Objevte Schladming a okolí

Plánujete investovat do nemovitosti v Rakousku? Líbí se Vám rakouské Alpy a nevíte pro jakou lokalitu se rozhodnout? Přečtěte si informace níže a objevte s námi Schladming

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, klikněte prosím zde: Nabídka realit ve Schladmingu. 

        

   

Městečko Schladming s necelými 7000 obyvateli se nachází ve Štýrsku a je centrem jedné z nejlepších a nejoblíbenějších lyžařských oblastí v rakouských Alpách. Schladming leží u  jižní stěny masivu Dachstein a jeho dominantou je nejvyšší okolní hora Planai. Celá lyžařská oblast Schladming-Dachstein zahrnuje celkem 8 středisek, přímo v okolí Schladmingu je k dispozici tzv. čtyřvrcholová houpačka, která spojuje 4 vrcholy - Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Samotné městečko Schladming je typické rakouské alpské městečko s evangelickým kostelíkem v centru, s mnoha restauracemi, kavárnami a obchůdky. Pořádají se zde i závody světového poháru ve sjezdovém lyžování nebo na horských kolech.

    
Schladming a 4 vrcholy, které jej obklopují, nabízejí přes 120 kilometrů upravených sjezdovek, na kterých vás bude přepravovat 44 moderní lanovek a vleků. Středisko je součástí regionu Ski Amadé. Se skipasem Ski Amadé můžete navštívit i okolní lyžařská střediska, která jsou dobře dostupná autem. Pro běžkaře je zde v zimě připraveno na 10 kilometrů upravovaných tras. Komu by sjezdovky byly málo, může využít jeden z mnoha funparků. Výzvou pro zkušené lyžaře jistě bude 4,6 km dlouhá černá sjezdovka FIS vedoucí z Planai do Schladmingu, na které se jezdí světový pohár ve sjezdovém lyžování. Bonusem zůstává možnost celoročního lyžování na ledovci Dachstein Gletscher.

      
V létě lákají hory v okolí Schladmingu především pěší turisty, horolezce a cyklisty. Kromě toho je zde k dispozici velký plavecký bazén. V létě se zde také tradičně jezdí světových pohár na horských kolech. V oblasti jsou také 3 golfová hřiště. Turisté, kteří v létě zavítají do Schladmingu, mohou využívat výhod tzv. Sommercard, která nabízí vstup na celou řadu letních atrakcí. V létě jsou v provozu také některé lanovky, které vás mohou vyvézt na vrchol, odkud můžete vyrazit na pěší túru nebo na výlet na horském kole. 

      
Schladming, Rorhmoss a okolní střediska jsou vzhledem k dostupnosti skvělou volbou pro klienty z celé ČR, ale zejména z Moravy díky své lepší dostupnosti než další alpská střediska v Rakousku. Ceny nemovitostí jsou zde také přijatelné a menší apartmány přímo na sjezdovce lze koupit již za 200 -250 000 EUR.