Život ve Španělsku

Sportovní aktivity na Mallorce po celý rok


Článek je umístěn v kategorii: Život ve Španělsku

8. 5. 2019

O tom, že Mallorca patří k  ostrovům provoněných vínem, pomeranči a sluncem, nemůže být pochyb. Ostrov je jako stvořený pro všechny, kteří hledají svůj kousek ráje na zemi, který je lehce dostupný i z České republiky a mnohdy za velmi výhodné ceny letenek. Romantické útesy, písečné pláže a skryté zálivy jsou v tomto období téměř opuštěné a čekají na své objevení. Proto je Mallorca ideálním místem i pro mimo sezónní návštěvu či celoroční pobyt. Naši klienti, kteří již na ostrově svou nemovitost koupili si nemohou vynachválit především možnosti turistiky a různých sportů, se kterými vás dnes seznámíme. Co všechno se dá tedy na Mallorce podniknout?

  
Na kurtech krále antukových dvorců


V roce 2016 otevřel na rodné Mallorce ve městě Manacor tenisový král Rafael Nadal soukromou tenisovou školu. Dnes v ní trénují studenti z celého světa. Pokud jste zde krátkodobě třeba na týden, jsou její brány otevřené i pro vás. K dispozici je zde 26 kurtů, hotel, bazén, restaurace, obchod i posilovna. Navíc si zde můžete najmout vyškoleného soukromého trenéra. A pokud vás tento sport skutečně chytl za srdce, vydejte se navštívit místní muzeum Rafaela Nadala, které je součástí celého komplexu. Kromě sbírky raket, pohárů a míčků zde můžete vidět například fotbalový dres a míč Lionela Messiho, nebo třeba basketbalový míč Michaela Jordana


Golf ve stínu citrusových hájů


Že má ostrov vynikající golfové zázemí, zatím mnoho lidí neví. Objevit toto malé golfové tajemství můžete ve stínu citrusových a olivových hájů. Ostrov nabízí 23 hřišť s celoročním provozem, která jsou většinou situovaná u moře a nabízejí okouzlující výhledy. Své brány nechávají otevřené i v zimě, protože teplota zde málokdy klesne pod 15 °C. Většina z hřišť má 18 jamek, ale najdete zde i několik 36 až 45 jamkových. Příkladem je například Santa Ponsa Golf – tři  nádherná hřiště v mírně zvlněném terénu, z nichž se to první pyšní nejdelší jamkou ve Španělsku. Real Pula Golf má jamek jen 18, zato patří k nejnáročnějším a také nejdelším golfovým hřištím na Mallorce s ohromujícími panoramaty moře a hor. Club de Golf Son Vida jsou dvě golfová hřiště ležící na okraji oblíbené stejnojmenné destinace, která patří k nejkrásnějším na ostrově. Výběr je tedy skutečně pestrý, a kromě kvalitních greenů, vodních ploch a bunkerů nabízí vynikající zázemí pro pokročilé golfisty i začátečníky.


Vzneste se až do nebes


Paraglaiding je v poslední době moderní a oblíbenou aktivitou. Na Mallorce funguje několik agentur, které vás zasvětí do světa tandemového letu. Tento adrenalinový zážitek je vhodný pro všechny věkové kategorie od 18 let, popř. s písemným souhlasem rodičů. Jde jen o to překonat počáteční strach a odměnou vám pak bude nepopsatelný zážitek z ptačí perspektivy. Zkušení instruktoři vás bezpečně provedou celým letem až po seskok. Beze strachu se do jejich rukou můžete svěřit například ve městech Sóller, Alcúdia, nebo Palma de Mallorca. Ale nejen tento sport ovládl milovníky létání. Slyšeli jste už o parasailingu? Létání na padáku, který táhne motorový člun je skutečným adrenalinovým zážitkem. Vyzkoušet ho mohou už děti od 3 let například na pláži Playa de Palma. A co teprve paramotoring! Létání na paramotorových tříkolkách je poslední novinkou, kterou můžete vyzkoušet v centru Binifly ve městě Biniali, nebo v Cala Ratajda v Escola de Vol Llevant Mallorca Paramotor

Z výšky do hlubin


Zkoumat starou pirátskou jeskyni, nebo obdivovat podmořské safari můžete podél celého pobřeží. Tam, hluboko pod hladinou, se otevírá svět zcela odlišný od toho našeho. Svět plný podmořských pokladů a podivných tvorů, ve kterém neexistuje čas. Je to vlastně takový vesmír uvnitř našeho světa, který čeká na své objevení. I tato aktivita je bezpečná, protože probíhá za účasti instruktorů, kteří vás proškolí a na vše dohlédnou. A kde že se Mallorce ukrývá pirátská jeskyně? V Cala Ratajda sídlí Sea Safari Mallorca, která k ní pořádá ponory. Ale i ostatní místa stojí za zmínku. Jeskyně a zajímavý podmořský svět můžete zkoumat například v Sólleru, Calvii, Porto Colom, nebo Port de Pollenca.

               


Z hlubin na zem


Milovníci dobrodružství se mohou vynořit z hlubin a vydat se objevovat i krásy pevniny. Zajímavou geologickou a biologickou oblastí je kaňon Torrent de Pareis. Putování napříč kaňonem říčky Pareis je jedním z nejdobrodružnějších zážitků, které zde můžete podniknout. Kaňon je plný tůní, vodních tunelů a jeskyní, které lemují vysoké vápencové stěny. Navrch zde žije na 300 druhů rostlin a živočichů. Průchod kaňonem ale vyžaduje maximální opatrnost a dobré vybavení. Místy totiž nejen přelézáte, nebo podlézáte, ale jsou zde i strmé a místy hodně vysoké sestupy. Pro ty, kteří raději zdolávají vrcholy, bude jistě lákavé impozantní pohoří Serra de Tramuntana, které se táhne severovýchodním pobřežím Mallorky. Po délce pohoří prochází pěší značení stezka GR221, která je základním bodem pro pěší turistiku na Mallorce.

         


Ze země pod povrch


Ostrov má co nabídnout napříč celým svým spektrem. V horkých dnech není nic lepšího než se osvěžit třeba při objevování podzemí. Ačkoliv ani zde, 25 metrů pod povrchem, průměrná teplota neklesá pod 20 °C, jsou Dračí jeskyně unikátem, který si nesmíte nechat ujít. Ukrývají totiž jedno z největších podzemních jezer na světě. Komplex se skládá ze čtyř vzájemně propojených jeskyní a 2,5 kilometrová trasa vede podél 200 m dlouhého podzemního Martelova jezera, které bylo pojmenováno po svém objeviteli.

          


Ze sedla kola


Ani cyklisté nebudou na Mallorce ochuzeni. Mnoho profesionálních cyklistů sem jezdí mimo sezónu trénovat. Ostrov nabízí několik druhů cyklistických tras do 40, 70 a nad 70 km. Mezi cyklistické oblasti, ve kterých fungují i půjčovny kol patří Pollenca, kde můžete navštívit například starý Římský most nebo Kalvárii se středověkým kostelem, ke kterému vede 365 schodů. Oblast Port de Pollenca zase láká na náročnější cyklistické stezky v pohoří Tramuntana. Velmi oblíbený je i nejsevernější bod Mallorky s majákem Formentor, odkud se nabízejí úchvatné výhledy. Tisíce cyklistů každoročně navštěvují Port de Alcúdia. Tato prázdninová destinace se vyjímá v dlouhé zátoce, na jejímž konci je jeden z největších přístavů na Mallorce. Pořádají se zde různé sportovní akce a závody. Na ostrově je ale třeba respektovat místní zákony. Helma je tu povinná a hlídány bývají i ty méně frekventované trasy. 

        


Kromě těchto možností je samozřejmě Mallorca se svými kilometry nádherných písečných pláží centrem všech vodních sportů a jachtingu.  Mnoho klientů si zde kromě své vily časem pořídí i loď. Pokud i vás tato lokalita zaujala, prohlédněte si naši nabídku nemovitostí k prodeji na Mallorce.


zpět na seznam článků