Objevte Ligurii

Objevte oblíbenou a vyhledávanou destinaci nejen evropské aristokracie. Okouzlí vás písečné pláže i divoké skalnaté pobřeží s tyrkysově zbarvenou vodou a malebná městečka lemující pobřeží Ligurie.

     

Pokud si chcete vybrat nemovitost v této lokalitě, klikněte prosím zde: Nabídka nemovitostí v Ligurii

  

    

Ligurie je již od 19. století vyhledávanou destinací, kde evropská aristokracie a inteligence v létě nacházela útočiště a stavěla svá letní sídla. A jejich volbě se není proč divit: Ligurie nabízí písečné i kamenité pláže, přívětivé podnebí, malebná městečka, která si i přes turistickou atraktivitu zachovávají svoji autenticitu a šarm, vysoké hory, bujnou vegetaci a zejména dramatické skalnaté pobřeží. Typické pastelové fasády domů, které se mačkají na strmých skalnatých útesech, tyrkysové moře a bělostné jachty v přístavech – ligurské výhledy se jen tak neomrzí. Mají však svoji cenu, která převyšuje ceny nemovitostí ve zbytku severní Itálie. Většina ligurských domů je následkem kopcovitého charakteru této oblasti zasazeno ve svahu a členité pobřeží zase vytváří nespočet zálivů a lagun, které jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají naprostý klid a soukromí. 

        

V Ligurii se nachází řada světoznámých letovisek jako je Portofino, Rapallo, Santa Margherita Ligure, Camogli, proslulé San Remo, kde se každoročně koná hudební festival, či tradiční letní resorty Bordighera a Ospedaletti. Hlavním městem regionu je Janov, rodiště Kryštofa Kolumba a největší obchodní přístav Itálie, který střeží maják Torre de la Lanterna. Na seznam UNESCO Janov vedle řady dalších památek dostaly zejména skvostné paláce z 16. a 17. století ve Via Garibaldi. Úzké a strmé janovské uličky, mnohdy spojené schodišti příliš neodpovídají charakteru severní Itálie – Janov má v sobě cosi jižanského. 

   
Západní ligurské pobřeží, které je často nazýváno „Italskou riviérou“, volně navazuje na francouzské pláže. Krásou si Ligurie s Côte d’Azur nezadá, avšak bez snobství a přemrštěných cen Francouzské riviéry. Liguřané jsou přátelští a přijmou Vás s otevřenou náručí. A architektonicky dle mnohých mohou francouzští sousedé konkurovat Ligurii jen těžko. Nicméně ceny, ač oproti Francii nižší, jsou zde stále dost vysoké. Půjdeme-li ze západu směrem k Janovu, hodnota nemovitostí bude postupně klesat, avšak směrem na východ k přírodní rezervaci Cinque Terre a zálivu Golfo dei Poeti zase astronomicky stoupat. Počet nemovitostí v pohádkově malebné pětici původně rybářských vesniček je velmi omezený. Netrváte-li však na prestižní adrese, existuje řada vesniček mimo populární oblasti, které sestávají z barevných domků na útesu a jsou stejně tak malebné, samozřejmě za mnohem nižší ceny. Rovněž ve vnitrozemí po celé Ligurii naleznete mnoho nemovitostí v kouzelných horských vesnicích, odkud se nabízejí nádherné výhledy, k moři je to jen pár minut autem a které budou výhodnou koupí. 

     
Ligurie je skvělou volbou, ať už hledáte klasickou italskou vilu, apartmán u moře či Vás láká nemovitost uprostřed hor, které nabízejí spousta outdoorových aktiv. Jistotou je dobrá investice, neopakovatelné panoramatické výhledy a výborná gastronomie se špetkou šarmu sousední Francie. Plusem je i snadná dostupnost autem či na západní pobřeží letecky přes Nice.