Zajímavosti o zahraničních nemovitostech

Nemovitosti v Alpách


Článek je umístěn v kategorii: Nemovitosti v zahraničí

19. 2. 2015

Nákup nemovitosti na horách je čím dál tím oblíbenější. Mnoho lidí preferuje trávit letní dovolenou pokaždé jinak, jednou v půvabném Středomoří, jindy na tropické pláži nebo v některém ze světových velkoměst, ale v zimě rádi lyžují vždy na stejném místě.

Nemovitosti na horách jsou velmi často určené pro kratší pobyty svých majitelů než je tomu u nemovitostí jinde.  Většina kupujících má zájem o rekreační nemovitost, kterou bude využívat pouze několik týdnů v roce. Často proto vyhledávají nemovitosti, kde je správa po celý rok zajištěna profesionální agenturou. To je obvykle spojeno i s pronájmem nemovitosti v zimní a letní sezóně turistům po týdnech, v době, kdy ji majitel nebo jeho rodina nevyužívají. Takové systémy pak fungují tak, že agentura byt nebo chalet inzeruje a zajišťuje veškerý servis (přijetí turistů, vybírání depozitu, úklid a údržbu) dostává za to provizi určenou procenty z nájemního příjmu. Některé agentury dokonce nabízí smluvně garantovaný příjem po dobu několika let.

Největší výběr nemovitostí je asi ve francouzských Alpách, kde jsou díky vysokohorské poloze i nejlepší sněhové podmínky. V Rakousku byl až do roku 2005 výběr nemovitostí pro cizince dost omezený, a i dnes, pokud nechcete v nemovitosti trvale bydlet, je třeba si vybrat pouze z tzv. turistických residencí. Většina nemovitostí je totiž určena k trvalému pobytu (buď vlastníka nebo dlouhodobého nájemce) a pokud by byla využívána pro krátkodobé pobyty, hrozí majiteli pokuta. V Itálii sice žádná taková omezení nejsou, ale zejména v některých luxusnějších resortech často místní obyvatelé nechtějí cizincům nemovitost prodat.

Pro nemovitosti v jednotlivých lokalitách navštivte:

Nemovitosti Rakousko

Nemovitosti Itálie (Dolomiti)

Nemovitosti Francie


zpět na seznam článků