Koupě nemovitosti v Londýně

Nemovitosti v Londýně stále oblíbená investice


Článek je umístěn v kategorii: Koupě nemovitosti v Londýně

1. 3. 2014

Ceny nemovitostí v Londýně vzrostly loni podle Národního statistického ústavu o více než 12% oproti 8,5% růstu jinde v Británii. Ceny se dnes pohybují až o 2/3 výše než na začátku světové finanční krize v letech 2007 a 2008.

Jedním z hlavních faktorů jsou investice ze zahraničí. Londýn je podle Asociace investorů do zahraničních nemovitostí Afire nejoblíbenějším cílem zahraničních investorů. Nebývalá poptávka je důsledkem především bezpečnosti investice v britské metropoli, relativně nízkými daněmi při koupi a držení nemovitostí a popularitou Londýna jakožto jediné globální metropole Evropy.

Zahraniční investoři preferují centrum Londýna a často nově stavěné komplexy ve výškových domech, které nabízí jedinečná panoramata. V některých nových mrakodrapech koupili cizinci až 75% všech bytů. Cizinci do Londýna často přicházejí ve vlnách - Italové během daňové amnestie za vlády Berlusconiho v roce 2010, Francouzi po zvolení Hollanda a následném zvýšení daní, kupující z Blízského východu během arabského jara, a nová vlna zájemců z bývalého Sovětského svazu je očekávána po současných událostech na Ukrajině a v Rusku. Bohatí Číňané jsou dalším důležitým segmentem.

I zájem Čechů o nemovitosti v Londýně stoupá. V posledních měsících přibývá poptávek zejména od investorů, ale také od rodičů, kteří kupují byty v Londýně pro své děti, které zde studují na jedné z mnoha prestižních škol nebo získávají první pracovní zkušenosti.

Nákup je ale vzhledem k velké poptávce poměrně náročný. Podle některých zdrojů připadá na jednu nemovitost v centrálním Londýně až 8 zájemců. Často se proto stává, že na byt je několik nabídek již první den po té, co přišel na trh. Znalost místního prostředí a rychlý postup jsou proto zásadní pro úspěch koupě, a proto mnoho zahraničních kupujících využívá služeb profesionálních "nákupních" agentů.


zpět na seznam článků