Rakouský realitní trh

Malá lyžařská střediska v Rakousku lákají stále více kupujících


Článek je umístěn v kategorii: Rakouský realitní trh

10. 2. 2018

Se zlepšující se ekonomickou situací České republiky a posilováním koruny se zvyšuje i zájem Čechů kupovat nemovitosti v zahraničí. Rakousko bylo a je vždy nejoblíbenější destinací pro koupi nemovitosti na horách v cizině díky krátké dojezdové vzdálenosti, nižším cenám než v ostatních alpských zemích, ale i příjemné atmosféře zdejších alpských středisek. V posledních letech se kupující soustřeďovali hlavně na větší střediska. Oblíbený byl zejména Schladming ve Štýrsku a Zell am See, Saalbach a celá oblast Ski Amadé, která zahrnuje oblíbená střediska jako Wagrain, Flachau, Maria Alm a gasteinské údolí v regionu Salzburska. 
O tyto oblasti je i nadále velký zájem, ale v posledních letech registrujeme, že stále více Čechů hledá i v menších střediscích. Mnoho lidí si totiž uvědomilo, že před stovkami kilometrů sjezdovek dá přednost klidnějšímu, rodinnému prostředí půvabných horských vesniček, kde nikdy nebudete čekat ve frontě na lanovku. I malé horské resorty mají totiž českému zákazníkovi co nabídnout. Nejen, že kvalita služeb je stále na vyšší úrovni než u nás, ale sjezdovky jsou zde vždy dobře upravené a lyžuje se  ve vyšších výškách, kde jsou lepší sněhové podmínky. I menší rakouské lyžařské oblasti obvykle zahrnují mnohem více km sjezdovek než je obvyklé na českých horách, kde i velká střediska nabízí maximálně 20-30km obvykle vzájemně nepropojených sjezdových tratí.  To třeba v Katschbergu je kilometrů cca. 70 a lyžuje se do výšky 2220. V oblasti Lungau kupujcí Češi také v nedalekém Mariapfarru, který nabízí 4 lyžařských oblastí v okruhu 10 minut jízdy autem a jakožto nejslunnější obec Rakouska je centrem celoročního turistického ruchu. Ve Štýrsku je velmi oblíbený hlavně Tauplitz, který nabízí lyžování až do konce dubna. Mnoho Čechů se ale pouští i dále. Letos jsme prodali několik bytů u jezera Ossiach, kde je lyžařská oblast Gerlitzen. Z Prahy je to jen 5 hodin jízdy autem a kromě koupání v jezeře se odsud v létě dá zajet i na jednodenní výlet k jaderskému moři.  Pro ty, kdo vyhledávají klid, neskutečná horská panoramata a zároveň blízkost velkých středisek, je jako stvořený Rauris. Tato vesnička, která vypadá jako vystřižená ze zimní pohádky, je necelou půl hodinu jízdy od ledovce v Kaprunu, jezera v Zell am See, lázní v Bad Gasteinu i sjezdovek v Alpendorfu v Pongau.
Výše uvedená menší lyžařská střediska navíc nabízí další bonus, který Čechy láká. Narozdíl od velkých a známých oblastí jako třeba Saalbach Hinterglemm nebo Zell am See jsou zde obce benevolentnější k majitelům nemovitostí. Proto zde častěji můžeme najít nemovitosti se statutem volnočasového bydlení, u který není doba vlastního užití nijak omezena. Nebo sice jako např. Rauris vyžadují pronájem, ale třeba jen 110 dnů z roku, což umožní vlastníkům svou nemovitost užívat i mnoho týdnů v lyžařské sezóně. 
V případě zájmu o menší lyžařská střediska jsme Vám plně k dispozici a rádi vysvětlíme výhody a nevýhody a představíme aktuální projekty.

zpět na seznam článků