Jakou vybrat oblast a jaké jsou ceny v různých rakouských regionech?

Někteří lidé mají přesnou představu o koupi nemovitosti v daném regionu například proto, že už několik let navštěvují stejné rakouské středisko. Pak jsou ale klienti, kteří se ještě nerozhodli, nebo zvažují několik možností. Co byste tedy měli vědět ještě dříve, než si nemovitost pořídíte? Rakousko je rozděleno do devíti spolkových provincií, z nichž každá má svůj osobitý ráz s rozmanitou krajinou a regionálními specifiky, od různých jazykových dialektů po kulinářské lahůdky, zvyky, tradice a místní zákony. Většina lyžařských areálů se nachází v Salzburgsku a Štýrsku na východě země, Tyrolsku a Vorarlbersku na západě a Korutanech na jihu země. 


Lyžařské oblasti – Lyžařská infrastruktura je vynikající po celé zemi. Záleží tedy na vašich preferencích, zda upřednostníte rozsáhlou lyžařskou oblast se stovkami kilometrů sjezdovek nebo menší soukromější středisko. Za hranicemi Rakouska je jen velmi málo známá skutečnost, že kromě velkých areálů je zde také nespočet malých a středních středisek se 40 až 100 km sjezdovek. Proto když uslyšíte o nových místech, která neznáte, buďte otevřeni novým možnostem, možná vás překvapí. Přestože se někteří lidé zaměřují na ledovcové nebo vysokohorské lyžování, infrastruktura zasněžování se v posledních letech velmi rozvinula a je někdy lepší než ve francouzských a švýcarských Alpách, takže lyžařská sezóna bývá ve střediscích s nižší nadmořskou výškou relativně dlouhá. 


Ceny nemovitostí - Tyrolsko a Vorarlbersko zahrnují několik nejznámějších lyžařských top středisek včetně Kitzbühelu, Lechu, St. Anton am Arlbergu nebo Söldenu, ve kterých najdete ty nejluxusnější nemovitosti, čemuž přirozeně odpovídají i mnohdy astronomické ceny. Obecně platí, že ve zbytku země bývají ceny nemovitostí nižší. Samozřejmě existují i výjimky z pravidla. V každém případě, ať už je váš rozpočet jakýkoli, měli byste být schopni najít vhodný kompromis.

  

Sezóna ve střediscích - Přestože je Rakousko většinou známé svou zimní nabídkou, jeho přitažlivost nemizí ani v dalších sezónách. Čerstvý vzduch, monumentální horské vrcholy, křišťálová jezera a louky plné divokých květin a bylin jsou perfektním prostředím pro jakoukoli aktivitu od pěší turistiky, cykloturistiky, nebo horolezectví po koupání v alpských jezerech a hraní golfu. Rakušané jsou si svého přírodního bohatství vědomi a na rozdíl od mnoha svých švýcarských nebo francouzských sousedů se rakouská letoviska nesmírně zaměřila na podporu celoročního cestovního ruchu. V dnešní době nabízí každé středisko tzv. „summer card“ se seznamem různých aktivit pro děti i dospělé, od tematických parků po rozmanité procházky, wellnes a lázní, tenisových a golfových hřišť, kurzů vaření a mnoho dalšího. I mimo zimní sezónu zůstávají ve většině středisek otevřeny hlavní vleky, které vyvezou návštěvníky k horským vrcholům a husté síti vysokohorských stezek. Většina středisek navíc udržuje krok s moderní dobou a nabízí vyžití pro všechny typy návštěvníků – od  kurzů jógy v otevřené přírodě, veganské menu v restauracích a po pobyty na ekologických farmách pro rodiny.

Podívejte se na naše popisy jednotlivých resortů, které jsme pro vás připravili a vyberte si nemovitost podle vašich potřeb a osobnosti!

  

Další otázky ohledně koupě nemovitosti v Rakousku

Naše nabídka nemovitostí v Rakousku

Kontaktujte nás