Rakouský realitní trh

Lyžařské středisko Tauplitz se rozšiřuje!


Článek je umístěn v kategorii: Rakouský realitní trh

23. 4. 2019

Lyžařské středisko Tauplitz patří v současné době k nejvíce se rozvíjejícím lyžařským střediskům v krátké dojezdové vzdálenosti z ČR. Je známé jako menší lyžařské středisko, oblíbené rodinami s dětmi, které je vyhlášené dobrými sněhovými podmínkami a i na konci sezóny. Letos jsou zde lyžařské vleky v provozu až do 22. dubna

    
Letošní lyžařská sezóna zde byla i dle samotné provozovatelské společnosti střediska „senzační“. Společnost, která je ve vlastnictví vídeňského právníka Huberta Mayrhofera, má již další ambiciózní plány a hodlá v následujících letech ještě více expandovat. „Do příští zimy tak bude základní stanice v Tauplitzu obohacena o novou úschovnu lyží a bistro, současně bude rozšířeno i parkoviště. Celková investice do projektu činí 1,5 milionu eur,“ oznámil mluvčí společnosti Bernhard Michelitsch.

  
V následujících letech bude vybudována nová sjezdovka z Lawinensteinu přes Brunntröge do údolní stanice Mitterstein, včetně 120 000 m3 retenčních nádrží pro zasněžování. Začít se stavbou společnost plánuje v létě roku 2020 a její dokončení je odhadováno v roce 2022. Celkový objem investic činí 7 milionů eur. Zatím to je ale ve fázi projektu. 

 

       
Na druhou stranu projekt Krahstein, který byl představen již před 15 lety, byl ve prospěch těchto nových plánů odložen. Základní myšlenkou tohoto projektu za 20 milionů eur je technická integrace tržního města Bad Mitterndorf a vytvoření houpačky Bad Mitterndorf – Tauplitz. V Bad Mitterndorf-Zauchen mělo být severně od hlavní silnice vybudováno velké parkoviště, odkud by mohli návštěvníci pomocí osmimístné kabinové lanovky "Panoramabahn" pohodlně vystoupat na Krahstein za pouhých 8 minut. Součástí projektu bylo i vybudování dalších lanovek a sjezdovek včetně zasněžovacích zařízení. Tento projekt si však na svoji realizaci bude muset ještě pár let počkat. 

     
Růst v posledních letech i ambiciózní plány do budoucnosti s sebou přinášejí i povolení pro další výstavbu bytů a turistických apartmánů. V Tauplitzu vznikají nové zajímavé projekty, které jsou cenově dostupnější než ve větších střediscích. Zdejší radnice je také flexibilnější a pravidla pro vlastní užití a pronájem jsou volnější než jinde v rakouských Alpách. Některé nové byty nabízí i tzv. status volnočasového bydlení, který je dnes již v rakouských horách extrémně těžké získat. Znamená to, že vlastník bytu s ním může nakládat, jak chce. Může pronajímat, užívat sám nebo i nechat byt prázdný. Proto je dnes Tauplitz cílem koupě mnoha Čechů, kteří tuto lokalitu považují nejen za přírodně krásnou, ale i čím dál tím více investičně zajímavou.

  

Naše nabídka nemovitostí v Tauplitzu

   


zpět na seznam článků