Rakouský realitní trh

Objevte krásy Rakouska: Hochkönig - dramatické vrcholky hor, klidná atmosféra a nespočet atrakcí po celý rok


Článek je umístěn v kategorii: Rakouský realitní trh

29. 3. 2019

Kdokoliv, kdo navštívil italské Dolomity, zde patrně zanechal část svého srdce. Skalnaté horské štíty, divoké řeky a horská plesa zasazená do čarokrásné krajiny jsou důvodem pro to, aby člověk vyhledával podobná místa, na kterých může na chvíli zapomenout na okolní svět, nazout si pohorky, nebo běžky a vydat se po úzkých křivolakých pěšinách do krajiny jako vystřižené z pohádky. A přesně takové zážitky slibuje rakouský Höchkonig, perla severní části této země zasazená pod stejnojmenným horským masivem v úzkém údolí zhruba 50 minut od Salzburku. Pokud vaše srdce touží po čisté radosti z bytí, je toto místo tím pravým útočištěm, ve kterém si můžete dovolit zapomenout na starosti všedních dní. A nemusíte se o to snažit nijak urputně – už samotná nadpozemská krása místní přírody se o to postará za vás.

Mezi další podobnosti, které toto místo spojují s Dolomity, patří klidná atmosféra, dostupné ceny a vynikající kuchyně. Patrně nejslavnější stezkou je zde Königstour. Tato trasa je vskutku královská, protože vede přes 6 vrcholů a při délce 32 kilometrů s převýšením až 7 500 metrů připomíná italskou Sella Rondu. Nejenže se budete při jejím absolvování královsky cítit, ale budete se i stejně tak bavit. Okolní výhledy berou dech a kradou srdce. A to nejen při lyžování a zimních sportech. Stejně tak přitažlivá je tato oblast v ostatních ročních obdobích, která ji vykreslují ve stále nových a různě barevných odstínech. Ponořit se do této pohádkové země s jejími zvyky a tradicemi tak můžete kdykoliv se vám zachce a vždy objevíte něco nového. Jaká lákadla tedy oblast nabízí v zimě nebo v létě a jaká města ukrývá ve svých údolích?

   

    


Užijte si lyžování v zajetí nádherných výhledů a scenérií

   
Lyžařská oblast Hochkönig je svým tvarem a topografií zcela neobvyklá. Impozantní široké svahy se rozprostírají zhruba 15 km od západní lanovkové základny v Maria Alm až k východnímu lyžařskému středisku s lanovkami a vleky v Mühlbachu. Lyžování zde je tedy nezapomenutelným dobrodružstvím, při kterém můžete objevovat nová zákoutí, stejně jako si vychutnávat neustále se měnící panoramata. Terén tvoří většinou zalesněné sjezdovky s převahou středně náročných červených svahů. Můžete začít kdekoliv bez obav z toho, že byste se ztratili. Síť svahů je zde poměrně tenká a ve většině případů je jen jedna volba trasy, která vás bezpečně dovede zpátky. V samotném Hochkönigu najdete 120 km rozmanitých a dobře udržovaných sjezdovek, které uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Oblast se odlišuje od ostatních letovisek v Rakousku tím, že je rozložena na skutečně velmi rozsáhlé ploše.  Lyžařská sezóna zde díky pravidelnému zasněžování trvá obvykle až dlouho do jara, a tak, s trochou nadsázky, můžete lyže vyměnit za pohorky a pokračovat v objevování. Vzhledem k tomu, že celá oblast je součástí rozsáhlého lyžařského areálu Ski Amadé, který zahrnuje více než 760 km sjezdovek a 270 vleků rozmístěných v několika střediscích, můžete díky ski pasu Ski Amadé snadno zkoumat další střediska, která jsou tímto ski pasem vzájemně propojena. 
Pro milovníky freeridingu je zde nespočet snowparků. Blue Tomato Kings Park patří se svými 1,8 km tratí a více než 50 překážkami (od butterboxů, přes výjimečné jibbovací prvky nebo osmimetrové zábradlí elephant rail, až po perfektně vytvarované můstky s plochou od 5 do 12 m) k nejdelším v Rakousku.

   

   


Projeďte se sněžnou rolbou, nebo ochutnejte atmosféru ranního lyžování s manažery lanovek

   
350 koní pod sedadlem a všechny sjezdovky pro sebe! I to můžete zažít v okamžiku, kdy začíná osamocená práce řidičů sněžných roleb. Pokud chcete být první na svahu a ochutnat vůni ranního úsvitu na nedotčených, dokonale upravených terénech, můžete se přihlásit k jednomu z ranních lyžařských shromáždění, která se konají každou středu. Nadšení manažeři lanovek se zde setkávají s malými skupinkami stejně nadšených lyžařů a společně se vydávají na svahy. Odměnit se za brzké vstávání pak můžete lahodnou snídaní v některé z horských chat. Ani pokud zrovna nejste ranní ptáče, neklesejte na mysli. I lyžování pod hvězdami má svoje kouzlo. Užít si ho můžete na osvětleném svahu u vleku Simmerl v Maria Alm. Každé úterý se zde pořádají večerní představení plná lyžařských kaskadérských kousků, freestylových vystoupení a štafet s pochodněmi.

   

   


Absolvujte romantickou projížďku údolím v koňském povozu

  
Pokud se již nasytíte lyžování nebo snowboardingu, máte na výběr další množství aktivit, při kterých se zaručeně nebudete nudit. Můžete zkusit sáňkování na osvětlených sáňkařských drahách, či absolvovat některou z běžkařských tratí, kterých je zde 40 km. Zajímavou alternativou je bruslení, nebo geocaching. Méně náročným, ale o to romantičtějším zážitkem může být jízda povozem taženým koňmi po zasněžené pohádkové krajině. 

    

    


Staňte se zasvěceným znalcem bylin   

   
Oblast Hochkönigu vyniká svými gastronomickými specialitami, které byste si neměli nechat ujít. Regionální bylinky dosáhly skutečného věhlasu a našly své místo na gastronomickém trhu. Právě díky nim mají místní pokrmy originální a zajímavou chuť. Vyzkoušeli jste někdy prosecco s bylinkovým sirupem? Pokud se však raději držíte klasiky, určitě oceníte načechraný Kaiserschmarnn - Císařský trhanec, nebo plněné knedlíky či pikantní gulášovou polévku. Zklamáni určitě nebudete. A kde jinde si tyto místní speciality vychutnat, než na sluncem zalitých terasách horských chat a hotelů s výhledem na majestátní vrcholky masivu Hochkönigu?

    

   


Navštivte festival Harvest a poznejte tradice tohoto nádherného regionu

  
S nástupem letní sezóny se odhaluje zcela odlišná tvář tohoto regionu. Je do značné míry tradiční a zaměřená na zemědělství a staré zvyky. Toto venkovské dědictví, jehož odkaz zde uctívají už po staletí, je shrnuto a představeno během festivalu sklizně prostřednictvím okázalé honby dobytka na pastu a přehlídek lidových krojů. Měsíční program zahrnuje túry s průvodcem, kurzy vaření, ale i ukázky destilace či nahánění ovcí.


Postavte se sami výzvě v podobě horské turistiky a otestujte svoje limity

  
Ať už dáváte přednost odpolední procházce k některé z horských chat, kde si jako zaslouženou odměnu dopřejete oběd, anebo raději sbalíte batoh a vydáte se na celodenní túru do hor, budete doslova nadšeni rozmanitostí a množstvím turistických tras, kterých je zde na 340 km. Všechny jsou perfektně značené a vedou přes tradiční vesničky a místa s úžasnými výhledy. Několik gondol zůstává otevřených i v létě, stejně jako jsou zde četná autobusová spojení, která umožňují návštěvníkům rychlý pohyb po této rozsáhlé oblasti.

Vychutnejte si vzrušující jízdu na horské dráze, nebo vyzkoušejte golf v malebném zákoutí s kulisou hor 

Jedním z nejlepších zážitků v této oblasti je 1,6 km dlouhá letní sáňkařská dráha na Bibergu v Saalfeldenu. Tato atrakce nabitá adrenalinem klesá o více než 345 vertikálních metrů a kombinuje 61 zábavných zatáček a 3 super skoky. Přímo v dolní části dráhy se nachází Sport Simon Kiddy Park se 120 m dlouhou cyklostezkou s překážkami, kde vaše děti mohou zkusit svou první jízdu na freestyle kole. Pokud patříte k milovníkům golfu, budete ohromeni golfovým hřištěm v Urslautal Golf Clubu, který se nachází v čarokrásném prostředí mezi Maria Alm a Saalfeldenem. Je sice pravdou, že Rakousko má mnoho golfových hřišť s úchvatnými výhledy, ale toto vyniká okouzlující kulisou hor.

   

Které z malebných měst si vybrat pro svůj pobyt?

V údolí se nacházejí 4 hlavní města: Mühlbach, Dienten, Hinterthal a Maria Alm, z nichž každé umožňuje přímý přístup na sjezdovky a má své autentické kouzlo, takže záleží na všem vkusu a preferencích. Tato oblast nepatří mezi místa pro divoké noční party, protože je více zaměřena na rodiny a páry. Můžete se ale vydat na lyžařské chaty, které doslova dýchají après ski atmosférou. Dienten je pravděpodobně nejvhodnější z hlediska lyžování vzhledem ke své poloze uprostřed širokého údolí. Mühlbach s vleky umístěnými na západním konci obce, je zase skutečnou oázou klidu. Leží mimo provoz a je zde poměrně málo hotelů a penzionů. Maria Alm je pohlednicové město s malebným kostelem, tradičními domy a dech beroucí horskou kulisou. Je to také nejživější ze zmíněných měst s rušnými après-ski bary, dobrým výběrem restaurací a známou tradiční pekárnou.

Naše nabídka nemovitostí v oblasti Hochkönig


zpět na seznam článků