Průvodce lokalitami Flachau/Wagrain/Alpendorf

Plánujete investovat do nemovitosti v Rakousku? Líbí se Vám rakouské Alpy a nevíte pro jakou lokalitu se rozhodnout? Přečtěte si informace níže a objevte s námi sněhový svět středisek Flachau, Wagrain, nebo St. Johann im Pongau. 
Flachau, Wagrain a Sankt Johann im Pongau jsou oblíbená střediska, která jsou součástí lyžařské oblasti Ski Amadé. Jedná se o idylické vesnice s vůní tradic, příjemnou domácí atmosférou a skvělými sněhovými podmínkami. Díky své celoroční přitažlivosti a vynikajícím lyžařským a snowboardovým podmínkám, láká tato oblast návštěvníky po celý rok. To z ní činí horkého kandidáta pro investory se zájmem o příjmy z celoročních pronájmů. Velkou výhodou této lokality je skvělá dostupnost autem z Čech a Moravy, navíc v nedalekém Salcburku je mezinárodní letiště. 

  • Nadmořská výška: až 1 980 m
  • Lyžařské tratě: 120 km (černá 4, červená 81, modrá 30)
  • Lanovky a vleky: 45
  • Běžkařské stezky: 260 km
  • Zimní turistické stezky, sněžnice: přes 100 km
  • Vzdálenost: letiště Salzburg 0,45 hod, Praha autem 5 hod.

Nenechte si ujít: V létě vás lanovka Grafenberg vyvede do nadmořské výšky 1.700 metrů, kde na vás čeká dobrodružství se spoustou zábavných zastávek od chůze po laně, přes lesní houpačky až po rafting na jezeře.

Nabídka nemovitostí na prodej v regionu Salzburger Sporwelt

Popis rezortu

Wagrain je malebné městečko ležící mezi 2 úžasnými vrcholy - Grießenkareckem a Grafenbergem, které byly nedávno propojeny moderní a unikátní lanovkou. Ta lyžařům zajišťuje pohodlné spojení bez nutnosti přenášení lyží přes silnici ve městě. Společně s Wagrain-Kleinarl a St.Johann-Alpendorf dohromady tvoří „Snow Space Salzburg“, sněhový areál. Ten je sám o sobě součástí rozsáhlého území Ski Amadé, největší lyžařské sítě v Rakousku, která se může pochlubit 760 km sjezdovek a 270 vleky. Zatímco St.Johann / Alpendorf je nejsnadněji dostupným střediskem, (leží pouhých 45 minut od Salcburku), Flachau, rodiště olympijského medailisty Hermanna Maiera, je populární i hlavně díky širokým a vždy bezvadně upraveným sjezdovkám. Jezdí se zde i závody světového poháru ve sjezdovém lyžování. Lanovka Flying Mozart propojuje Flachau s městečkem Wagrain, které nabízí překvapivě dobré lyžování mimo sjezdovky. Celkem zde na lyžaře čekají sjezdovky o celkové délce 120 km, které jsou obsluhovány 45 lanovkami. Rodiny s dětmi ocení i mnoho atrakcí a skvělé zázemí i pro nejmenší lyžaře. Zajímavostí jistě je, že světově proslulá značka lyží a lyžařského vybavení Atomic se zrodila právě zde. Všechna střediska mají jednu obrovskou výhodu, a to umístění do jedné hodiny jízdy od Salcburku. Život zde nekončí, ani když roztaje sníh. Čilý turistický ruch zde panuje i v letním období, v němž návštěvníky lákají stovky kilometrů dobře značených turistických a cyklistických stezek. Nákup nemovitosti v tomto středisku je bezpečnou investicí s velkým potenciálem, vzhledem k jeho celoroční přitažlivosti a snadné dopravní dostupnosti.

Zimní sezona

„Snow Space Salzburg“ masivně investuje do komfortu, techniky a vybavení pro zasněžování, takže se nemusíte strachovat o množství sněhu. Sněhové podmínky a perfektně upravené svahy jsou zde zaručené. Do areálu vede rovnou sedm vstupních míst, což výrazně zkracuje čekací dobu u vleků a čas strávený ve ski busech. Rodiny s dětmi si zamilují zimní svět ve Wagrainu se zábavnými dětskými sjezdovkami, kouzelným kobercem a dalšími atrakcemi. Více než 260 km dokonale připravených běžkařských tratí vás provede magickou zimní scenérií s pohádkovým kouzlem a zasněženými alpskými vesnicemi. Flachau nabízí kromě lyžování i další zábavu jako osvětlenou sáňkařskou dráhu nebo snowtubing. Sáňkování Hahnbaum v St. Johann, kam se dostanete vlekem přímo z městečka, je pak třešničkou na pomyslném dortu. Shlížet zde do překrásné krajiny můžete z výšky 1 200 m.n.m. Jako lyžařské středisko je tato oblast menší než Flachau nebo Wagrain, o to víc jej ale ocení rodiny s dětmi, které teprve s lyžemi začínají. Radost z lyžování by nebyla dokonalá bez osvěžující přestávky a vydatného občerstvení v jedné z 60 lyžařských chat, které jsou roztroušeny po horách. A konečně - nezapomeňte se nechat hýčkat v některých z okouzlujících lázní.

   
Letní sezona

Mimořádný horský terén nabízí celou řadu turistických tras nedotčenou okouzlující krajinou. V panenské přírodě žije i divoká zvěř, a tak tu s trochou štěstí můžete narazit alpského kozorožce, nebo kamzíka. Četné horské říčky se smaragdovou vodou, průzračná křišťálová jezera a lesní koupaliště v St. Johann vás nadchnou v horkých letních dnech. Jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat oblast, je určitě na jízda na kole. Díky dobře značeným cyklistickým stezkám se zde potěší srdce každého cyklisty. Samotné St.Johann leží na cca 300 km dlouhé cyklostezce Tauern, která patří k nejmalebnějším v Rakousku. Oblast je ideální i pro jednodenní výlety. Všechno je zde možné. Ať už se chcete ponořit do mystického podzemního světa jeskyní ve "Světě ledovců", nebo navštívit nejhlubší a nejdelší soutěsku v Alpách Liechtensteinkleim, jejíž historie sahá až do doby bronzové. Soutěska je dlouhá čtyři kilometry, z nichž je přístupných je pouze prvních 1,5 km. Na jejich konci na vás čeká impozantní vodopád. 


Gastronomie
Salzburgský region nabízí velké množství lahůdek, které je nejlepší vychutnat si na jedné z mnoha prosluněných teras horských chat a hotelů. Vyzkoušejte chutné Kasnockn – sýrové noky.  Pokud toužíte po něčem sladkém na zub, doporučujeme Germknödel, pařený kynutý knedlík s povidly, nebo Kaiserschmarrn – Císařský trhanec. Tato oblast je opravdovým rájem pro všechny milovníky zážitků. A to nejen těch gurmánských.

  

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku