S dětmi do rakouských Alp - nejlepší střediska pro rodinnou dovolenou


Článek je umístěn v kategorii: Život v Rakousku

6. 3. 2019

Jiskřivý čerstvý prašan, monumentální vrcholky hor s kilometry sjezdovek, údolí krčící se mezi nimi, v nichž se ukrývají útulná rodinná střediska, smaragdové řeky a průzračná jezera – to vše zasazené v nádherné panenské přírodě připomínající výjev z pohádky. Ano, řeč je o rakouských Alpách. Milovníci lyžování, kteří do Alp přijíždějí s celou rodinou, vyhledávají taková střediska, která jsou vstřícná k dětem. Podstatné je nejen ubytování přizpůsobené rodinám, ale i mírný terén, krátké vzdálenosti, dobré lyžařské školy a také vyžití pro děti. Zde Vám představíme několik destinací, kam si můžete zajet nejen zalyžovat, ale pokud se Vám tam zalíbí, i koupit nový byt a vracet se každý rok.

   

           

   

Neukirchen

Lyžařské středisko Neukirchen leží  5-6 hodin jízdy autem z České republiky. Je součástí Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg. Jedná se o místo doslova stvořené pro rodiny s dětmi. To také potvrzují četná vyznamenání. Najdete tu 75 km sjezdovek, z toho 35 km modrých, 30 km červených a 10 km černých. V celém komplexu funguje 19 vleků a 9 lanovek. Na děti čeká přímo v Neukirchenu lanovka Preimslift. Je zde hned několik lyžařských škol pro větší děti a lyžařské školky s kouzelnými koberci a kolotoči pro ty nejmenší. Děti provázejí celou oblastí dva maskoti: Kogel-Mogel a Kogel-Mia. V malém, ale velmi pěkně udělaném snowparku přímo v Neukirchenu, se vaši potomci mohou vyřádit na různých bednách a skocích. Najdete jej u talířového vleku Wolkenstein. Pro ty, kteří už lyžování ovládají, je na stejném místě situována Ski-movie sjezdovka. Milovníci lyžování a skokánků se vyřádí na nové Funslope a ve Familyparku. Ani když se vašim potomkům lyžování omrzí, nebudou se nudit. Bezesporu největším lákadlem je zde rekordní čtrnáctikilometrová sáňkařská dráha, jedna z nejdelších v Alpách.  Děti si velmi oblíbily pozorování divokých zvířat v Národním parku v Habachtalu, nebo výlety s pochodněmi. Dospělí zase rádi podnikají výpravy na sněžnicích ke slavným Krimmelským vodopádům. Rodinám s dětmi je poskytováno i mnoho slev, které mohou získat s kartou pro hosty Neukirchen & Bramberg. 

Naše nabídka nemovitostí v Neukirchenu


Alpendorf

Jedná se o menší středisko vzdálený zhruba 3 km od malebného historického městečka St. Johann, které je ale moderními lanovkami napojeno na Wagrain a Flachau. Ski areál je součástí rozlehlé lyžařské oblasti Snow Space Salzburg/ Ski Amadé. V roce 2014 získal Alpendorf ocenění za lanovky, zasněžování, bezpečnost a přátelskost místního personálu. Najdete zde menší obchůdky a restaurace, v nichž si můžete vychutnat místní krajové speciality. V lyžařském středisku se rozkládá na 30 km modrých, 81 km červených a 4 km černých, perfektně upravených a širokých sjezdovek. Přímo nad Alpendorfem jsou sjezdovky hlavně modré, takže i lyžař začátečník může sjet ze samého vrcholku až do údolí.  Pro milovníky volného stylu je zde připraveno 5 km tras. Aktivní odpočinek si můžete užít také například při sáňkování. Čeká na vás 5 km sáňkařských drah. Jednu z nich najdete na oblíbeném vrcholu Hahnbaum, který nabízí dostatek prostoru i pro lyžaře a milovníky skitouringu. Ani milovníci běžek nepřijdou zkrátka. V Alpendorfu jsou upraveny 4 km pro běžecké lyžování, v sousedním St. Johann najdete tři upravené běžecké tratě. Pro děti je vhodná 7 km dlouhá Plankenau, která je určena pro začátečníky a mírně pokročilé. Přímo v Alpendorfu sídlí 2 lyžařské školy, najdete zde i půjčovnou lyží a snowpark. Zajímavým vyžitím pro děti je ďábelský okruh Fun for Kids. Jde o lesní cestu zážitkový areálem Geisterberg a novým úsekem SkiMovie v Alpendorfu.  Větší děti jistě potěší wifi zdarma téměř u všech dolních a horních stanic lanovek a mnoho webových fotopointů. Alpendorf je pro svou snadnou dostupnost velmi oblíbeným letoviskem i pro české rodiny. Z Prahy je vzdálen pouhých 442 km, z Brna 465 km.

Naše nabídka nemovitostí v Alpendorfu


Katschberg

I v Katschbergu jsou cílovou skupinou převážně rodiny s dětmi, jimž je přizpůsobena veškerá infrastruktura. Jedná se o slunný region v Rakousku dostupný z Čech za něco víc než 5 hodin jízdy. Najdete zde moderní lanovky, 16 vleků a bezproblémové, vzájemně propojené terény. To vše je obklopeno dechberoucí scenérií a horskými chatami, které lákají na své speciality. Na jídelním lístku najdete i výběr z dětského menu, obvyklé jsou tu i dětské koutky. V oblasti se rozkládá na 70 km různých sjezdovek, z nichž je 10 km modrých, 40 km červených a 20 km černých. Mezi ně patří i speciální tréninkové sjezdovky pro skupiny. Na děti se tady myslí hodně. V Katschberském Dětském světě se výborně vycvičení instruktoři postarají o výcvik vašich ratolestí. Své dovednosti pak mohou otestovat na speciální dětské sjezdovce, kde je budou povzbuzovat roztomilé mluvící postavičky. Součástí je i tzv. Ohřívací pavilón, kam se děti mohou kdykoliv přijít zahřát a odpočinout si, nebo Sněhulákova horská pláň s dlouhým kouzelným kobercem. Dětské kurzy zde pořádá i jedna škola, která nabízí i lekce v češtině. Nabídka služeb a zábavy je vskutku široká a zahrnuje i hlídání dětí, kluziště, tobogán, sáňkařské dráhy, vycházky na sněžnicích, projížďky na koních, nebo jízdu na saních tažených koňmi. Pro případ, že by se vašim ratolestem lyžování omrzelo, můžete navštívit vyhřívaný venkovní a vnitřní bazén v Tamswegu, nebo welness centrum v Mariapfarru. V celé oblasti funguje bezplatný skibus a jezdí také noční autobusy, které vás zavezou k večernímu lyžování. 

Naše nabídka nemovitostí v Katschbergu

  

     

   

Lofer

Pouhých 5 hodin jízdy z Prahy se rozkládá další dětský ráj, Ski areál Lofer. Jeho svahy jsou klidnější než u předchozích sousedů. Zde se vsází na domáckou atmosféru, rozumné ceny a krásně upravené sjezdovky, kterých tu najdete 46 km. Prohánět se tak můžete na 21 km modrých, 20 km červených a 5 km černých tratích. Středisko bylo oceněno za výborné podmínky pro rodiny s dětmi, začátečníky a servis. A rozhodně své pověsti dostálo. Děti do 6 let v doprovodu rodičů mají Ski pas zdarma, poskytují se zde rodinné slevy a každou sobotu mají děti v doprovodu rodičů lyžování zdarma. Najdete zde mírné a široké svahy ideální pro výuku lyžování, nebo jízdy na snowboardu a 2 sáňkařské dráhy. Centrem areálu je krytá šestimístná sedačková lanovka Family Express mířící na pahorek Schönbich. U ní najdete zábavní park určený snowboardistům a lyžařům. Nechybí ani moderní lanovky, převlékárny a stravovací zařízení přímo na sjezdovkách. Samozřejmostí je široký počet lyžařských škol a školek, které fungují i pro nejmenší děti a mnohé mají své vlastní maskoty. Kousek od místního informačního střediska se nachází zábavná dětská lyžařská škola Skischule Sturm, jejímž maskotem je tučňák Bobo. Sympatické je, že v této škole je i česká výuka. "BOBO Kinderland" je dětská lyžařská oblast plná barevných překvapení. V areálu také funguje několik půjčoven zimního vybavení od lyží, přes sáňky a sněžnice. Necelých 30 km odsud se nacházejí termální lázně ve Fiederbrunnu s venkovním a vnitřním bazénem a tobogánem.

Naše nabídka nemovitostí v Loferu

       

Tauplitz 

Tauplitz je jedna z nejstarších lyžařských oblastí Štýrska ležící v oblasti takzvané Solné komory (Salzkammergut). Je součástí lyžařské oblasti Schneebärenland. Jedná se o útulnou lázeňskou oblast, která je oblíbena především rodinami s dětmi. Z Prahy je vzdálen necelých 380 km a patří k pro nás nejbližším rakouským střediskům. Nabízí 43 km tratí, z nichž 18 km modrých, 19 km červených a 6 km černých. Po všech stránkách je to moderní středisko se skvěle propracovanou infrastrukturou. Funguje zde dohromady 17 vleků, z toho 4 sedačkové lanovky.  Místní specialitou je osmimístná kabinová lanovka Mittersteinbahn vedoucí z Bad Mitterndorfu s převýšením 700 metrů. I přes tyto výhody je tato oblast zatím masovým turismem nepoznamenaná, proto zde i v hlavní sezóně najdete příjemné nepřeplněné sjezdovky s nádhernými výhledy. Středisko nabízí výběr ze 3 lyžařských škol, 3 škol snowboardingu, jedné alpinistické školy a školy běhu na lyžích. Nechybí ani dětská školička pro nejmenší. Přímo v Bad Mitterndorfu je umístěn dětský vlek s lyžařskou školičkou. Samozřejmostí jsou zde i slevy na dětské ski pasy. Kromě lyžování zde pořádají večerní sáňkování, vycházky na sněžnicích, projížďky na saních tažených koňským spřežením, sjezdy s pochodněmi či lezení na ledu. V dosahu jsou hned dvoje lázně, ve kterých můžete relaxovat: Grimmingtherme v Bad Mitterndorfu a termální lázně Bad Aussee.

Naše nabídka nemovitostí v Tauplitzu

   

      


zpět na seznam článků