Ledový Svět na Dachsteinu a nová výstava pro rok 2018/2019


Článek je umístěn v kategorii: Život v Rakousku

1. 2. 2019

Mohutná hora Dachstein se svými 2 995 výškovými metry je nejvyšší horou ve Štýrsku a zároveň v Horním Rakousku, jejichž hranice se sbíhá právě na vrcholu tohoto alpského velikána. Skoro k vrcholku (tedy do výšky okolo 2700m) Vás vyveze za necelých 10 minut lanovka Dachstein Panorama Gondola, která překoná výškový rozdíl kolem 1000m mezi kamennými stěnami tohoto masivu. Za pěkného jasného dne se odsud dá dohlédnout až na vrcholky českých hor. Ovšem Dachsteinský ledovec není atraktivní pouze pro milovníky horských panoramat, lyžaře a snowboardisty. Na své si zde přijdou i dobrodruzi či rodiny s dětmi - na vrcholku naleznete totiž několik dechberoucích atrakcí pro všechny věkové kategorie.  

  

    

K panoramatickým výhledům zde láká hned několik úžasných atrakcí. Nejslavnější je nejspíš vyhlídková plošina Skywalk umístěná na vrcholu Hunerkogel, která skýtá opravdu nezapomenutelný pohled na okolní alpské velikány. Jak na dlani zde budete mít nejvyšší horu v Rakousku Großglockner (3798m), vrcholek Großvenediger (3666m) ale i majestátní a velmi fotogenický Hochkönig (2941m). Atrakce, která vám dozajista zvedne hladinu adrenalinu, je dlouhý závěsný most linoucí se neohroženě přes vrcholky. Tento most je nejvyšším závěsným mostem v celém Rakousku. Další ojedinělý zážitek nabízejí „Schody do prázdna“, 14 úzkých schodů vedoucích ke skleněné plošině, která opět skýtá úžasné pohledy do hornaté alpské krajiny. 

   

x

    

Jelikož část vrcholu pokrývá i ledovec, vznikl zde, 7 metrů pod povrchem, fantastický ledový svět. Vytvořil jej umělec Walter Thorwartl a vdechl mu podobu pohádky o pokladu v ledovém paláci. Od května 2018 zde mohou návštěvníci kromě vkusně nasvíceného Ledového paláce, ledových soch a úžasného Křišťálového dómu obdivovat i nejznámější místa Evropy.  Na výstavě pracoval tým sochařů, který vedle přírodního ledovce využil ještě dalších 5 tun vyčištěného průmyslového ledu. Cesta vás provede od Eiffelovy věže, přes Braniborskou bránu a vídeňské Obří kolo až na most Rialto v Benátkách. Kromě tohoto počinu byla sbírka místních soch rozšířena i poněkud rozšafněji o slavnou Manneken-Pis, tedy sochu čurajícího chlapečka, která je v současnosti jedním ze symbolů Bruselu. Bohaté kulturní dědictví Evropy připomíná i socha Mořské víly z Varšavy, nebo Větrné mlýny z Holandska. Velkým zážitkem je určitě i pohled na přírodní ledovcovou trhlinu, která byla objevena při výstavbě Ledového paláce a následně vyplněna 600 000 l vody. Skrze vypouklé okénko tak můžete pozorovat fascinující ledové krystaly, z nichž některé mají i 80 cm. 

Není se čemu divit, že Ledový Svět na Dachsteinu je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Rakousku, tento komplex propojených atrakcí je opravdu unikátní!

Ledový svět je přístupný pěšky, necelé tři minuty od horské stanice Dachstein a je otevřen denně. Vstupné je zdarma od 2. listopadu do 30. dubna. Od 1.5. 2019 bude zpoplatněn 10 EUR/ dospělý a 8 EUR/mládežník, 5,50 EUR/ dítě.

Zaujala Vás příroda a lyžování v oblasti Dachstein ? Uvažujete o koupi nemovitosti v této části Rakouska? Domus Global nabízí jednak prázdninové chalety v městečku Obertraun na břehu alpského jezera Hallstättersee a také lyžařské apartmány ve Schladmingu a okolí. Kontaktujte nás pro více informací o těchto projektech!

    


zpět na seznam článků