Průvodce lokalitami Fieberbrunn a údolím Pillersee

Méně známé rakouské letovisko Fieberbrunn leží ukryté v kouzelném údolí Pillersee, které je součástí Kitzbuehelských Alp. V této brilantní alpské scenérii se ukrývá kouzelná krajina bohatá na zimní i letní aktivity, vynikající lyžařské terény a příznivé sněhové podmínky. Údolí zdobí okolní malebné vesničky, nad kterými se vznáší aura klidné domácí atmosféry, která slibuje relaxační požitek. Fieberbrunn je jednoznačně slibně se rozvíjejícím střediskem v srdci rakouských Alp s velkým potenciálem pro investice do nemovitostí. Domus Global zde nabízí několik špičkových chat a luxusních bytů k prodeji.

  • Nadmořská výška: 830 – 2 020 m.n.m.
  • Lyžařské tratě: 270 km lyžařský areál Saalbach, 40 km lyžařský areál Waidring, 22 km rezort Buchensteinwand
  • Lanovky a vleky: 70 v Saalbachu, 14 ve Waidringu, 8 v Buchensteinwandu
  • Turistické stezky: 18 různorodých tras
  • Běžkařské stezky, sněžnice: 100 km
  • Letní turistické stezky: 2 500 km napříč Kitzbuehelskými Alpami
  • Cyklistické trasy: 1 000 km napříč Kitzbuehelskými Alpami
  • Golfová hřiště: 8 v okruhu 25 kilometrů.
  • Dostupnost: Letiště Salzburg 1,10 hod, letiště Mnichov 1,40 hod, letiště Innsbruck 1,20 hod. Vzdálenost z Prahy autem necelých 6 hod.

Nenechte si ujít: Nezapomeňte navštívit rozhlednu Jakobskreuz Pillersee nedaleko Fiederbrunnu. Nachází se necelé 4 km odsud a jde o rozhlednu ve tvaru kříže umístěné na vrchu nad dědinkou Sankt Jakob in Haus. Komu se nechce pěšky, doveze ho tam lanovka. Na vrcholu budete odměněni panoramatickým 360° rozhledem. Děti jistě ocení i přilehlý zážitkový park Erlebnispark Familienland.

Nabídka nemovitostí na prodej v lokalitě Fieberbrunn

Popis rezortu

Navzdory velké přitažlivosti a obrovskému potenciálu středisko Fieberbrunn až do svého propojení se Saalbachem v r. 2015 bylo trochu opomíjeno. O víkendech bývá sice hojně navštěvováno, ale je stále postupně objevováno, protože jeho hlavní svahy nejsou vidět z žádného silničního tahu. Klid a vynikající sněhové podmínky (mívá prý nejvíce přírodního sněhu z celých Kitzbühelských Alp), ale už lákají lyžaře z různých koutů Evropy. Středisko totiž nabízí nejen nepřeplněné sjezdovky, které uspokojí jak sportovně založené lyžaře, tak freeridery. Je také jedinou rakouskou zastávkou prestižních závodů Freeride World Tour. Lyžařské podmínky jsou bezvadné: přístup do 3 různých lyžařských areálů, z nichž každý oplývá rozmanitostí sjezdovek a úchvatných panoramat, vynikající infrastrukturou a příslibem výborných sněhových podmínek. A jako bonus zde najdete 1.160 metrů dlouhou celoroční bobovou dráhu Timoks Coaster, která garantuje zábavu malým i dospělým návštěvníkům.

Zimní sezona

Ačkoliv Saalbach a Hinterglemm patří k nejznámějším střediskům v oblasti, Fieberbrunn oproti tomu nabízí přístup k rozmanitým lyžařským zážitkům. Hlavním lákadlem je zde bezpochyby místní sjezdovka Hahnenkamm, kam vás vyveze lanovka. V údolí Pillersee jsou celkem 3 lyžařské areály: Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn s 270 km sjezdovek, lyžařský areál Steinplatte / Waidring s 40 km sjezdovek a nakonec Buchensteinwand, kerý nabízí 22 km lyžařského terénu. Tyto tři areály odlišují nejen různorodé sjezdovky, ale oplývají i moderními vleky a lanovkami. V Pillerseetal se každoročně koná světový pohár v biatlonu a také závody ve freeride. V únoru 2019 se světoví freerideři sejdou ve Fieberbrunnu na Freeride World Tour, kde vystoupí na vrchol Wildseeloderu, a pak se vydají po sjezdovce z 2118 metrů nadmořské výšky dolů do 620 metrů. Běžkaři zde mají přístup k osmnácti běžkařským stezkám v různých stupních obtížnosti. I nelyžaři zde najdou své vyžití. Oblast totiž nabízí více než 100 km turistických tras s úchvatnými zastávkami a scenérií, kterou umí vykouzlit jen rakouské Alpy. Rodiny s dětmi jistě ocení 4 osvětlené sáňkařské dráhy, stejně jako dva areály pro bruslení (ve Waidringu a St. Ulrich am Pillersee).  Lyžařské školy v regionu Pillerseetal pořádají velké show s ukázkou skoků a akrobacie na lyžích. 

Letní sezona
Ani v létě se zde nebudete nudit. Údolí Pillerseee je ideálním místem pro aktivní letní dovolenou s širokým výběrem aktivit z nabídky pěší turistiky, cykloturistiky, golfu a plavání. Možnosti jsou skutečně rozmanité – najdete více než 1 000 km cyklostezek a silnic a 1 500 km turistických tras. Místní dokonce připravují pro své hosty tématické túry. Zrelaxovat se můžete i u jednoho z blízkých přírodních jezer. Prastaré jezero Pillersee je dominantou regionu a je napájeno chladivou vodou z přilehlého pohoří Loferer Steinberge. Proto ani v parném létě nebývá teplejší než 20ºC a koupání v něm je tak příjemným osvěžením po náročné túře. Je zde možnost půjčit si loďku, nebo se projet po přilehlé cyklostezce. Jezero Schwarzee zase oplývá smaragdovými vodami v kvalitě pitné vody, která láká ke koupání. K tomu svádí i pláž o velikosti 34.000 m² doplněná o nádhernou horskou kulisu. A na koho je to snad příliš studené, má možnost využít 2 koupaliště, nebo 2 kryté plavecké haly s prvotřídním zařízením pro wellness.  V oblasti se rovněž nachází 6 jezdeckých dvorů, jezdecká škola, tenisové kurty a máte možnost vyjet si na vyjížďku kočárem taženým koňmi. Oblast nabízí dvě slevové karty: kartu PillerseeTal a kartu Kitbzuehel Alpen, které umožňují využívat lanovky, koupaliště a mnohé další atrakce přímo v údolí.  


Gastronomie

Oblast Pillersee je skutečnou gastronomickou perlou. Její kuchyně je chutná a všestranná. Nabízí téměř vše počínaje sofistikovanými mezinárodními specialitami a tradičními pokrmy konče. V oblasti funguje řada stylových restaurací, tradičních chat, které nabízejí různé kulinářské speciality, a pekáren, které potěší chuťové pohárky každého návštěvníka.

     

Hledat nemovitosti na prodej.

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku.