Španělský realitní trh

Prodej nových nemovitostí ve Španělsku se zlepšuje


Článek je umístěn v kategorii: Španělský realitní trh

30. 7. 2013

I přes další pokles cen nemovitostí ve Španělsku o 2,5% ve druhém čtvrtletí roku 2013 (zdroj: Statistika španělského ministerstva veřejných prací) se v některých částech španělského pobřeží vrací apetit kupujících ke koupi nových nemovitostí, a to i nemovitostí ještě nevystavěných. Zejména v oblasti Costa Blanca se dnes poprvé od roku 2006 začínají opět kupovat budoucí projekty podle plánů. Je obvyklé, že nejlepší byty v rezidenčních komplexech se prodají již v prvních měsících výstavby nebo i před jejím započetím a v okamžiku dokončení projektu je k dispozici jen několik jednotek.

Kupující, kteří přichází zejména ze severní Evropy, vkládají opět důvěru do rukou stavebních firem. Ty ale často poskytují bankovní záruku na zálohy, které byly splaceny před zakončením stavby. Díky tomu dochází k určitému oživení v části tohoto sektoru a firmy, které přežily krizi opět investují a skupují nedostavěné projekty svých méně úspěšných konkurentů, kteří zkrachovali během krize.

Vzhledem k poklesu cen jsou dnes krásné nové nemovitosti velmi dostupné a cenový rozdíl mezi nimi a staršími byty a domy je menší. Navíc v nových nemovitostech jsou často používány kvalitní materiály (keramika, mramor, hliníková okna) a mají rozvody pro klimatizaci, vytápění, telefon, televizi a satelit ve většině místností.

Kupující získá desetiletou záruku na stavební práce, která je zajištěna pojištěním. Toto pojištění je navíc chráněno státem i pro případ úpadku stavební firmy v období záruky. Toto a mnoho dalších vylepšení jsou důvody pro zlepšující se situaci v oblasti nových projektů na španělském pobřeží.


zpět na seznam článků