Objevte Zell am See a Kaprun

Plánujete investovat do nemovitosti v Rakousku? Líbí se Vám rakouské Alpy a nevíte pro jakou lokalitu se rozhodnout? Přečtěte si informace níže a objevte s námi oblast Zell am See/ Kaprun

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, klikněte prosím zde: Nabídka realit v oblasti Zell am See a Kaprunu. 

       

Zell am See leží v srdci salcburského lyžařského regionu a je jedním z jeho nejstarších a zároveň nejpůvabnějších středisek. Historické městečko s tradičními rakouskými domy Zell am See leží na pobřeží jezera Zell a je proto skvělým místem pro trávení dovolené  nejen v zimě. Dostatečná velikost střediska zajišťuje dostatek vyžití pro všechny generace. Malebné historické centrum s velkou pěší zónou, majestátní Grandhotel na poloostrově obklopeném vodou a scénická poloha mezi alpskými štíty  jsou důvodem, proč  Zell am See vyhledávali a vyhledávají významní hosté z celé střední Evropy. Rodina Porsche zde má své letní sídlo již mnoho desítek let. 

V zimě nabízí Zell am See a okolí cca. 138 km značených a upravených sjezdovek. Většina je přímo nad městem na pohoří Schmittenhoehe a zbytek tvoří Maiskogel a sjezdovky na ledovci v Kaprunu, který je asi 10 minut jízdy autem. Sjezdovky v Zell jsou pěšky dostupné nejen z centra Zell am See, ale přes Areitbahn i z části Schuettdorf, která je vzdálená asi 30 minut chůze podél jezera. Ledovec Kaprun nabízí lyžování po větší část roku. Sjezdovky nabízí rozmanité lyžování,v  Zell budete lyžovat spíše mezi stromy, na Kaprunu naopak ve vysokohorských podmínkách. Skvělou novinkou je příparava lanovek pro napojení oblasti Zell am See na oblast Saalbach-Hinterglemm, ke které dojde již v roce 2016 nebo 2017. Tím se km sjezdovek rozšíří na cca. 320km. K dalším zimním aktivitám v Zell am See patří upravené běžkařské tratě a bruslařský stadion nebo i bruslení přímo na jezeře, pokud zamrzne.  

    

          
Velkou výhodou Zell am See oproti ostatním rakouským lyžařským střediskům je množství aktivit, které zde můžete provozovat v létě. Především je zde samotné jezero se svými plážemi, jehož čistá a poměrně teplá voda vybízí ke koupání a provozování dalších vodních sportů. Pro milovníky golfu je v Zell am See golfový klub se 2 18-jamkovými hřišti. Zell am See je ale i skvělým místem pro nejrůznější výlety. Známá panoramatická silnice na nejvyšší horu Rakouska Gross Glocker začíná jen cca. 15km  od města. A pokud počasí nevyjde, je zde pořád známý vodní park Tauern Spa Kaprun se spoustou vnitřních bazénů a tobogánů.

Jaké mohou být nevýhody koupě nemovitosti v Zell am See? Ceny, zejména v blízkosti historického centra Zell, jsou vzhledem k výhodám vyšší než v okolních lyžařských střediscích. To ale již tolik neplatí o Kaprunu, Brucku a částečně i Schuettdorfu. Pokud hledáte ospalou alpskou vesničku s minimem turistického ruchu, tak vhodnější než Zell může být např. Maria Alm.