Objevte Sicílii

Láká Vás magická atmosféra Sicílie a jejich písečných pláží s krystalicky průzračnou vodou? Plánujete nákup nemovitosti na Sicílii? Přečtěte si informace níže a objevte spolu s námi tento italský ostrov. 

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, klikněte prosím zde: Nabídka nemovitostí na Sicílii

   

Sicílie je spojená s řadou předsudků a mnoho lidí Sicílii vnímá jako zaostalý, vzdálený region se zchátralými paláci. Přitom Sicílie může snadno naplnit představu ráje s krystalicky modrým mořem lemovaným písčitými plážemi, dechberoucími výhledy, antickými památkami, barokními skvosty i přírodními krásami za ceny, které jsou jen zlomkem těch v Toskánsku nebo jinde v severní Itálii.  

Alespoň tedy zatím, neboť oblíbenost Sicílie rychle stoupá. Plusem tohoto krásného ostrova jsou i nižší životní náklady. Nízké ceny nemovitostí naleznete zejména v malých vesničkách, které Vás pohltí svoji autentickou atmosférou. Na pobřeží, kde jsou situována velká města, jsou ceny vyšší, avšak s možnosu návratností z pronájmu a stále ještě velmi přijatelné. Vilky v docházkové vzdálenosti od moře lze koupit již za 100 000 EUR. 

       

Východní a jihovýchodní Sicílie, kterou střeží Etna, jedna z mála aktivních sopek v Evropě, je místem, kam směřuje v současné době nejvíce investic a je to nejbezpečnější a nejvíce rozvinutá část ostrova. Jednou z nejoblíbenější, pochopitelně také nejdražších oblastí je Taormina, která se může pochlubit nejen skvostnými starověkými památkami, ale i řadou významných festivalů a koncertů, které hostí právě antické divadlo. 

      

Jako levnější variantu na úpatí Etny můžete zvolit okolí Catanie, druhého největší sicilského město, kde rovněž najdete kouzelnou atmosféru starobylého antického města s řadou památek, kterým dominuje hrad Castello Ursino, či jižněji posazené Syrakúsy. Jihovýchodní část ostrova, lemovaná písčitými i kamenitými plážemi, je také domovem řady antických památek, kterým dominuje Agrigento s nádhernými antickými chrámy ve stínu olivovníků, tzv. Údolí chrámů, které je na seznamu UNESCO.

  

    

Severně položené hlavní město Palermo se svými úzkými uličkami je synonymem sicilského chaosu a ne každý mu přijde na chuť, avšak má také své kouzlo i řadu významných památek. Na severu se pod pod útesem La Rocca nachází městečko Cefalù s krásnou katedrálou. Další perlou sicilského regionu jsou okolní ostrůvky, např. oblíbené Liparské či Egadské ostrovy, které omývá průzračné moře. 

Sicílie je okouzlujícím místem s průzračným mořem, nádhernou přírodou a bohatou historií s arabskými vlivy, jež ostrovu dodávají punc exotiky. Ostrov je s dlouhými slunečnými léty, skvělým jídlem a vřelým obyvatelstvem, kteří Vás brzy vezmou za své, skvělým místem ke koupi nemovitosti, ať už hledáte domek u moře, luxusní vilu, farmu pro agroturistiku či vinařství. Výhodou jsou i přímé lety z Prahy, odkud se dostanete do Trapani či Catanie.