Objevte krásy Rakouska: Magicky krásný region Murau-Murtal


Článek je umístěn v kategorii: Život v Rakousku

13. 2. 2019

Hledáte přírodní ráj, v němž se snoubí magická krása přírody? Toužíte proniknout pod povrch a poznat skutečný život, zvyky a tradice? A chcete to najít v lyžařských střediscích která nejsou přeplněná mezinárodními turisty? Pak může být dobrým tipem dovolená v oblasti Murau-Murtal. Tento region se nachází ve Štýrsku a oplývá neuvěřitelně krásnou a nedotčenou přírodou. Naleznete zde mimořádně rozmanitou krajinu od majestátních horských vrcholů až po květinové louky, hluboké lesy a dechberoucí scenérie. Není to jen krajina plná překvapení, která přitahuje milovníky přírody. Tento region je nesmírně bohatý i na zážitky všeho druhu. Ostatně, přesvědčte se s námi.

   

Lyžujte až do padnutí v 11 rezortech lyžařského areálu Mur-Mürz 

Mimo Rakousko je málo známý fakt, že lyžařský region Murau zahrnuje několik velkých a středně velkých lyžařských středisek, která jsou zahrnuta v jediném ski pasu - Mur-Mürz Top Ski Pass. Celkově máte přístup do 11 lyžařských oblastí, které se mohou pochlubit 225 km sjezdovek a lyžařských tras s 76 lanovkami. Jsou od sebe vzdáleny jen kousek, takže se můžete snadno ubytovat třeba v centru regionu, a přesto lyžovat každý den v úplně jiném středisku. Největší jsou Turracher Hohe (42 km sjezdovek), Kreischberg (42 km sjezdovek), Lachtal (35 km sjezdovek) a Grebenzen (25 km sjezdovek). Najdete zde nejen různé druhy terénu, ale i měnící se čarokrásné scenérie a nezapomenutelnou atmosféru. Od vysokohorského Lachtalu se sjezdovkami začínajícími od 2.222 m nad mořskou hladinou počínaje, až po sportovní Stuhleck se svými 4 sněhovými parky nebo zasněným Grebenzenem v srdci přírodního parku Zirbitzkogel konče. Každý si zde najde to své a krátká vzdálenost mezi jednotlivými lyžařský středisky činí toto místo nezapomenutelným.

   

Toulejte se do nekonečna po pěších stezkách, nebo na sněžnicích v přírodních parcích a úchvatné krajině

Murau je díky své přirozené rozmanitosti skutečně jedinečný region, který je radost zkoumat v každém ročním období. V zimě to může být běh na lyžích nebo chůze sněžnicích, v létě zase pěší turistika, či horská cyklistika. Jednou z hlavních atrakcí regionu je jistě přírodní park Zirbitzkogel. Tento kus nedotčené a velmi rozmanité krajiny leží mezi horami Zirbitzkogel (2 286 m) a Grebenzen (1892 m). Dalším tipem, který stojí za návštěvu, je Krakau mezi Sölk Passem a Preberem. Najdete zde přes 150 km turistických stezek od 1 100 m do 2 740 m nad mořem, které nabízejí vynikající kombinaci relaxačních procházek po rovině a náročnějších horských okruhů. Na cestě se můžete zastavit u vodopádu Günster, který je nejvyšším ve Štýrsku.

  

     

    

Objevte staré hrady, kláštery a tajemství výroby piva

Oblast Murau však není jen o přírodních krásách, které zde můžete obdivovat. Ve svém srdci ukrývá i skutečné historické perly. Nabízí množství výletů, které vás seznámí s kulturním dědictvím a tradicemi regionu. Působivý hrad Murau, který se táhne nad městem Murau, byl dlouho pod vládou Lichtenštejnů. V současné době jej vlastní Schwarzenberská dynastie. Při prohlídce místního žaláře, obrazové galerie a kaple na vás dýchne duch minulosti. Zároveň získáte ucelený pohled na život dynastií v průběhu staletí. Stejně obohacující je prohlídka opatství Sankt Lambrecht s průvodcem, který vám bude vyprávět o více než 900 letech historie benediktinského kláštera. Prohlídka zahrnuje návštěvu Prelatovy síně, folklórní sbírky a muzeum ptáků. Pokud vás to množství kulturních zážitků unaví, je nejvyšší čas podniknout něco nového, neotřelého a zajímavého. Pivovar v Murau zahrnuje interaktivní muzeum s čichovými a sluchovými zastávkami, na jejichž konci můžete okusit speciální druhy piva Murau, které se zde vaří již od roku 1495

   

     

   

Zakuste na vlastní kůži místní tradice při shánění stád v Hocheggu

Dokonalá příležitost, jak proniknout do místních tradic, ať už sami, nebo s dětmi, je každoroční shánění stád v Hocheggu, Gaalu nebo Rachau. Tento festival je podívaná, kterou byste si určitě neměli nechat ujít. Jeho smyslem je demonstrace vděčnosti farmářů a pastevců, kteří oslavují návrat zdravého dobytka z pastvin zpět do stájí. Alpskými údolími se v tu dobu rozezní zvuky stovek zvonečků a slavnostně nastrojené krávy se natřásají v ulicích pod barevnými stuhami, věnci z alpských květin a borových větviček. Tento pochod se traduje už od roku 1746 a je i nadále velkou událostí. Mezi Hocheggem a Lachtalem je z okolních pastvin poháněno více než 450 zvířat, které nabízejí neuvěřitelně pestrý, i když poněkud hlučný zážitek divákům všech věkových kategorií.

  

Rozmazlete se v termálních lázních Aqualux Therme ve Fohnsdorfu

Rozsáhlé termální lázně Aqualux se 8000 m2 (!) se nacházejí v městečku Fohnsdorf, v srdci Murau-Murtal. Patří k nejlepším a velmi vyhlášeným destinacím v Rakousku. Tento welness chrám láká návštěvníky po celý rok na četné bazény, sauny a relaxační prostory. Certifikované termální vody jsou čerpány z téměř 850 metrů pod zemí. Lázně jsou lákadlem i pro děti. Nabízejí kromě jiného divoké vodní fontány, nebo bazény s vlnami a masážní bazény.

Podrážděte chuťové pohárky a vstupte do gurmánského světa regionu

Nakonec - návštěva Mural-Murtal by nebyla úplná, aniž bychom se zmínili o jeho neuvěřitelně pestré kuchyni. Ať už dáváte přednost nakupování na farmářských trzích, obědu v lyžařských chatách, horských salaších nebo v restauracích, nabídkou štýrských lahůdek, nebudete zklamáni. Od původních hravých rybích pokrmů, doplněných bobulemi nebo houbami, přes plněný Murtaský sýr, nebo zázvorovou pochoutku Lebkuchen. Na každý talíř je radost pohledět a všechny palety chuťových buněk budou uspokojeny. A pokud vám v žaludku ještě zbylo místo, není nic lepšího než svou gastronomickou procházku zakončit u pinty piva Murauer. Celý region je definován rozmanitostí a pohostinností, která vás uchvátí tak, že se sem budete chtít vracet.

Oblast Murau-Murtal je skvělým místem pro koupi celoročního rekreačního domku v Alpách. Tato velmi rychle se rozvíjející oblast má velký potenciál a stále velmi dostupný trh s nemovitostmi. Je snadno dostupná z hlavních letišť (Salzburg 2 h, Klagenfurt 1 h), ale i autem. Z Prahy sem dojedete za 5,5 hod, z Brna za 4 hod. Cesta z Českých Budějovic zabere necelé 4 hod.  Oblast je tak ideálním místem pro dlouhé víkendy a dovolené po celý rok.

Naše nabídka nemovitostí v oblasti Murau-Murtal

    


zpět na seznam článků