Žhavá novinka! 200 km propojených sjezdovek díky přímému spojení Snow Space Salzburg se střediskem Flachauwinkl


Článek je umístěn v kategorii: Život v Rakousku

18. 10. 2019

Zimní sezóna 2020/2021 znamená pro lyžařskou oblast Salzburg Snow Space důležitý zlom. Díky schválení stavby nové lanovky Panorama Link dojde k propojení s lyžařským areálem Flachauwinkl/Kleinarl a s novou konstrukcí kabinové lanovky Flying Mozart ve Wagrainu tak oblast získá na 200 km nových sjezdovek a stane se největší z lyžařských oblastí v Rakousku. Původní lanovka Flying Mozart s místy pouze pro stání bude v prosinci 2020 nahrazena novou lanovkou s pohodlnými kabinkami pro 10 osob. Zároveň bude otevřena nová podzemní mezistanice umožňující i bezbariérový přístup k lanovce G-Link. Tuto skutečnost ocení všichni milovníci zimních sportů, kteří budou moci využít nejen nové sjezdovky v lyžařském areálu Flachauwinkl / Kleinarl, ale i zrenovovanou lanovku Flying Mozart ve Wagrainu, která je právě ve výstavbě. Poté se bude možné dostat ze St. Johann / Alpendorf až do vysoko položeného Zauchensee s pouze jednodenní jízdenkou!

   

Snow Space Salzburg hodlá nastavit vysoké standardy, pokud jde o pohodlí a dopravní výkon, a proto Flying Mozart nabídne zcela nový rozměr komfortu. Lanovka vedoucí z Kirchbodenu ve Wagrainu překonává 970 výškových metrů a vyveze lyžaře až ke Grießenkarecku za pouhých 11 minut. S přepravní kapacitou 4000 osob za hodinu patří k nejrušnějším přepravním zařízením na světě. V příštím roce bude postavena nová, moderní a vysoce výkonná gondola, která po 31 letech nahradí stávající staré přepravní zařízení. Pro lyžaře to znamená jediné – problém s dlouhými čekacími lhůtami bude nadobro vyřešen. Nová horní stanice bude posunuta o něco dále a výše, na stejnou úroveň s horní stanicí osmisedačkové lanovky Starjet 3, která vede z Flachau, což umožní široký výběr sjezdovek v této oblasti. Srdcem této nové lanové dráhy bude nová podzemní mezistanice, která v budoucnu umožní spojení s lanovkou G-Link, která spojuje Grießenkar s Grafenbergem.

   

Nová kabinová lanovka Panorama Link propojí dvě lyžařské oblasti Snow Space Salzburg a Flachauwinkl / Kleinarl a nabídne všem hostům maximální zábavu a pohodlí - 3,1 km dlouhá trasa lanovky povede z Grießenkarecku přes horský hřeben a během přepravy nabídne nádherné výhledy na Vysoké a Nízké Taury. Tato nová 10-ti sedačková lanovka bude mít kapacitu přepravy 2 400 osob/hodinu a za 8 minut přepraví návštěvníky z Wagrainu do Kleinarlu.

   

Lyžařské spojení mezi Grießenkareckem ve Wagrainu a lyžařským střediskem Flachauwinkl / Kleinarl tak dělá z tohoto regionu jednu z nejlepších destinací zimních sportů v celém alpském regionu. To samozřejmě přináší i nové příležitosti na trhu realit. Nový projekt v Alpendorfu, který je právě ve výstavbě, leží pouze 45 minut jízdy od Salzburgu a nabízí vynikající příležitost ke koupi jednoho z 33 designových bytů.

   

Pokud tedy uvažujete o koupi nemovitosti v této oblasti, nikdy nebyla lepší doba. Aréna Snow Space Salzburg se neustále vyvíjí, roste a investuje do komfortu, techniky a vybavení pro zasněžování. Nejenže slibuje úžasné možnosti lyžování, ale je hojně navštěvována i v létě pro svůj mimořádný horský terén s nespočtem turistických tras a cyklotras vedoucích panenskou krajinou. Sníh se tu sice drží až do dubna, ale jakmile zmizí, můžete s nově přicházející letní sezónou objevovat nespočet místních pokladů. Na cyklisty zde čeká 300 km dlouhá cyklostezka Tauern, která patří k nejmalebnějším v Rakousku. Stejně tak můžete navštívit mystický svět ledovců, nebo nejhlubší a nejdelší soutěsku v Alpách Liechtensteinkleim, na jejímž konci čeká ohromující vodopád. Designové byty v Alpendorfu jsou ideálně umístěny v této panenské krajině, a přitom se nacházejí jen kousek od sjezdovek. Tento zbrusu nový projekt se nachází v pěší vzdálenosti od lanovky a centra města, zároveň je ale umístěn v klidném prostředí s nádherným výhledem na zasněžené alpské vrcholy.

   

Perfektní lyžařské podmínky, nádherná příroda a vysoká celoroční návštěvnost učinila z oblasti Snow Space Salzburg ideálního kandidáta k investicím do nemovitostí s příslibem zajímavého výnosu z pronájmu. Novinkami, které pro příští zimní sezónu nabízí, se tak stává naprostou jedničkou v rakouském realitním trhu. Velkou výhodou této lokality je i krátká vzdálenost autem z Čech a Moravy do 5 hodin jízdy. Navíc se v nedalekém Salcburku nachází mezinárodní letiště.

Nabídka nemovitostí v oblasti Snow Space Salzburg


zpět na seznam článků