Objevte Toskánsko

Také patříte mezi milovníky krásné přírody, malebných historických městeček, krásných písečných pláží či kvalitního vína? To vše splňuje Toskánsko! Uvažujete o koupi nemovitosti právě v Toskánsku? Pak s námi objevte jeho krásy! 

   

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, prosím klikněte zde: Nabídka nemovitostí v Toskánsku.

    

Kdo miluje Itálii, nemůže nemilovat Toskánsko. Toskánsko, pravděpodobně nejproslulejší oblast Itálie, má vše, pro co je země vyhlášená po celém světě. Je zde jedinečná příroda, 400km dlouhé pobřeží s dlouhými písečnými plážemi i romantickými skalnatými útesy, velká historická města jako Pisa a Florencie a maličká, kamenná městečka, o nichž jste nikdy neslyšeli, ale která si na první pohled zamilujete, stejně tak i produkce nejlepšího italského vína a skvělé jídlo, jak z mořských (ryby, mořské plody), tak suchozemských surovin (zvěřina, polenta, ořechy). 

  

Toskánsko je proto region, kam směřuje nejvíce zahraničních a i konkrétně českých poptávek po koupi nemovitosti. Kdo zde koupí, ten se nebude nikdy nudit. Navíc centrální poloha Toskánska nabízí spoustu možností výletů jak na jih třeba do Říma, tak na sever do hor a k jezerům.

Výhodou je i skvělá dostupnost Toskánska. Přímé lety do Pisy či Florencie jsou nejen z Prahy, ale i z blízkých letišť v Německu po celý rok, a cesta autem z většiny míst ČR netrvá déle než 10 hodin. Do jižního Toskánska, kde je slavné Monte Argentario se navíc dostanete za hodinu i z Říma, kam jsou přímé lety z Prahy několikrát denně.

     

Mnoho Čechů již nemovitosti v Toskánsku má a užívá si jich nejen v létě, ale po celý rok. Celoroční atraktivita regionu je výhodná i pro ty, kteří chtějí mít nemovitost jako investici. Výnosy z pronájmu se u mnoha nemovitostí pohybují okolo 5% z ceny za rok. Narozdíl od třeba Američanů, kteří milují okolí Florencie, Sienny a San Gimignana, směřují Češi většinou k pobřeží. Klienti kupují nejčastěji byty nebo vily v docházkové vzdálenosti od moře. Byty u moře lze pořídit již zhruba od 200 000 EUR, ale za moderní, vzdušný apartmán se 2-3 ložnicemi pár kroků od moře dáte spíše okolo půl milionu EUR. Vily v první linii u moře začínají okolo 2 milionů EUR za ty menší k rekonstrukci, ale 1km od moře lze již sehnat pěknou vilu i za 750 000 EUR. Ceny se liší i podle oblasti, nejdražší je již zmiňované Monte Argentario a Forte dei Marmi ve Versilii, kde má letní byt většina italských celebrit. Vzhledem k výši cen kupuje mnoho Čechů v kopcích blízko moře. Zde jsou nejen nižší ceny, ale i opravdové, klidné a zelené Toskánsko. Bývalé statky a kamenné domy lze koupit již zhruba od 300 000 EUR a v oblastech jako Lunigiana i levněji. Pokud ale chcete dům po rekonstrukci s krásným výhledem a bazénem, budete si muset připravit minimálně 500 000 – 1 milion EUR. Někteří Češi kupují i tzv. agriturisma, čili venkovské hotýlky s produkcí vína nebo olivového oleje. Takový podnik může vydělávat i několik set tisíc euro za rok, vyžaduje ale dost práce na straně majitele nebo správce.

Vzhledem k velké rozmanitosti Toskánska mají klienti často pochyby co a kde koupit. Obraťte se proto na nás. Toskánsko do detailu známe a můžeme Vám poradit, co bude pro Vás nejlepší.