Italský realitní trh

Nové lety z Prahy do Bari, Apúlie


Článek je umístěn v kategorii: Italský realitní trh, Koupě nemovitosti v Itálii, Život v Itálii

23. 11. 2018

Máme dobrou zprávu o zájemce o koupi nemovitosti v jižní Itálii, konkrétně v oblasti Apulie. Od dubna 2019 chystá nízkonákladový dopravce Ryanair nové lety z Prahy do Bari.  Létat se bude dvakrát týdně, v pondělí a v pátek, takže budou lety ideální i pro víkendové pobyty. Nejlevnější ceny letenek se pohybují v rozmezí 1 222 – 2100 Kč a dá se ale předpokládat, že Ryanair v rámci opakovaných akcí nabídne i levnější letenky. V současné době lze již letenky zarezervovat v termínu od 1. dubna 2019 a využít i výběr sedadla, přidání zavazadla, parkování atd. Létat se bude z Prahy vždy v 7 .00 ráno, v Bari budete v 8. 55. Z Bari se odlétá v 9.20. Jedná se o naprostou novinku, která představuje velmi výhodné spojení s atraktivní lokalitou pro investice do nemovitostí.

Bari je druhé největší město po Neapoli v jižní Itálii. Během své existence se často dostávalo pod nadvládu různých národů, a proto se zde snoubí široká paleta architektonických stylů. Je úchvatné nejen krásnou svého pobřeží, které se táhne podél Jaderského moře v oblasti Apulie o délce 116 km, ale i svou architekturou a okolními lákadly. Historický střed města tvoří katedrála San Sabino a velký poutní kostel San Niccola. Palazzo della Provincia je neoklasicistní stavba nacházející se nedaleko starého přístavu. Ukrývá věhlasná díla předních italských malířů. V okolí nelze vynechat určitě nemůžete ani krásnou vesničku Alberobello proslavenou domky ve stylu trully, při jejichž stavbě se nevyužívá žádná malta. Jejich střechy jsou pokryty symboly z bílých oblázků.

Pláže v Bari a okolí vynikají svou pohlednicovou krásou. Říká se, že Apulie má tvar podpatku holínky, protože jižně od Bari vystupuje do moře a její břehy omývají hned dvě moře - Jaderské a Jonské. Jelikož se jednalo až doposud o hůře dostupnou destinaci, turistický ruch tu ještě není tak rozšířený jako v jiných částech Itálie. Je tu tedy klid a oblast je proto výborná i pro odpočinkový pobyt. Díky příjemnému celoročnímu klimatu a vynikající gastronomii se tak postupně tento kraj dostává na přední příčky zájmu turistů a investorů. Ceny nemovitostí jsou zde stále přijatelné a investice mají slibný potenciál. Tomu nahrává i fakt, že v Apulii chybí velké hotely a turisté tak využívají ubytování v soukromých rezidencích. Dvoupodlažní vilu se zahradou nedaleko moře přímo v oblasti Apulie pořídíte i za 6 milionů korun. Soukromý apartmán v přímé blízkosti moře se střešní terasou a společným bazénem si můžete pořídit za 3,8 milionů korun. Oblast je tedy dražší než Kalábrie a Sicílie, nově bude nabízet mnohem lepší dostupnost z ČR.

   

Naše nabídka nemovitostí v Apúlii

Italské kroje Apúlie


zpět na seznam článků