Zpět na výpis

Usedlost s dechberoucím výhledem nedaleko Volterry

3
ID: IT0890

Půvabná klasická toskánská usedlost ležící jen 8 km od městečka Volterra má vlastní vinice, olivový háj a poskytuje majiteli dostatek soukromí...

Čtěte více

24 043 500 Kč

975 000 €

870 258 £

940 485 $

CZK | EUR | GBP | USD

Objednejte si prohlídku

Zaujala vás tato nemovitost a chcete si ji osobně prohlédnout? Zavolejte a domluvíme se na prohlídce. Prodej této nemovitosti zajišťuje:

Hana Čmakalová
+420 775 971 247

Klasická usedlost s rozlehlými pozemky se nachází v klidném údolí cca 8 km východně od městečka Volterry a má nádherný výhled do okolí.

Plocha nemovitosti je 250 m2, je zde obývací pokoj s krbem a s kuchyní a 3 ložnice.

Plocha pozemků je přibližně 55 hektarů. Pozemky zahrnují převážně zalesněnou půdu, polnosti (cca 15 ha) a 2 vinice (z toho cca 0,764 ha vinic je obhospodařováno, zbytek cca 1,628 ha není). Na menší vinici, která je oplocena, se pěstují především odrůdy červeného vína a několik odrůd bílého vína (Trebbiano). Produkce představuje 500 až 750 l bílého a 3000 až 4000 l červeného vína. Druhá, starší vinice je cca 15 let opuštěná a není obhospodařována, ale je možné ji zase obnovit. Místní červené víno má specifickou chuť díky krystalům kamence, které jsou přítomné v tamější půdě. Cca 30 ha pozemku je oploceno, což zaručuje velkou míru soukromí a také je málo pravděpodobné, že by na pozemek někdo cizí vstupoval na příklad za účelem lovu, na pozemku totiž žije v hojném počtu divoká zvěř (jeleni, divočáci, srnci, bažanti, zajíci, koroptve, dikobrazi atd.). Na pozemku je také olivový háj se 100 stromy, které produkují v průměru asi 100 kg oleje.

Tato nemovitost je registrována jako farma, avšak půda se obdělává pouze pro divoká zvířata, nikoli pro komerční využití. Na pozemcích jsou 2 prameny, ze kterých jsou napájena jezírka na pozemku, plus jsou zde ještě další 3 zdroje vody.

Součástí nemovitosti je plně funkční vinařství s lisem a 3 betonovými fermentačními káděmi na červené víno a 2 vyztuženými plastovými káděmi na bílé víno, plastové nádoby pro přepravu sklizených hroznů a speciální stroj (např. na odstraňování stonků ze sklizených hroznů). K dispozici jsou zde také 2 buldozery, 1 traktor, pluh, postřikovací stroj a nespočet zemědělských strojů, zkrátka vše, co je potřeba pro chod farmy. Všechny stroje jsou v dobrém stavu, ač nejsou nové.

Časté otázky o koupi
Co o nás řekli naši klienti

Pro nákup horského bytu v italských Alpách jsem oslovil několik realitních agentur, ale zakrátko se ukázalo, že Domus-Global je jednoznačná špička v oboru. Profesionální, ale velmi osobní přístup, neúnavná práce paní Čmakalové a naprosté respektování mých požadavků na hledaný objekt.

Nákup zahraniční nemovitosti pro mě tak nebyl o nic obtížnější než nákup v tuzemsku. Navíc ale díky přístupu Domus-Global byl pro naší rodinu spíše zábavným dobrodružstvím, protože veškeré starosti hravě řešila paní Čmakalová.

Za mě jednoznačně doporučuji všem nadšencům, kteří sní o vlastním bydlení v Alpách.

Pavel, Praha-západ

další...

Odešlete poptávku nebo nám rovnou zavolejte

Hana Čmakalová
+420 775 971 247