Magazín

Portugalsko se stalo opět nejlepší golfovou destinací!


Článek je umístěn v kategorii:

21. 1. 2019

Jaké tajemství činí Portugalsko tak výjimečným, že už se poněkolikáté stalo vítězem v mezinárodních soutěžích o nejlepší golfovou destinaci? Odpověď je jednodušší, než si myslíte. Je to nádherné slunečné počasí, které láká nejen milovníky golfu. Sluncem zalitých dní zde bylo napočítáno na 300 v roce.


Portugalsko si může připsat již páté vítězství v mezinárodní soutěži o nejlepší světovou golfovou destinaci. Výsledky prestižní soutěže World Golf Awards 2018 byly vyhlášeny v neděli, v La Manga ve Španělsku. I přes těžkou konkurenci, jakou bylo Skotsko, nebo Irsko, si Portugalsko obhájilo svůj post s velkým předstihem. Není těžké odhadnout, proč má tato destinace tolik nepřetržitých výher – vděčí za to nádhernému slunnému počasí, a také životnímu stylu regionu Algarve. Ale nejen počasí má zásluhu na prvenství Portugalska. Historie golfu v regionu Algarve a potažmo v celém Portugalsku sahá až 100 let zpátky. První nejstarší golfové hřiště v Portugalsku (a 3. v Evropě) s názvem Oporto vzniklo už v roce 1890. U jeho zrodu tehdy stáli britští obchodníci s portských vínem. Po roce 1960 region Algarve objevil sir Henry Cotton, legendární golfový hráč a několikanásobný vítěz nejslavnějšího a nejstaršího golfového turnaje The Open Championship (v Royal St. George's, Sandwich r. 1934 a v Carnoustie r. 1937) a držitel mnoha dalších prvenství v různých golfových šampionátech. Tehdy byl region chudou oblastí se suchou půdou a nízkým výskytem srážek. Golf zde byl výsadou bohatších. V té době už byl sir na odpočinku a věnoval se architektuře golfových hřišť. A region Algarve byl k tomu účelu doslova stvořený. Zároveň se k Henrymu Cottonovi začala přidávat další zvučná jména ze světa golfu jako Rocky Roquemore nebo Arnold Palmer. Tak vznikla bezkonkurenční golfová hřiště umně zakomponovaná do překrásné krajiny. Dnes region Algarve oplývá více než 40 golfovými hřišti, která lákají profesionální golfisty i ty, kteří hledají soutěžní hřiště na úrovni mimo sezonu. 

Milujete golf, nebo nad tímto sportem uvažujete? Golf v Algarve doporučují ti nejlepší z nejlepších. A pokud možno ve vysokých dávkách!  Rozmanitá hřiště, golfové kluby a nádhernou krajinu s kulisou oceánu najdete po celém regionu Algarve. Pokud uvažujete o koupi nemovitosti v této oblasti, nabízíme zde širokou škálu domů na prodej. Ať už vyberete jakýkoliv z naší nabídky, vaše golfové srdce určitě nebude zklamáno. Hřišť je zde opravdu mnoho a záleží jen na vás, které si vyberete. Pro inspiraci vám překládáme několik z těch nejvíce ceněných.

Golfové hřiště San Lorenzo v Quinta Do Lago

  
Toto hřiště vzniklo v roce 1988 a jeho architektem byl Joseph Lee. Patří do stovky nejlepších hřišť na světě a prestižní organizace Golf World jej označila za druhé nejlepší v Evropě. Už jeho umístění je nadmíru malebné. Piniový háj, ve kterém je hřiště ukryto, se postupně rozestupuje a nabízí nádherné výhledy na Atlantský oceán a nedaleké jezero. Hřiště má 18 jamek umístěných v kopcovitém a lesnatém terénu. Najdete zde klubovnu, šatny, restauraci, obchod, sprchy, půjčovnu holí a bugin, klubovnu, driving randge, která nabízí možnost tréninku, nebo putting green – cvičné jamkoviště.


Golfové hřiště Vale do Lobo


Jedná se o dvě vynikající a také náročná golfová hřiště, která byla vybudována podle původního návrhu Sira Henry Cottona a byla obohacena o design současného uznávaného architekta Rocky Roquemore. Každé z hřišť nese svůj vlastní název. Golfové hřiště Royal patří k těm náročnějším. Vyznačuje se kopcovitým terénem, bunkry, fairwayemi lemovanými piniovými háji, jezery a vodními překážkami, a také hrou podél útesu, kterou proslavil slavný par 3, jenž vyžaduje drive o délce přes 200 metrů. Mezi další pozoruhodná místa patří green jamky č. 9 a č. 16, z nichž ta poslední patří k nejnáročnějším na světě (zvlášť, když fouká vítr). Právě proto se také stala symbolem golfu na Algarve. Oproti tomu zvlněné fairwaye Golfového hřiště Ocean vedou až k pobřeží Atlantiku. Hřiště je ukryto mezi piniemi, eukalypty a olivovníky, které přinášejí příjemný stín. Podél pláže najdete i vyhlášené jamky 11, 14 a 15, od kterých se rozprostírají překrásné výhledy. 


Golfové hřiště Pinhal


Toto nádherné hřiště umístěné uprostřed piniového háje je bylo slavnostně otevřeno už v roce 1976. Jeho fairwaye jsou lemovány borovicemi. Najdete zde i vodní překážky jako jezírka, nebo potok. Náročnost hry podporují takticky rozložené bunkry. Hřiště má 18 jamek a vodní útvary se objevují na 5 z nich. Výhodou jsou krátké a přesné údery, protože většinu jamek zakončují poměrně malé greeny. K hřišti přiléhá i moderní klub a s prostornou terasou. Najdete zde restauraci, obchod, klubovnu, půjčovnu bugin, driving range, nebo putting green.


Golfové hřiště Alto


Nachází se mezi malebnou vesničkou Alvor a rušným centrem Praia da Rocha. Jeho architektem je sir Henry Cotton, což z něj učinilo jedno z nejpopulárnějších golfových hřišť v regionu. Podél hřiště se nachází několik pobřežních restaurací s nabídkou tradiční i mezinárodní kuchyně. Hřiště je plně vybaveno a uspokojí jak začátečníky, tak profesionály. Hráče testují zvlněné fairwaye a zvýšené greeny. Jeho vybavení je špičkové – golfová klubovna, driving randge, nebo profesionální golfová akademie PGA


Golfové hřiště Vale da Pinta


Toto šampionátní hřiště patří k nejlépe navrženým v Evropě. Pětkrát za sebou hostilo Senior Tour. Hřiště se proslavilo díky skvělému designu, který nabízí mnoho výzev. Strategicky rozmístěné písečné bunkry chrání travnaté greeny, na 4 jamkách narazíte na ornamentální jezírka. Zvlněný terén lemují olivovníky, z nichž nejstarší má 1 200 let.


Rozmanitá nabídka golfových hřišť posunula Portugalsko mezi nejvyhledávanější oblasti tohoto oblíbeného sportu, do které se sjíždějí golfisté z celé Evropy. Právem je považováno za Mekku evropského golfu. Ať už se rozhodnete pro koupi jakékoliv nemovitosti v tomto regionu můžete si být jisti, že nudit se zde rozhodně nebudete. Kromě vyjmenovaných hřišť tu najdete na 40 dalších, neméně zajímavých. Okusit zde můžete hřiště různé obtížnosti situovaná v nádherných kulisách. A to vše v podmínkách, které poskytuje místní přívětivé podnebí. To platí i v zimním období, kdy na většině území Portugalska prší. Region Algarve je situován na jihu, a tak jej před nepřízní počasí chrání vnitrozemské kopce. Proto je vhodným místem k celoročním návštěvám nejen za golfem

  

Nabídka nemovitostí v Algarve

  


zpět na seznam článků