Rakouský realitní trh

Propojení oblastí Kaprun-Zell am See se SkiCircusem Saalbach-Hinterglemm


Článek je umístěn v kategorii: Rakouský realitní trh, Život v Rakousku

28. 8. 2019

Jak každý vášnivý lyžař asi ví, pestrost lyžování na různých terénech a s měnícími se panoramaty je jednou z nejkouzelnějších lyžařských radovánek. Ráno vyrazit a projet třeba 70km sjezdovek různých úrovní a s proměnlivými výhledy je nesrovnatelné s brázděním jedné stále stejné sjezdovky celý den. Není proto divu, že počet kilometrů sjezdovek a naprostá propojenost terénů se staly hlavním měřítkem nejlepších lyžařských středisek a mají velký vliv na popularitu rezortů a tím i na cenu tamějších nemovitostí. Ačkoli ski busy často zajišťují značnou část spojů mezi blízkými středisky, naprostá propojenost prostřednictvím lyžařských vleků, aniž by si lyžaři museli sundat lyže, má samozřejmě přednost a je proto hlavním cílem většiny stavebních projektů vedle rozšiřování areálů o nové kilometry.

     

Jedním z nejočekávanějších takových propojení je právě to mezi dvěma velmi oblíbenými rakouskými rezorty SkiCircus Saalbach-Hinterglemm-Fieberbrunn-Leogang a oblastí Zell am See-Kaprun. Spojení těchto dvou středisek vytvoří největší lyžařskou oblast v Rakousku s 408km sjezdovek a 121 vleky, skýtající opravdu nekonečné možnosti pro lyžaře a snowboardisty, kteří se doposud museli rozhodnout, zda strávit dovolenou v menší oblasti Zell am See-Kaprun, která ovšem nabízela jedinečnou kombinaci ledovce Kitzsteinhorn a alpského jezera Zell s dohromady 138km sjezdových tratí, nebo ve větší oblasti SkiCircusu s více než 270km terénů. Překoná tak další obří střediska jako například tyrolský Ski Arlberg s rezorty Sankt Anton, Lech a Zürs (asi 305km sjezdovek) nebo oblast SkiWelt se středisky Ellmau, Going, Scheffau a dalšími (celkově asi 290km sjezdovek). 

K úplnému propojení Zell am See-Kaprunu a SkiCircusu přes lyžařské vleky dochází postupně ve 3 fázích. K prvnímu kroku propojení došlo již v roce 2017, kdy byla zmodernizována modrá 3.5km dlouhá sjezdovka vedoucí do vesničky Viehhofen. Odsud původně zimní návštěvníci museli využít skibusu, aby se dopravili buď zpátky do SkiCircusu nebo dále směrem k vyšší stanici lanovky zellamseeXpress. To se změní nadcházející sezónu díky prodloužení lanovky zellamseeXpress až ke konci této sjezdovky ve Viehhofenu, čímž bude dokončena druhá fáze plánovaného propojení. Lyžaři a snowboardisté budou mít příležitost vyzkoušet toto zlepšení hned od začátku sezóny, tedy od 7. prosince 2019. Posledním chybějícím článkem pro 100% propojení oblastí pak bude vlekové spojení z konce sjezdovky ve Viehhofenu zpět ke kabině Schönleitenbahn na SkiCircusu - to se plánuje na sezónu 2022/23. Už nynější situace ovšem představuje výrazné vylepšení, které umožní návštěvníkům jednoduchý pohyb mezi oběma oblastmi. Velkou výhodou je též zavedení nového skipassu Alpincard, který bude společný pro všechny oblasti a bude pokrývat dohromady něco přes 400km tratí - ten bude k dispozici jednak v zimní verzi "Ski Alpincard", ale také v letní verzi "Hike Alpincard" a umožní využití infrastruktury v obou oblastech nejen pro zimní sporty, ale také pro letní turistiku. 

Toto nadšeně očekávané propojení vytvoří nejen velkolepý lyžařský ráj, ale umožní návštěvníkům přístup i k nesčetným volnočasovým možnostem, jež každé ze středisek nabízí, ať už jde o letní a zimní sporty na jezeře Zell,   ledovcové lyžování na Kitzsteinhornu, freeriding ve Fieberburnnu, adrenalinové či gastronomické zážitky, nebo nezapomenutelné turistické atrakce v různých místech tohoto regionu, jako například nejvýše položená vyhlídková plošina v Salzbursku Gipfelwelt 3000. 

Očekává se, že plánované kompletní propojení obou oblastí přinese užitek nejen lyžařům, ale i investorům. Počet návštěvníků podle rakouských statistických úřadů neustále narůstá a dá se předpokládat, že s plánovaným propojením se celá oblast stane mekkou jak lyžařů, tak příznivců letních sportů a dalších návštěvníků. Větší atraktivita obou oblastí se nejspíše odrazí jednak ve zvýšení cen všech realit, jednak ve zlepšení výnosnosti pronajímaných nemovitostí včetně ski apartmánů a chaletů díky větší obsazenosti těchto realit. 

Ať už preferujete oblast SkiCircusu nebo populární dvou-rezort Kaprun-Zell am See, Domus Global Vám nabízí atraktivní zcela nové lyžařské apartmány v každém z těchto středisek. Tyto nemovitosti mají právní statut tzv. turistické rezidence, což znamená, že nabízejí výhodnou kombinaci vlastního užití několik týdnů v roce spolu s profesionálním pronájmem ve zbytku roku. Takže výsledek je, že kupujete nejen příjemnou zimní chatu v bezprostředná blízkosti světových lyžařských terénů, ale také perspektivní investiční alpskou nemovitost s atraktivním výnosem.

Naše nemovitosti v oblasti Zell am See / Kaprun

Naše nemovitosti v oblasti SkiCircus Saalbach-Hinterglemm-Fieberbrunn-Leogang


zpět na seznam článků