Objevte Saalbach a okolí

Plánujete investovat do nemovitosti v Rakousku? Líbí se Vám rakouské Alpy a nevíte pro jakou lokalitu se rozhodnout? Přečtěte si informace níže a objevte s námi Saalbach

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, klikněte prosím zde: Nabídka realit v Saalbachu. 

       

Tato oblast v centru salcburského regionu je jednou z největších a zároveň nejmodernější lyžařských oblastí. Pod souhrnným označením Ski Circus se skrývají tyto vzájemně propojené lokality - Saalbach-Hinterglemm a Leogang- Fieberbrunn s dohromady 270km sjezdovek. Velkou výhodou je dostupnost na letiště do Salcburku. Oblíbené a velmi tradiční Zell am See je vzdálené jen několik minut jízdy a příští rok již bude i částečně propojeno přes lyžařské vleky a lanovky. Středisko Saalbach je hojně navštěvované nejen v zimě, ale jeho obliba stoupá i létě, kdy sem přijíždějí turisté za aktivní dovolenou na kolech a za turistikou.  Saalbach-Hinterglemm leží na konci malebného, zalesněného údolíčka, a možná proto si zachovalo svůj tradiční, alpský ráz bez velkých moderních výstřelků.  Pro příjemnou procházku jistě poslouží pěší zóny, které se nacházejí v centru města. Místní raritou je tzv. Alpský Golden gate, tedy 200 metrů dlouhá lávka zavěšená ve výšce 60 metrů nad údolím. Saalbach je tradiční městečko s kostelem, Hinterglemm je modernější.

    

    

Co se týká lyžování, přijdou si zde na své podstatě všichni - rodiny s dětmi, sportovní lyžaři, snowboardisté, milovníci dokonale upravených sjezdovek i vyznavači freeridu. Velkou výhodou  je, že zde v podstatě není vůbec není nutné k přepravě za lyžováním použít auto. K celkovým 270 kilometrům upravených sjezdovek se můžete dopravit díky široké síti skibusů a díky skvělé dostupnosti lanovek přímo z města. Ty vás dopraví i do dalších částí oblasti Ski Circus, a to především do Leogangu. Příští rok se oblast rozšíří a bude napojeno i dalších cca. 70km v Zell am See. Bude tedy možné na lyžích dojet i tam. Ski Circus nabízí kromě jiného i 10 kilometrů vyznačených běžkařských tras, zábavní parky pro lyžaře i snowboardisty nebo U-rampy, sjezdovky s boulemi nebo sjezdovky s umělým osvětlením pro večerní lyžování. Nechybí ani osvětlená sáňkařská dráha nebo trasy pro zimní horskou turistiku. V okolí se také nachází bezpočet barů, restaurací a hospůdek, pořádá se zde mnoho kulturních během celého roku.

     

Oblast je stále zajímavější a oblíbenější i v letních měsících. Na své si zde přijdou především cyklisté, vyznavači pěší turistiky nebo Nordic walkingu a v posledních letech i běžci. Celou oblast lemuje asi 180 km tras pro horská kola nebo 71 km tras pro Nordic walking a pěší turistiku. Hlavní lanové dráhy jsou v provozu i během léta. Výhodou je i tzv. Joker card, která nabízí mnoho výhod pro její držitele, mimo jiné i vstup na místní koupaliště, minigolf, na tenisové kurty, neomezené využívání místních lanovek, vstup do zábavního parku, absolvování trasy s průvodcem apod. Pro příznivce golfu je zde k dispozici golfové hřiště ve 20 km vzdáleném Zell am See, kde je možné také se vykoupat v jezeře. Oblíbenou místní letní atrakcí je také pobyt či návštěva jedná z mnoha salaší, kde mohou turisté ochutnat tradiční místní kuchyni. 

Ceny nemovitostí v Saalbachu jsou vyšší než v některých menších střediscích, ale zároveň nedosahují těch v sousedním Zell am See. Vzhledem k nedávnému rozšíření o Fieberbrunn a plánované rozšíření o oblast Zell am See ale Saalbach získává na popularitě a koupě zde může být skvělou investicí do budoucna, kdy ceny budou zřejmě díky rozšíření počtu napojených km sjezdovek růst.