Průvodce lokalitou Schladming a ledovec Dachstein

Schladming je pro Čechy snad nejoblíbenější velká lyžařská oblast v Rakousku.  Domus Global zde nabízí výběr vynikajících lyžařských apartmánů ve Schaldmingu i v okolí. Hledat nemovitosti na prodej

  • Nadmořská výška: až 2 700 m
  • Sjezdovky: 123 km (černá 12, červená 81, modrá 67)
  • Lanovky a vleky: 88
  • Běžkařské trasy: 270 km
  • Vysokohorské turistické trasy: 1000 km (ferraty: 19)
  • Cyklistické stezky: 930 km
  • Golfová hřiště: 5
  • Vzdálenost: Letiště Salzburg 1 hod, letiště Klagenfurt 2 hod, letiště Mnichov 2,5 hod, letiště Innsbruck 2 hod. Praha autem 5 hod.

Nenechte si ujít: S dlouhou tradicí horolezectví, která je starší než 150 let, je Schladming-Dachstein skutečným rájem pro horolezce. Oblasti dominuje množství via ferratas (lezeckých tras chráněných ocelovým jištěním) od jednoduchých, dětem přátelských stezek, až po ty nejnáročnější superferraty.

Nabídka nemovitostí v lokalitě Schladming a Dachstein

  

Popis rezortu

Městečko Schladming s necelými 7000 obyvateli se nachází ve Štýrsku a je centrem jedné z nejlepších a nejoblíbenějších lyžařských oblastí v rakouských Alpách. Schladming leží u jižní stěny masivu Dachstein a jeho dominantou je nejvyšší okolní hora Planai. Celá lyžařská oblast Schladming-Dachstein zahrnuje celkem 7 malebných sportovních středisek a je definicí původního rustikálního rakouského kouzla kombinovaného s úžasnou horskou scenérií. Jedinečným jej činí nejen štýrská pohostinnost, která zde dýchá na každém kroku, ale také neomezené množství aktivit nabízených v letní i zimní sezoně. Každý si zde přijde na své. Od lyžování a snowboardingu na světové úrovni, přes pěší turistiku v nedotčené krajině, až po adrenalinové sporty, jako je chůze po laně, nebo paragliding. Vzhledem k rustikálnímu kouzlu místa a jeho solidnímu investičnímu potenciálu, zájem o nemovitosti v této oblasti rapidně stoupá. Schladming a okolní střediska jsou vzhledem k dostupnosti skvělou volbou pro klienty z celé ČR, ale zejména z Moravy díky své lepší dostupnosti od ostatních alpských středisek v Rakousku.

   

Zimní sezona

"Schladming 4-Mountain Ski Area" zahrnuje 4 další střediska, které jej obklopují a jsou vzájemně propojená. Dohromady nabízejí přes 120 kilometrů upravených sjezdovek, na kterých vás bude přepravovat 88 moderní lanovek a vleků. Středisko je součástí regionu Ski Amadé (760 km). Se skipasem Ski Amadé můžete navštívit i okolní lyžařská střediska, která jsou dobře dostupná autem. Pro běžkaře je zde v zimě připraveno na 270 kilometrů upravovaných tras s okouzlujícími výhledy. Komu by sjezdovky byly málo, může využít jeden z mnoha funparků. Výzvou pro zkušené lyžaře jistě bude 4,6 km dlouhá černá sjezdovka FIS vedoucí z Planai do Schladmingu, na které se jezdí světový pohár ve sjezdovém lyžování. Středisko je často vyhledávaným cílem různých sportovních událostí a pravidelně se zde konají světové poháry ve slalomu žen. 

Dalším bonusem zůstává možnost celoročního lyžování na ledovci Dachstein Gletscher. Obtížnost lyžařských tratí v oblasti je různorodá, takže každý si zde přijde na své. Od rodin s dětmi, až po profesionály. Každé letovisko také nabízí jedinečné a nezapomenutelné zážitky, jako je například dětský běžecký park v Ramsau, "Černý kvartet" v Reiteralmu, (který klesá o 80%), nebo noční, 7 km dlouhá sáňkařská dráha v Hochwurzenu.

   

Letní sezona

V létě lákají hory v okolí Schladmingu především pěší turisty, horolezce a cyklisty. Najdete zde na 1 000 km turistických tras vedoucích rozmanitou čarovnou krajinou, 19 ferrat a 930 km perfektně značených cyklotras. A to vše s ledovcem Dachstein jako impozantní kulisou v pozadí. Krajina je úchvatná v každém ročním období a nesmírně bohatá na přírodní krásy. Okusit chladivé tyrkysové vody můžete ve více než 300 jezerech roztroušených po okolí, a poklonit se jejich síle u více než stovky vodopádů dramaticky padajících z horských štítů. Velmi oblíbené jsou zde i vícedenní výlety, protože farmářská tradice je zde velmi živá. Dává tak možnost okusit na vlastní kůži horský způsob života včetně krmení zvěře, nebo hrabání sena. A pokud chcete zakusit něco mimořádného, můžete absolvovat jeden z kurzů chůze po laně, nebo výlet na raftech. Kromě toho je zde k dispozici velký plavecký bazén. V létě se zde také tradičně jezdí světových pohár na horských kolech. Milovníci golfu naleznou v oblasti rovnou 5 golfových hřišť.

Turisté, kteří v létě zavítají do Schladmingu, mohou využívat výhod tzv. Sommercard, která nabízí vstup na celou řadu letních atrakcí. V létě jsou v provozu také některé lanovky, které vás mohou vyvézt na vrchol, odkud můžete vyrazit na pěší túru nebo na výlet na horském kole. 

   

Gastronomie

Oblast Schladming-Dachstein oplývá množstvím specialit specifických pro region, včetně "Ennstaler Steirerkas", pikantního sýra z mléka s pouze 0,5% tuku, nebo schnappsů z oblasti Edelbrand. Pochutnejte na Keiserschmarrn, - Císařském trhanci s podmáslím, či na jiné místní specialitě. Můžete si být jisti kvalitou a autentičností těchto produktů. O tom svědčí i potravinové festivaly a zemědělské trhy, které se zde pořádají. Přesvědčte se sami, že místní après-ski scéna je zde stále živá a najít tu správnou restauraci, nebo horskou chatu, kde můžete ochutnat místní speciality, není žádný problém.

  

Hledat nemovitosti na prodej

Zpět na průvodce lokalitami v Rakousku