alpských jezer. To vše je zárukou příjemné relaxace uprostřed úchvatné scenérie. Ale nejen na povrchu to žije. Pod zemí můžete objevit mystický svět jeskyní včetně Dachsteinské ledové jeskyně, jeskyně Mammut nebo jeskyně Koppenbrüller. Dobrodruzi budou milovat feraty. Vedou od zámku Seewand a uspokojí jak zkušené lezce, tak začátečníky, kteří mohou využít lehce jednodušší trasy Dachstein Krippenstein. Obojí se může pochlubit úžasným výhledem do nitra Salzkammergutu.

Rodiny s dětmi, které se rády věnují turistice, jistě okouzlí naučná trasa Heilbronn Circular Trail, která seznamuje návštěvníky s prehistorickou minulostí dachsteinského regionu. Nabízí pohodlnou procházku se vzdělávacími zastávkami a atrakcemi, jako je například slavná plechová socha Dachsteinského žraloka. Pokud jde o vodní radovánky, Salzkammergut se může chlubit více než 70 tyrkysovými alpskými jezery. Je jednou z nejzajímavějších oblastí Rakouska pro milovníky plavání. Ani fanoušci golfu zde nepřijdou zkrátka: v Salzkammergutu na ně čeká10 golfových hřišť, z nichž je každé důmyslně nastaveno proti malebné přírodní scenerii a nabízí různé úrovně obtížnosti, ať už jste nováček nebo profesionál.

Gastronomie

Tato oblast je skutečně rájem gurmánů. Nabízí množství kulinářských specialit, mezi něž patří slavná Kaiserschmarrn, neboli císařský trhanec na sladko s rozinkami, speciální koblihy Krapfen, Tennengauské pastevecké sýry, či slavný místní perník. Všechny produkty pocházejí od místních zemědělců, jsou tedy organické a stoprocentně BIO. Sympatické je jistě i místní nadšení pro destilaci Schnappsů. Umění destilace má v regionu dlouhou tradici, a tak můžete navštívit i jednu z mnoha palíren, které pořádají prohlídky a ochutnávky různých odrůd.

  

Hledat nemovitosti na prodej.

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku.