Zajímavosti o zahraničních nemovitostech

Nejlepší vyhlídkové plošiny v Rakouských Alpách


Článek je umístěn v kategorii: Nemovitosti v zahraničí, Rakouský realitní trh

17. 12. 2018

Hledáte perfektní pozadí pro vaše rodinné fotografie? Proč nenavštívit jedno z těchto okouzlujících míst, která jistě stojí za výlet do hor. V tomto článku vás seznámíme s těmi nejlepšími vyhlídkovými plošinami, na které se v Rakousku můžete vypravit. Už dopředu vám můžeme zaručit, že nebude nouze o nádherná panoramata, která ohromují jak v zimní, tak i v letní sezóně. Vítejte ve světě alpských velikánů, nekonečných hor, smaragdových jezer a přenádherných údolí!


Gipfel Welt 3000


Na vrcholu Kitzsteinhornu, na střeše vrcholové stanice, se nachází jedna z nejkrásnějších vyhlídkových plošin ve Vysokých Taurech. Pochlubit se může úchvatným výhledem na ledovec a národní park Hohe Tauern. K vyhlídkové plošině se můžete dopravit výtahem, anebo vyjít tři patra po schodech. Na vrcholku této nejvýše položené vyhlídkové plošiny Salzburska vás čekají nejen přenádherná panoramata, ale také interaktivní výstava o alpské přírodě, která je umístěna v tunelu dlouhém 360 m, jež vás dovede k další vyhlídce. Sněhové radovánky si pak můžete užít v Ice Arena, ledovcové plošině ležící mírně pod vrcholem, která nabízí sněhovou pláž, lehátka, zábavné skluzavky a mnoho dalších atrakcí.

Nemovitosti v Zell am See/Kaprunu na prodej


Dachstein Sky walk


Pokud jste někdy toužili spatřit schody do nebe, věřte, že existují. A můžete se po nich dokonce projít. Na ledovci Hunerkogel je hned několik atrakcí a Sky walk, tedy Nebeská stezka, je jednou z nejoblíbenějších. Nachází se přímo u horní stanice lanovky ve výšce 2 700 m a část její podlahy je vyrobena ze skla. Nabízí krásné 360 °C výhledy na Dachstein a vzdálenější vysokohorské vrcholy, jakými je např. Triglav ve Slovinsku. Pro ty, kteří rádi adrenalin a dobrodružství, zde existuje další, neméně zajímavá atrakce. Prosklený Visutý most má délku 100 m a vede nad 400 m propastí. Nabízí nádherné výhledy nejen na Alpy, ale i do propasti pod vámi. Proto je chůze po něm je skutečným adrenalinovým zážitkem. Na jeho konci se nacházejí tzv. Schody do prázdna. Jedná se o 14 skleněných schodů s proskleným zábradlím, které vás zavedou na další průhlednou plošinu umístěnou pod Visutým mostem. Tato plošina, mimochodem upevněná na mohutné ocelové konstrukci, prakticky trčí nad propastí. Můžeme slíbit, že milovníci adrenalinu si zde skutečně přijdou na své. Kdo by raději objevoval pohádkový ledový svět, může navštívit stejnojmennou atrakci na Dachsteinu. Kromě ledových soch, paláce a mnoha dalších zajímavostí zde právě probíhá výstava ledových divů Evropy. A kdo by přece jen potřeboval trochu uklidnit nervy, může objevovat Dachsteinskou okružní stezku, která nabízí překrásné alpské scenérie. Tím ale zábava v Dachsteinu rozhodně nekončí.


5 Prstů – Dachstein


Tato úžasná a nápaditá vyhlídková platforma se nachází v oblasti Dachstein – Krippenstein. Je rozdělena do pěti úrovní, z nichž každá nabízí odlišný panoramatický zážitek. Užít si můžete výhled na překrásné jezero Hallstatt a jeho okolí. Srdce romantiků mohou zaplesat. Vyhlídka je osvětlená a otevřená až do půlnoci. Mezi další atrakce patří např. Mamutí jeskyně, nebo krátká Heilbronnská okružní stezka vhodná i pro děti, po níž jsou umístěny zajímavé zastávky včetně nejznámější z nich, Dachsteinského žraloka, který bývá častým objektem k focení. 
Všechna místa jsou z Prahy vzdálena do 500 km jízdy autem, nebo dostupná z letiště v Salzburku (Dachstein 89 km, Gipfel Welt 114 km).

Nemovitosti v oblasti Solné komory na prodej 

   


zpět na seznam článků