Objevte Flachau, Wagrain, St. Johann a okolí

Plánujete investovat do nemovitosti v Rakousku? Líbí se Vám rakouské Alpy a nevíte pro jakou lokalitu se rozhodnout? Přečtěte si informace níže a objevte s námi Flachau, Wagrain nebo St. Johann im Pongau

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, klikněte prosím zde: Nabídka realit ve Flachau, Wagrainu a okolí. 

     

 Flachau, Wagrain a Sankt Johann im Pongau jsou oblíbená střediska, která jsou součástí lyžařské oblasti Ski Amadé. Velkou výhodou této lokality je skvělá dostupnost autem z Čech, navíc v nedalekém Salcburku je mezinárodní letiště. 

Wagrain je malebné městečko ležící mezi 2 úžasnými vrcholy - Grießenkareckem a Grafenbergem, které byly nedávno propojeny moderní a unikátní lanovkou, která tak lyžařům zajišťuje pohodlné spojení bez nutnosti přenášení lyží přes silnici ve městě. Lanovky Flying Mozart vás zase spojí se sousedním Flachau. Celkem zde na lyžaře čekají sjezdovky o celkové délce 120 km, které jsou obsluhovány 45 lanovkami. Rodiny s dětmi ocení i mnoho atrakcí a skvělé zázemí i pro nejmenší lyžaře. Wagrain je staré obchodní městečko s asi 3000 obyvateli, dnes se specializuje na turistický ruch, který je zde čilý nejen v zimě, ale stále více i v létě. Zajímavostí jistě je, že světově proslulá značka lyží a lyžařského vybavení Atomic se zrodila právě zde. 


Sousední Flachau, rodiště olympijského medailisty Hermanna Maiera, je populární i hlavně díky širokým a vždy bezvadně upraveným sjezdovkám. Jezdí se zde i závody světového poháru ve sjezdovém lyžování. Původně bylo městečko místním centrem hutnického průmyslu, nyní se plně koncentruje na cestovní ruch. Flachau nabízí kromě lyžování i další zábavu jako osvětlenou sáňkařskou dráhu nebo snowtubing. 


Sankt Johann im Pongau je s 10 tisíci obyvateli největším městem v okrese. Je to správní centrum, kde se nachází i mnoho úřadů, je zde bohatý kulturní život s mnoha tradicemi, město je ale významným nákupním střediskem oblasti. Vlekem se přímo z centra města dostanete na vrchol Hahnbaum s nadmořskou výškou 1200 metrů nad mořem. Jako lyžařské středisko je tato oblast menší než Flachau nebo Wagrain, o to víc jej ale ocení rodiny s dětmi, které teprve s lyžemi začínají. Sankt Johann je oblíbený i během letní sezóny, kdy turisté přijíždění především za turistikou a na horská kola. Za zmínku stojí soutěska Liechtensteinklamm, která je celkem dlouhá 4000 metrů, z nichž je dnes volně přístupných 1000 metrů.